Alavis 5 MINI 90 tablet

Komplexní kloubní výživa pro psy malých plemen a kočky. Vhodný pro preventivní …

Zobrazit více

Komplexní kloubní výživa pro psy malých plemen a kočky. Vhodný pro preventivní podávání i při kloubních obtížích. Obsahuje všechny důležité látky, které se běžně vyskytují v kloubech, pojivových tkáních a chrupavce a umožňuje tak komplexní péči o pohybový aparát.

Můžete mít dnes  více info
3ks skladem
V Pilulka Boxu již dnes od 21:00
Pilulka Expresem již dnes od 17:00
379 Kč339 Kč
Cena za 1 tabletu: 3,77 Kč
Nelze platit benefitními body
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

Nakupujte společně
Alavis 5 MINI 90 tablet
Hodnocení produktu 4.8
plusMycoMedica MycoBaby Sirup 200 ml
Hodnocení produktu 5
Ušetříte 70 Kč
Alavis 5 MINI 90 tablet
+ MycoMedica MycoBaby Sirup 200 ml
568 Kč498 Kč
Alavis 5 MINI 90 tablet
Hodnocení produktu 4.8
plusFrontline Combo Spot on Dog S pipeta 0.67 ml
Hodnocení produktu 4.9
Ušetříte 40 Kč
Alavis 5 MINI 90 tablet
+ Frontline Combo Spot on Dog S pipeta 0.67 ml
618 Kč578 Kč
4.8
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotilo 9 zákazníků
Napsat hodnocení
5
8x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Alavis 5 MINI 90 tablet 90 ks

Komplexní kloubní výživa pro psy malých plemen a kočky, vhodná pro preventivní podávání i při kloubních obtížích. Obsahuje všechny důležité látky, které se běžně vyskytují v kloubech, po­jivových tkáních a chrupavce a umožňuje tak komplexní péči o pohybový aparát.

Určeno pro malé psy a kočky

 • Způsob použití: Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, event. rozdrcené do krmiva. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů
 • Délka užívání: Přípravek podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1–3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte
 • Upozornění: Pří­pravek je možné podávat s krmivy obsahujícími chondroprotektivní látky. Pozitivní účinek se tak zvýší
alavis
Alavis 5 MINI

Obsah účinných látek v jedné tabletě:

 • Glukosamin sulfát – 500 mg
 • Chondroitin sulfát – 200 mg
 • Methylsulfonyl­methan – 200 mg
 • Kolagen II. typu – 60 mg
 • Kyselina hyaluronová – 18 mg
 • Vitamin C – 20 mg

 

Pomocné látky: Mikrokrys­talická celulóza, stearan hořečnatý, hydrogenfosforečnan vápenatý

alavis

Glukosamin sulfát – vyživuje

Glukosamin hraje významnou roli v metabolismu chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykanů (základních stavebních složek chrupavky) a je hlavním substrátem pro jejich vznik. Glukosamin je aktivně přijímán chrupavkou. Podávání glukosaminu zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky.

alavis

Chondroitin sulfát – vyživuje

Chondroitin sulfát je důležitou součástí kloubní chrupavky. Váže velké množství vody, čímž hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, mírní bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a mírní i průběh zánětu kloubu.

alavis

MSM – působí protizánětlivě

Látka MSM látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce.

alavis

Kyselina hyaluronová – lubrikuje

Kyselina hyaluronová se nachází především v pojivových tkáních, kde tvoří hlavní součást kloubní synoviální tekutiny. Čím vyšší je koncentrace kyseliny, tím lepší jsou viskoelastické vlastnosti chrupavky a dochází k jejich lepší výživě. Její podávání normalizuje vlastnosti kloubní synoviální tekutiny, působí proti degeneraci chrupavky a obnovuje její původní vlastnosti.

alavis

Kolagen II. typu – obnovuje

Kolagen II. typu je hlavní bílkovinou kloubní elastické chrupavky, kde zabezpečuje její pevnost, pružnost a odolnost. Kolagen obsažený v přípravku ALAVIS™ 5 je hydrolyzovaný, což znamená, že je enzymaticky štěpen na menší částice, které se v zažívacím traktu lépe vstřebávají a jsou tudíž mnohem lépe využitelné pro stavbu a obnovu poškozené chrupavky. Nedostatek kolagenu v kloubu a chrupavce vede k poruchám hybnosti a postupným degenerativním změnám. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost pojivových tkání.

alavis

Vitamin C

Vitamin C je potřebný pro metabolismus aminokyselin, zejména aminokyselin hydroxylysinu a hydroxyprolinu, které jsou velmi důležité pro syntézu kolagenu. Vitamin C dále hraje neopomenutelnou roli při vývoji kostí a chrupavek. Nedostatkem vitaminu C dochází k menší pevnosti kolagenních vláken nejen v chrupavce, ale i ve vazech a šlachách. Vitamin C dále podporuje vstřebávání železa a podporuje tvorbu bílých krvinek, které hrají významnou roli v imunitě a svým antioxidačním účinkem chrání buňky organismu.

Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávána žádná barviva ani konzervační látky.

Alavis 5 Mini – Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 155–17/C.

Složení

Glukosamin sulfát, Chondroitin sulfát, MSM, Kyselina hyaluronová, Kolagen II. typu

Zkuste také další výrobky značky Alavis, které jsou v kategoriích Veterinární doplňky stravy, Doplňky stravy pro psy a Veterina. Produkt zrecenzovalo 9 zákazníků a 100 % by ho doporučilo. Výrobek koupíte se slevou 10 %. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Kloubní výživa pro psy.