Chrastítka (33 produktů)

Chrastítka pro děti jsou dostupné v různých provedeních a materiálech. Najdete plastová, látková, ale i dřevěná chrastítka. Mnohdy hrají všemožnými barvami a jsou dostupné v různých barvách Mohou mít podobu zvířátek, hudebních nástrojů, klíčů či …

 Zobrazit více

Chrastítka pro děti jsou dostupné v různých provedeních a materiálech. Najdete plastová, látková, ale i dřevěná chrastítka. Mnohdy hrají všemožnými barvami a jsou dostupné v různých barvách Mohou mít podobu zvířátek, hudebních nástrojů, klíčů či květinek. Mnohé z nich vydávají zvuky nebo hrají hudbu. Nejsou jen zdrojem zábavy, ale podněcují miminko i k učení. Pokud disponují prvky (například světlo nebo hudba), které se aktivují po zmáčknutí, dítě se učí o příčině a následku. Pokud se chrastítko houpe nad postýlkou, miminko se učí vizuálně sledovat a koordinovat oči. Zkoumání a manipulace s těmito hračkami může také podpořit vývoj jemné motoriky a rozvíjet pozornost. Některé z nich fungují i ​​jako kousátka, která pomáhají uklidnit dásně při prořezávání nových zoubků. Chrastítka na ruce a nohy mohou miminkům pomoci poznat části svého těla a postupně si uvědomit, že je mohou ovládat pohybem rukou a nohou.

Pro jaký věk dítěte jsou vhodná chrastítka?

Různá chrastítka jsou vhodná pro různý věk dítěte. Vždy si přečtěte doporučení výrobce ohledně věku, pro který je chrastítko vhodné. Některé jsou navrženy pro použití pro děti již od narození, zatímco další mohou být vhodné až od 1 roku.

  • do 3 měsíců – miminka chrastítka jen sledují
  • od 3 do 6 měsíců – miminka umí uchopit chrastítko sami a jsou nadšená ze zvuků
  • od 6 až 9 měsíců – děti si osvojují motorické dovednosti a mají rádi interaktivní hračky s tlačítky, světlem či hudbou
  • od 9 až 12 měsíců – v tomto období se prořezávají zoubky, a tudíž jsou vhodné chrastítka, které fungují i ​​jako kousátka

Dbejte na bezpečnost chrastítek

Chrastítko by mělo mít průměr alespoň 5cm, aby nehrozilo spolknutí. Vybírejte si vždy jen chrastítka s tupými hranami a dostatečně lehké. Sáhněte raději po novém dětském chrastítku, než z druhé ruky – mohla by být opotřebovaná, mít drsné hrany, úlomky nebo části, které by se mohly ulomit. U nás si můžete vybrat z různorodých druhů chrastítek pro nejmenší, které jsou bezpečné.

Pokud jste si nezvolili žádný výrobek, zkuste se podívat také na kategorie Chrastící kousátka. Uživatelé hodnotí nejlépe značky Canpol babies, Infantino a Little Dutch. Nejlépe hodnoceným produktem je Curaprox Curababy modré kousátko.

Banner

Bibs stohovací balanční věž - Pastel Rainbow

Můžete mít v pondělí 2. 10.559 Kč
Dárek: Pilulka Premium zdarma

Chicco Vibrující opice

Můžete mít v pondělí 2. 10.479 Kč
Dárek: Pilulka Premium zdarma
Product image

Petite&Mars Hračka pískací s chrastítkem méďa Mike

Můžete mít v pondělí 2. 10.169 Kč
Product image

Petite&Mars Hračka pískací s chrastítkem srnka Suzi

Můžete mít v pondělí 2. 10.169 Kč
Product image

Bo Jungle Chrastítko B-Light & Music Žirafa

Můžete mít ve středu 27. 9.209 Kč
Product image

Infantino Chrastítko Orbit 1 ks

Můžete mít v pondělí 2. 10.189 Kč
Product image

B-Toys Zrcátko s kolečky Looky-Looky

Můžete mít v pondělí 2. 10.539 Kč
Product image

Canpol babies BabiesBoo Senzorická knížka Panda

Můžete mít v pondělí 2. 10.939 Kč
Chrastítka - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Chrastítka ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Chrastítka lidé hodnotí na 92 %
Recenze produktu: Infantino Chrastítko Orbit 1 ks
5 / 3x
Toto je velmi kvalitní a cenově dostupné
Recenze produktu: Canpol babies Chrastítko Krab
5 / 3x
Krásné a lehké chrastítko pro naše nejmenší. Miminku se dobře drží v ručičkách a při zachrastění, poslouchá odkud se zvuk bere. Neobsahuje žádné malé části, které by mohlo miminko spolknout. Skvělá hračka, mohu jedině doporučit.
Recenze produktu: Teddies Chrastítko špendlík černobílý plast 12cm
5 / 5x
Chrastítko je lehké, akorát do ruky pro miminko. Je to nová oblíbená hračka.
Recenze produktu: Taf Toys Chrastítko ptáček
5 / 4x
Motiv ptáčka jen z jedné strany, z druhé je úplně prázdný, skoda a velké minus
Recenze produktu: Infantino Chrastítko se zrcátkem
5 / 2x
Chrastítko pořízeno jako dárek. Líbilo se mi že dokáže chrastěním vydávat jak kravál, tak prcka zaujme zrcátkem a zároveň si muže trénovat první správné úchopy.
Recenze produktu: Curaprox Curababy modré kousátko
5 / 9x
Zakoupeno jako dárek, zatím nemohu zhodnotit.
Recenze produktu: Baby Mix Dětské plyšové chrastítko myška
5 / 2x
darek aradost
Recenze produktu: Baby Mix Dětské chrastítko žlutá žirafa
5 / 1x
nemá chybu
Recenze produktu: Oball BRIGHTSTARTS Hračka činka 0m+
5 / 2x
Více nás zatím baví míček od stejné značky - lépe se malé drží (máme 3,5 měsíce). Činka nás ale velmi baví zavěšená na hrazdičce... v ručičkách jí teprve objevujeme.
Recenze produktu: B-Toys Zrcátko s kolečky Looky-Looky
5 / 1x
Výborná věc, náš syn se na sebe rád dívá do zrcadla, zhruba od 2 měsíců se vždy prohlíží a směje se, když pase koníčky, tak ho to hezky zabaví.

Kategorii Chrastítka jsme pro vás seřadili podle hodnocení uživatelů od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Chrastítka jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. Nebo se podívejte na produkty z kategorie Chrastítka seřazené od těch nejkvalitnějších kousků.