Zpět do poradny
Dotaz z 21. 4. 2024

Hlen s krví

Nemoci a příznaky
Dobrý večer, už zhruba týden mě trápí že se mi v hlenu objevuje krev. Delší dobu mě trápí rýma a zahlenění a právě mě překvapila krev v hlenu, většinou jsou to drobné nitky a občas je to větší pucek. Kašel nemám, teploty ani horečky taky ne jen mě občas bolí na hrudi tak mám strach jestli se nejedná o rakovinu nebo nějaký nádor. Zhruba 2 měsíce zpátky jsem přestal kouřit, muž 22 let. Předem děkuji za dobré zprávy
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

pokud máte kašel a v hlenu je přítomnost krve, známá také jako hemoptýza, může to mít několik možných příčin jako je infekce dýchacích cest jako akutní či chronická bronchitida, zápal plic, poranění hrudníku, plicní embolie či plicní absces. U těchto stavů je nutné co nejdříve kontaktovat lékaře k vyloučení závažných onemocnění.

Pokud máte krev v hlenu při smrkání, může být někde prasklá žilka, zde bych doporučila Ascorutin na posílení cévní stěny krevních vlásečnic.

Na ztekucení hlenu můžete vyzkoušet Erdomed granulát užívat 1 sáček 2-3x denně. Obsah sáčku rozmíchat ve 120ml tekutiny. Jinak bude nutné se obrátit na lékaře, který provede nezbytná vyšetření a zjistí příčinu vašich obtíží a nastaví správnou léčbu.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceŽenské zdravíZažíváníDuševní zdravíKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntikoncepceDermokosmetikaIntimní problémyTěhotenstvíPohybový systémDětiProbiotikaAntibiotikaVýživaAlergieMenstruaceMagnesiumVztahy a sexOči a ušiKloubyMužské zdravíNervový systémŽíly a cévyIntimní hygienaMočové cestyÚsta a zubyPéče o těloHubnutíLaktobacilyKašelEkzémVitamin DCholesterol a krevní tlakErekceHomeopatieDotaz na lékárnyDiabetesOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníDýchací soustavaKojeníBolest v krkuPéče o pleťHorečka, zvýšená teplotaVitamin CDětské nemociDezinfekceVlasy a nehtyNespavostNadýmáníRegeneraceSpánekZácpaSportSvalyDetoxikaceVaginální infekceMateřství a rodinaMazlíčciKřečové žílyŘedění krveAlkoholCestování a výletyReceptyOběhový systémKrásaDětská výživaPrvní pomocOstropestřecRýmaNáplastiOparOpalováníDomácnostProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Dotaz z 3. 5. 2025

Křečové žíly

Duševní zdravíNemoci a příznakyZdraví a prevenceŽíly a cévy

Dobrý den. Chtěla bych se optat, beru přibližně 3 roky Cipralex. Od loňského roku, kdy se mi zvýšil úvazek a začala jsem více pracovat jako uklízečka se mi začaly mnohem více objevovat křečové žíly. Dříve i přesto, že jsem pracovala po různých skladech a opravdu v mnohem vyšší zátěži než dnes (bez antidepresiv) jsem křečové žíly tak výrazně neměla. Přemýšlím jestli je to nyní věkem (39), antidepresivy, nemám taky dostatečný příjem takže nevím jestli to není dostatečnou a pestrou stravou. Mám momentálně nepravidelnou pracovní dobu, takže někdy se to povede, že stojím od rána až do večera na nohou... Zkoušela jsem doplnky stravy na žíly, gely, ale nezdá se, že by to mělo nějaký efekt. Na příbalovém letáku je právě napsáno, že to může způsobovat otoky nohou. Napadlo mi, že když u léku cítím útlum (což mi právě pomáhá na moje duševní stavy) jestli se vůbec může takhle tělo zatěžovat i dohromady s psychiatrickou diagnozou. Někteří lékaři mi říkali, že zátěžové práce bych takové dělat ani neměla. Jenže bez antidepresiv bych to asi nedala si myslím. Jiný typ léků jako Tritico nebo Mirtazapin mi nesedl. Tritico bylo hořké (nemohu polykat léky) a Mirtazapin a Cipralex u mě způsobují přibírání i když jím málo. Což mi právě znepokojuje jestli po těchto typech lécích se nedělají i ty křečové žíly. Protože Mirtazapin mi otoky taky hodně dělal v minulosti a první drobnější křečové žíly se mi začali tehdy objevovat při něm. Křečové žíly máme i v rodinné anamneze. Ráda bych získala radu jak tohle řešit, protože jinak Cipralex snáším ve formě kapek dobře, ale ty žíly mi hodně znepokojují. Dá se to nějak zjistit, jestli je to náhoda, že to je třeba věkem, prací a ne těmi léky? Předem děkuji za odpověď.

zobrazit odpověď

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy