Zubní kartáčky (123 produktů)

Čištění zubů patří k důležitým hygienickým návykům. Odměnou nám jsou zdravé zuby a krásný úsměv, který je vizitkou každého z nás. Základním bodem pro dokonalou péči o chrup je správný zubní kartáček, který nám vyhovuje. Ovšem jen pravidelné čištění zubů nestačí. Jak na perfektní péči o zuby?

Zobrazit více

Čištění zubů patří k důležitým hygienickým návykům. Odměnou nám jsou zdravé zuby a krásný úsměv, který je vizitkou každého z nás. Základním bodem pro dokonalou péči o chrup je správný zubní kartáček, který nám vyhovuje. Ovšem jen pravidelné čištění zubů nestačí. Jak na perfektní péči o zuby?

Stěžejním bodem v péči o chrup je volba správného zubního kartáčku, který nám bude vyhovovat svou tvrdostí i velikostí. Někomu vyhovují spíše elektrické zubní kartáčky, někdo zůstává věrný klasice.

Jak vybrat správný kartáček na zuby?

Vše začíná výběrem zubního kartáčku. Pokud se o zuby správně a pravidelně staráte, můžete si zdravý chrup udržet po celý život. Při čištění zubů není důležité jen jakým kartáčkem zuby čistíte, ale také správná technika. Zuby čistěte šetrně, přílišným tlakem můžete dásně mechanicky poškozovat (podráždění dásní, odhalování krčků a následně citlivost zubů).

Kartáček vybírejte spíše měkčí s krátkými hustými štětinami a menší hlavou. Při volbě kartáčku přihlížejte i k tomu, zda vám dobře sedí v ruce. Pro běžné užívání je ideální měkký až středně tvrdý kartáček. 

  • Rovně střižená vlákna
  • Hodně štětinek
  • Malá hlava kartáčku

Jak často mám měnit zubní kartáček?

Zubní kartáček bychom měli v ideálním případě měnit každé 2 - 3 měsíce, kdy dochází k opotřebení štětin a odstraňování plaku ze zubů již není tak efektivní, jako s neopotřebovaným kartáčkem. Navíc na kartáčku ulpívají zbytky plaku, takže kartáček měníme především z hygienických důvodů.
Pokud se vám začne kartáček třepit příliš brzy, na vině je nejspíš přílišný tlak, který při čištění zubů na kartáček vyvíjíte. 

Rozdělení zubních kartáčků:

Čištění mezizubních prostor

V mezizubních prostorách se usazuje nejvíce plaku a zbytků jídla a to pak vede ke vzniku zubních kazů. Proto nezapomínejte ani na mezizubní kartáčky nebo dentální nitě, kterými vyčistíte těžko přístupná místa. 

Pomůcky pro správné čištění zubů:

Jaké jsou nejčastější chyby při čištění zubů?

Každodenní péče o zuby je základ úspěchu. Víte ale, jakých chyb se při čištění možná dopouštíte, aniž byste o tom věděli? Nejčastějším problémem je krátká doba čištění. Dalším omylem v péči o chrup je používání příliš tvrdého zubního kartáčku. Nezapomínejte ani na jazyk, který je ideální živnou půdou pro různé bakterie, stejně jako mezizubní prostory.

Jak často a jak dlouho čistit zuby?

Nejlépe bychom si měli čistit zuby po každém jídle, což ale v běžném životě není prakticky možné. Proto odborníci doporučují čistit zuby alespoň 2x denně. Ráno po snídani a večer po posledním jídle před spaním. Ráno jde hlavně o to, abychom zbavili zuby plaku, zbytků jídla po snídani a pro svěží dech. Během dne můžeme čištění “nahradit” žvýkáním žvýkaček po každém jídle. Je prokázán blahodárný vliv na kvalitu zubů a skloviny, žvýkání také bělí zuby a zaručuje svěží dech. Čištění zubů večer by mělo být důkladnější, doporučuje se alespoň 5 minut a nezapomínejte na mezizubní prostory, které jsou během dne plné zbytků jídla.

Kdy začít s čištěním zubů u dětí?

U dětí bychom měli začít s čištěním už v době, kdy jim začnou růst první zoubky. Předcházíme tak vzniku zubních kazů a učíme děti pravidelným hygienickým návykům. Zubní kartáčky pro děti rozlišujeme podle věku a vybírat můžete i z mnoha veselých designů.

Zákazníci nejlépe hodnotí řady Curaprox. Pokud jste si nezvolili v této kategorii žádný produkt, zkuste se podívat také na kategorie Cestovní sady na zuby, Jednosvazkové solo zubní kartáčky, Klasické zubní kartáčky, Zubní kartáčky na rovnátka a Škrabky na jazyk. Nejlépe hodnoceným produktem je Curaprox Travel set modrý.

Banner

MAM Kartáček zubní Baby's Brush 6m+

Můžete mít dnes
98 Kč

Spokar Zubní kartáček X soft 1 ks

Můžete mít dnes
70 Kč
Zubní kartáčky - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Zubní kartáčky ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Zubní kartáčky lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Jungle Way Set Soft zubních kartáčků z bambusu 2 ks
5 / 2x
Rychlé dodání, kartáčky jsou super, jemné
Recenze produktu: Philips Sonicare Sonický elektrický zubní kartáček dětský s bluetooth HX6322/04
5 / 5x
čištění zoubků hrou????
Recenze produktu: Curaprox CS 3960 Supersoft Zubní kartáček 3 ks
5 / 478x
Kartáčky velice dobré kvality.
Recenze produktu: Curaprox Baby Dětský kartáček 0 - 4 roky, modrý s růžovými štětinami
5 / 20x
Nejlepší kartáčky na trhu
Recenze produktu: Curaprox CS 5460 Duopack Tattoo Edition 2 ks
5 / 12x
Netradiční barevné kartáčky ve specielní edici. Ale kvalita vynikající. Již několik let naprostá spokojenost
Recenze produktu: DENTICare Zubní kartáček + cestovní obal
5 / 1x
Velká spokojenost, méně zubního kazu
Recenze produktu: Jungle Way Zubní kartáček Sewak
5 / 2x
VĚTŠÍ NEŽ U KONKURENCE!! Nemám co vytknout - díky, díky,díky😉😉😉😉.
Recenze produktu: Jungle Way Ultra soft Růžový dětský zubní kartáček z bambusu
5 / 2x
Kráásnýý, jsem z něj úplně nadšená. Hezčí a do toho přírodní jsem nikde neviděla, je jemný, moc doporučuji .
Recenze produktu: TePe Zubní kartáček Mini s potiskem x-soft blister 1 ks
5 / 10x
Než jsme došli k tomuto kartáčku, vyzkoušeli jsme několik jiných značek a žádná nedosahovala kvality tohoto výrobku. Je skvělý zvláště pokud dítěti čistí zuby rodič, na dětskou ruku je trochu velký a dítěti se s ním hůře manipuluje. Štětinky jsou velmi jemné a hlava dostatečně malá. Kartáček hodně vydrží, i když má dítě ještě tendence do kartáčku kousat.
Recenze produktu: Elmex Children Dětský zubní kartáček 3-6 let duopack 2 ks
5 / 2x
super
Nahoru

Produkty z kategorie Zubní kartáčky jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Zubní kartáčky jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. Nebo se podívejte na produkty z kategorie Zubní kartáčky seřazené od těch nejkvalitnějších kousků.