Ibalgin®

ibalgin

Volně prodejné léky značky Ibalgin® nabízí pestrou škálu přípravků na různé druhy bolesti, v různých lékových formách (tablety, tobolky, suspenze, gel, krém) pro všechny věkové skupiny (kojenci, děti, dospělí).

Na bolest čeho Ibalgin® působí?

bolest ibalgin
ibalgin

Vnitřní použití

Ibalgin® se řadí mezi jedny z nejznámějších a nejužívanějších léků určených na bolest různého původu a záněty šlach, kloubů i svalových úponů. Užívat jej mohou dospělí i děti nad 12 let. Účinnou látkou tohoto přípravku je ibuprofen. Jedná se o nesteroidní protizánětlivé léčivo, které se uvolňuje v místě poškození tkáně. Je taktéž hojně využíván při chřipkových onemocněních ke snížení tělesné teploty.

Ibalgin® pomáhá proti bolesti v těchto případech:

  • Bolest zubů
  • Bolest hlavy
  • Menstruační bolesti
  • Bolesti kloubů, šlach a svalů
ibalgin bolest
ibalgin

Vnější použití

ibalgin zanet, ibalgin otok

K velice častým a běžným obtížím patří bolesti pohybového aparátu, ať už svalstva nebo kloubů.

Ibalgin® gel a Ibalgin® krém obsahují 5 % účinné látky ibuprofen a používají se na revmatické i nerevmatické bolestivé stavy pohybového ústrojí, kde se v postiženém místě vstřebávají přímo a tím rychle ulevují od bolesti. Při lokální léčbě, ke které jsou určeny, působí však především protizánětlivě.

K léčbě poúrazových stavů, pro sportovce, ale i pro lidi s bolestmi kloubů je určen krém Ibalgin® Duo Effect. Jak už název napovídá, jde o přípravek založený na dvou účinných látkách, kterými jsou ibuprofen a heparinoid. Zabraňuje tvorbě krevních sraženin, tlumí bolest, zmírňuje otok a působí proti zánětům.

Trápí vás bolest svalů a svalové křeče? Možná vám chybí hořčík. Doplňte si hořčík s Magne B6®.

ibalgin

Děti

Pro děti a kojence od 3 měsíců je určen k tlumení bolesti Ibalgin® Baby s malinovou příchutí ve formě sirupu. Je určen k úlevě od středních až po silné bolesti (např. bolesti hlavy, zubů, krku, při pohmoždění a podvrtnutí, na bolesti svalů i při chřipkových onemocnění ke snížení horečky).

Pro děti ve věku 3 až 6 let je vhodný Ibalgin® Junior s malinovou a třešňovou příchutí. Nástup účinku je do 15 minut a snižuje horečku až na 8 hodin.

ibalgin deti, bolest u dětí
ibalgin

Časté dotazy

Jak léky značky Ibalgin® fungují v těle?
Všechny volně prodejné léčivé přípravky značky IBALGIN® obsahují léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Léčiva z této skupiny se používají při léčbě bolesti, k tlumení zánětu a snižování horečky. Ibuprofen zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které se uvolňují v místě poškození tkáně a jsou odpovědné za vznik bolesti, zánětu i horečky.

Jaké jsou indikace volně prodejných léků značky Ibalgin®?
Volně prodejné léky značky Ibalgin® se nejčastěji užívají k tlumení bolestí pohybového aparátu – při bolestech zad, kloubů a svalů. Potahované tablety jsou účinné např. při bolestech hlavy a zubů nebo při bolestivé menstruaci. Ibalgin® Grip 200 mg/5 mg je vhodný také k tlumení bolesti vedlejších nosních dutin a snížení horečky při chřipce a nachlazení. Více viz popis jednotlivých léčivých přípravků.

Za jak dlouho zaberou léky značky Ibalgin® při léčbě bolesti?
Ibuprofen podávaný ústy (Ibalgin® 200, Ibalgin® 400, Ibalgin® Grip 200 mg/5 mg, suspenze Ibalgin® baby) má nástup účinku proti bolesti za 30 minut a účinek trvá 4–6 hodin. Ještě rychlejší nástup účinku proti bolesti má lysinová sůl ibuprofenu (Ibalgin® Rapid), a to za 15 minut. Také v případě suspenze Ibalgin® Junior 40 mg/ml nastupuje účinek proti bolesti za 15 minut.

Je možné kombinovat jednotlivé lékové formy mezi sebou?
Při silných bolestech zad, svalů nebo kloubů lze po poradě s lékařem kombinovat tablety Ibalgin® 400 s přípravky Ibalgin® gel, Ibalgin® krém nebo Ibalgin® Duo Effect. Před použitím přípravků Ibalgin® čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Mohou volně prodejné léky značky Ibalgin® užívat těhotné a kojící ženy?
Těhotné ženy mohou užívat všechny přípravky řady Ibalgin®, kromě léku Ibalgin® Grip 200 mg/5 mg, pouze na výslovné doporučení lékaře, a to jen v 1. a 2. trimestru těhotenství. Kojící ženy mohou na doporučení lékaře krátkodobě užívat Ibalgin® 200, Ibalgin® 400, Ibalgin® Rapid, Ibalgin® gel, Ibalgin® krém a Ibalgin® Duo Effect.

Mohou užívat Ibalgin® 400 diabetici?
Diabetici mohou Ibalgin® 400 používat pouze po předchozí konzultaci se svým lékařem.

Mohou se volně prodejné léky značky Ibalgin® užívat při celiakii?
Ano, mohou. Žádný z vnitřně užívaných přípravků značky Ibalgin® neobsahuje lepek.

Jaká je maximální dávka léku Ibalgin?
Dospělí a dospívající od 12 let mohou užívat nejvýše dávku 1 200 mg ibuprofenu denně (to odpovídá 3 tabletám Ibalginu® 400 nebo 3 tobolkám Ibalginu® Rapidcaps 400 mg měkké tobolky).

Ibalgin® je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofen. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

ibalgin

Když vás kromě bolesti trápí i chřipka nebo nachlazení, pomůže vám Paralen®.

16 produktů

Produkty