Zpět do poradny
Dotaz z 1. 5. 2024

Nespecifická bolest kolem žeber, srdce, žaludku,

Nemoci a příznaky
Ani nevím, jak položit otázku, protože bolesti, kterými trpím, nemůžu přesně umístit. Na levé straně od lopatky, přes žebra až k srdci a hrudnímu koši, mě už 14 dnů bolí a to tak že projíždí chvílemi velmi Prudká až nesnesitelná bolest, o které jsem si původně myslela, že to snad bude infarkt. Tlak v těchto místech je v podstatě neustály,

Asi 14 dnů mě bolí od lopatky, přes žebra až k srdci, chvíle mi projíždí až krutá Prudká bolest, o které jsem si původně myslela, že je to infarkt. Bolest je stálá, zhoršující se chvílemi, nedokážu přijít na to, proč se bolest náhle zhorší a pak zase zmírní. Můj laický názor vychází z pocitu, že je to něco z trávení. Ale nedokážu pochopit, proč mě to bolí od horních žeber a kraje lopatky. Tuším, že bych měla jít na vyšetření k lékaři, ale je mi 75 let, jsem nepohyblivá a Neumím si představit vyšetření, při kterém bych se musela svlékat, lehat si a zase vstávat a překonávat tak velké bolesti. Můžete mi pomoci?
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

bohužel bude nutná návštěva lékaře, který vás řádně vyšetří, aby se zjistila příčina onemocnění a zahájilo se vhodné léčení.

Jednou z možností může být zvýšené napětí svalů či bolestivý spasmus ( kontrakce) kosterního svalstva. Zde bych doporučila podávat na uvolnění napětí svalů myorelaxancia, volně prodejný léčivý přípravek Guajacuran, 3x denně 1 tabletu. Během léčby nepijte alkoholické nápoje. Guajacuran může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost, motorickou koordinaci a rychlé rozhodování. Nebo jsou silnější líky na lékařský předpis a protizánětlivé léky a hořčík.

Zánět žaludeční sliznice (gastritida) nebo zpětný tok žaludeční kyseliny do jícnu (refluxní ezofagitida) může způsobit bolest žaludku a hrudníku. Vřed v žaludku nebo dvanáctníku může způsobit bolesti, které se šíří až do hrudníku. Zde je nutné také vyšetření lékařem.

Bolest v hrudi může být způsobena srdečními problémy, jako je angina pectoris (bolest srdce způsobená nedostatečným prokrvením srdečního svalu) nebo infarktem myokardu (srdeční infarkt). Typickým příznakem je intenzivní tlaková, stísněná nebo pálení bolest v hrudi, která může trvat několik minut a nebo se střídavě zhoršovat a zlepšovat. Bolest může vyzařovat do ramen, paží, krku, čelisti nebo zad. Může nastat pocit nedostatku vzduchu nebo dušení, které může být doprovázeno potem a úzkostí. Někteří lidé mohou mít pocit nevolnosti, zvracení nebo zažívací potíže, které mohou být zaměňovány za žaludeční potíže. Před infarktem je silný pocit úzkosti, pocit nebezpečí nebo strach.

Návštěvu lékaře bych neodkládala, aby se vyloučila závažnější onemocnění.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceŽenské zdravíZažíváníDuševní zdravíKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntikoncepceDermokosmetikaIntimní problémyTěhotenstvíPohybový systémDětiProbiotikaAntibiotikaVýživaAlergieMenstruaceMagnesiumVztahy a sexOči a ušiKloubyMužské zdravíNervový systémŽíly a cévyIntimní hygienaMočové cestyÚsta a zubyPéče o těloHubnutíLaktobacilyKašelEkzémVitamin DCholesterol a krevní tlakErekceHomeopatieDotaz na lékárnyDiabetesOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníDýchací soustavaBolest v krkuKojeníPéče o pleťHorečka, zvýšená teplotaVitamin CDětské nemociDezinfekceVlasy a nehtyNespavostNadýmáníRegeneraceSpánekSportSvalyZácpaDetoxikaceVaginální infekceMateřství a rodinaMazlíčciKřečové žílyŘedění krveCestování a výletyAlkoholReceptyOběhový systémKrásaDětská výživaPrvní pomocOstropestřecRýmaNáplastiOparOpalováníDomácnostProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Dotaz z 3. 5. 2025

Křečové žíly

Duševní zdravíNemoci a příznakyZdraví a prevenceŽíly a cévy

Dobrý den. Chtěla bych se optat, beru přibližně 3 roky Cipralex. Od loňského roku, kdy se mi zvýšil úvazek a začala jsem více pracovat jako uklízečka se mi začaly mnohem více objevovat křečové žíly. Dříve i přesto, že jsem pracovala po různých skladech a opravdu v mnohem vyšší zátěži než dnes (bez antidepresiv) jsem křečové žíly tak výrazně neměla. Přemýšlím jestli je to nyní věkem (39), antidepresivy, nemám taky dostatečný příjem takže nevím jestli to není dostatečnou a pestrou stravou. Mám momentálně nepravidelnou pracovní dobu, takže někdy se to povede, že stojím od rána až do večera na nohou... Zkoušela jsem doplnky stravy na žíly, gely, ale nezdá se, že by to mělo nějaký efekt. Na příbalovém letáku je právě napsáno, že to může způsobovat otoky nohou. Napadlo mi, že když u léku cítím útlum (což mi právě pomáhá na moje duševní stavy) jestli se vůbec může takhle tělo zatěžovat i dohromady s psychiatrickou diagnozou. Někteří lékaři mi říkali, že zátěžové práce bych takové dělat ani neměla. Jenže bez antidepresiv bych to asi nedala si myslím. Jiný typ léků jako Tritico nebo Mirtazapin mi nesedl. Tritico bylo hořké (nemohu polykat léky) a Mirtazapin a Cipralex u mě způsobují přibírání i když jím málo. Což mi právě znepokojuje jestli po těchto typech lécích se nedělají i ty křečové žíly. Protože Mirtazapin mi otoky taky hodně dělal v minulosti a první drobnější křečové žíly se mi začali tehdy objevovat při něm. Křečové žíly máme i v rodinné anamneze. Ráda bych získala radu jak tohle řešit, protože jinak Cipralex snáším ve formě kapek dobře, ale ty žíly mi hodně znepokojují. Dá se to nějak zjistit, jestli je to náhoda, že to je třeba věkem, prací a ne těmi léky? Předem děkuji za odpověď.

zobrazit odpověď

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy