Ústní vody a spreje (81 produktů)

Pěkný úsměv na tváři vám nejen zlepší den, ale zdravé zuby a příjemný dech mají i přímý vliv na vaše celkové zdraví a do jisté míry určují i váš sociální status. I proto se vyplatí dbát na dentální hygienu a používat všechny dostupné pomůcky.

 Zobrazit více

Pěkný úsměv na tváři vám nejen zlepší den, ale zdravé zuby a příjemný dech mají i přímý vliv na vaše celkové zdraví a do jisté míry určují i váš sociální status. I proto se vyplatí dbát na dentální hygienu a používat všechny dostupné pomůcky.

Jaké problémy pomůže vyřešit užívání ústní vody?

Na výběr je nejen množství příchutí, ale i dalších výhod, které vám ústní vody a roztoky slibují. Pomůžou třeba se:

 • zánětem dásní
 • afty
 • prevencí zubního kazu
 • posílením zubní skloviny
 • bojem proti zápachu z úst
 • získat a udržet bělejší zuby

K čemu jsou ústní spreje?

Ústní spreje slouží buď ke krátkodobému osvěžení dechu nebo k řešení nějakého problému v ústní dutině. Například chcete-li důkladně vydezinfikovat ústní dutinu při bolestech v krku nebo potřebujete vyřešit nedostatečnou sekreci slin při různých onemocněních.

Jak správně používat ústní vody?

Nejlépe dvakrát denně po vyčištění zubů. Ústní vody ani roztoky se zpravidla nijak neředí. Ideální je použít asi 10- 15 mililitrů a 30-60 sekund je poválet v ústech. Po vyplivnutí se ústa již dále nevyplachují a pro co nejlepší výsledek je vhodné nějakou dobu po užití nejíst ani nepít. Použití ústní vody nebo roztoku rozhodně nenahrazuje čištění zubů.

Pálí ústní vody a roztoky v ústech?

Záleží na druhu ústní vody nebo roztoku a taky na stavu vašich dásní. Pokud je v přípravku obsažen alkohol a vaše dásně nejsou v nejlepší kondici (jsou citlivé nebo právě proděláváte zánět), k lehkému pálení může docházet. V průběhu několika dní používání by se však tento stav měl zlepšit.

Jaké pomůcky se ještě vyplatí používat, chcete-li zdravé zuby a zářivý úsměv?

 • Vhodný zubní kartáček: jaký tvar a jaká velikost zubního kartáčku bude vyhovovat právě vám je značně individuální. Stejně tak nelze ani obecně říci, jestli je vhodnější používat běžný zubní kartáček nebo elektrický, případně sonický
 • Mezizubní kartáčky: tady se naopak zubní lékaři i dentální hygienisté shodují, že pro zachování zdravého chrupu je nutné používat mezizubní kartáčky každý den. Správnou velikost vám pomůže vybrat vaše dentální hygienistka. Pokud tuto možnost nemáte, zkuste si zakoupit testovací sadu se všemi velikostmi mezizubních kartáčků a jednoduše je v pohodlí domova ozkoušejte. Je pravděpodobné, že budete potřebovat více velikostí
 • Zubní nit: od jejího používání zubní specialisté v poslední době spíše odrazují. Nezajistí totiž tak důkladné vyčištění mezizubních prostor a často může i poranit a poškodit dáseň. V některých případech, kdy jsou zuby opravdu velmi těsně na sobě, je ale její využití smysluplné
 • Ústní sprchy: zubní irigátor je šetrný způsob odstraňování plaku a nečistot v místech, kam běžný kartáček nedosáhne. Pomocí přesně namířeného proudu vody je povlak na porchu zubu narušen a voda jej odplaví. Problémem někdy bývá dostatečný tlak v zubní sprše. Jedná se o vhodné řešení pro osoby s citlivými dásněmi, paradontózou nebo uživatele fixníxh rovnátek
 • ​Speciální zubní kartáčky: např. jednosvazkový určený pro tzv. solo techniku čištění
 • Pomůcky pro čištění jazyka

Zákazníci si oblíbili řady Elmex, Biorepair a Phyteneo. Pokud jste si nevybrali v této kategorii žádný výrobek, podívejte se také na kategorie Ústní vody na zápach z úst, Bělící ústní vody, Ústní vody bez alkoholu a Ústní vody na záněty dásní. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Elmex Sensitive Ústní voda 400 ml.

Product image

Elmex Sensitive Ústní voda 400 ml

Můžete mít zítra159 Kč
Product image

Alpa francovka 1000 ml

Můžete mít zítra249 Kč

Colgate Ústní voda Herbal Fresh 500 ml

Můžete mít zítra82 Kč
Datum expirace: 10. 12. 2023
Banner
Ústní vody a spreje - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Ústní vody a spreje ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Ústní vody a spreje lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Alpa francovka 1000 ml
5 / 24x
Odporúčam do každej domácnosti, všestranne použiteľná.
Recenze produktu: Curaprox Perio Plus+ Regenerate Ústní voda 200 ml
5 / 2x
Vše OK
Recenze produktu: Bione Cosmetics Dentamint ústní voda med + propolis 500 ml
5 / 2x
stahuje dásně, při krvácení, chuť dobrá
Recenze produktu: Curaprox Perio Plus+ Forte 200 ml
5 / 5x
Snad pomáhá
Recenze produktu: B.Braun Prontoral Ústní voda 250 ml
5 / 1x
Vyzkoušeno, doporučuji
Recenze produktu: Altermed Salvena forte 20 ml
5 / 1x
Dobrá chuť, osvěží dech.
Recenze produktu: Tebodont Ústní sprej 25 ml
5 / 1x
Vim co objdenavam.
Recenze produktu: Biorepair Ústní voda 3v1 antibakteriální, 500 ml
5 / 1x
Příjemná svěží ústní voda s výrazným dezinfekčním účinkem.
Recenze produktu: Listerine Freshburst 500 ml
5 / 3x
T
Recenze produktu: Lacalut Ústní voda Aktiv 300 ml
5 / 10x
Dobré na prevenciu proti zápalom ďasien.
Nahoru

Produkty z kategorie Ústní vody a spreje jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Ústní vody a spreje jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. Nebo se podívejte na produkty z kategorie Ústní vody a spreje seřazené od těch nejkvalitnějších kousků.