Wolfberry Esenciální olej Levandule BIO 10 ml

100% čistý éterický olej je skvělý jako saunová infuze nebo pro zlepšení …

 Zobrazit více

100% čistý éterický olej je skvělý jako saunová infuze nebo pro zlepšení vzduchu v místnosti. Olej poskytuje příjemnou, přirozenou atmosféru klidu a pohody. Je účinný také proti šatním molům.

Můžete mít zítra  více info
Skladem 5+ks
V Pilulka Boxu již zítra od 11:00
Pilulka Expresem již zítra od 09:00
129 Kč
Cena za 10 ml: 129,00 Kč
  • Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR
  • Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků
  • 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst
BIO BIO
Nakupujte společně
Wolfberry Esenciální olej Levandule BIO 10 ml
+ Oral-B EssentialFloss Mint Wax Dentální nit 50 m
187 Kč
Wolfberry Esenciální olej Levandule BIO 10 ml
Hodnocení produktu 5
plusApotheke BIO Dětský čaj s rakytníkem obranyschopnost 20 ks
Hodnocení produktu 5
Wolfberry Esenciální olej Levandule BIO 10 ml
+ Apotheke BIO Dětský čaj s rakytníkem obranyschopnost 20 ks
191 Kč
5
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotili 3 zákazníci
Napsat hodnocení
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Má příjemnou vůni
100%
Dlouho vydrží
100%

Esenciální olej Levandule BIO 10 ml Wolfberry je doporučován při bolestech hlavy, migréně, nespavosti a dýchacích obtížích. Je oceňován pro výrazné regenerující účinky na pleť. Pomáhá při akné a zklidňuje podráždění pleti. Je účinný také proti šatním molům.

Esenciální levandulový olej je bezbarvá až světle žlutá kapalina. Rostlina levandule je trvalka a roste jako dřevnatý keř, který dosahuje výšky růstu až 1 metr. Větve jsou vzestupné a vzpřímené. Úzké listy jsou chlupaté, 40 a 50 mm dlouhé a vykazují šedivou chlupatou plst. Modré až fialové květy jsou uspořádány do 6 až 10 tzv. falešných přeslenů na klasech připomínajících uši. Levandule je známá především pro svou typickou, nezaměnitelnou, hlubokou až bylinnou vůni. Druh pravé levandule (Lavandula angustifolia) patří do rodu levandule (Lavandula, podčeleď Nepetoideae) z čeledi labiate (Lamiaceae).

Původně se vyskytovala pouze v západním Středozemí, ale kulturou se rozšířila po celém Středozemí. Tradiční oblastí pěstování je Provence v jihovýchodní Francii. Organický levandulový BIO olej se získává destilací vodní párou z kvetoucích výhonů pravé levandule (Lavandula angustifolia).

Blahodárné účinky

Levandulový esenciální olej ulevuje při stresu, úzkosti a depresivních stavech. Pomáhá při problémech se spánkem. Používá se rovněž jako insekticid. Je bohatý na přírodní antioxidanty, jež napomáhají zbavit se toxinů, které mohou být na pokožce. Tím pomáhá udržovat pleť dlouhodobě zdravou a čistou. Olej také pokožku prokrvuje, což pomáhá při léčbě a hojení akné, jizev a ranek na obličeji. Jako častá součást kosmetických přípravků zklidňuje pokožku hlavy, podporuje léčení zánětů a ulevuje od svědění.

Jak používat BIO levandulový esenciální olej

Nejznámějším způsobem využití éterických olejů je jejich inhalace z aromalampy. Do nádobky s vodou nakapejte 2-5 kapek éterického oleje, zapalte svíčku nebo nechte volně odpařovat. Konkrétní množství je závislé na velikosti prostoru a jeho větratelnosti. Éterické oleje a směsi můžete použít například také k inhalacím při saunování. Olej nakapejte na kousek látky, buničiny či papíru a nechte odpařovat. Éterické oleje lze nakapat do vody a nalít přímo na rozpálené kameny. Kromě inhalací se dají éterické oleje a jejich směsi doporučit ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. Olej je vhodný také do difuzéru k přímé inhalaci.

Levandule je skvělá pomocnice při zmírnění akné a stroupků ve vlasech. Na lokálně postižená místa naneste kapičku oleje nebo olej nakapejte na několik míst do vlasů a promasírujte. Aplikujte alespoň 2x denně. Levanduli lze použít na kůži, takže můžete tímto esenciálním olejem natřít celé tělo. Olej pomáhá při zánětech, lehkých popáleninách a nachlazení.

Je také přírodním repelentem proti komárům. Je využíván při péči o pleť, koupelích, masážích v kombinaci s kvalitním rostlinným olejem, ale také jako přísada při praní a sušení prádla nebo do úklidových a čisticích prostředků.

Skladování

Skladujte na suchém a tmavém místě. Chraňte lahvičku před dětmi a nevystavujte ji slunečnímu záření, dlouhodobé přítomnosti vzduchu a tepla, jelikož se tím snižuje životnost éterického oleje.

Země původu

Bulharsko.

Upozornění

Používejte v rámci zachování účinnosti éterické oleje a jejich směsi tak, abyste je vzájemně střídali. Jelikož éterické a vonné oleje zvyšují fotosenzitivitu pokožky, nenavštěvujte po aplikaci solárium ani nevystavujte pokožku přímému slunečnímu záření!

Éterický olej není určený pro těhotné a kojící ženy, dále pro děti do tří let věku. Neaplikujte éterický olej na kůži bez zředění v nosném (rostlinném) oleji.

Složení

100% BIO levandulový esenciální olej. Bez přidaných látek a konzervantů.

Neobsahuje také žádné CMR (karcinogenní, mutagenní a reprodukční toxiny). Kromě toho nebyly CMR použity při jeho přípravě nebo výrobě. Je 100% čistý, přírodní, pravý a zcela bez nanočástic. Nebyl vyroben s parabeny ani žádné neobsahuje.

Hlavními sloučeninami jsou linalool a linalyl-acetát. Ocimeny, terpinen-4-ol a limonen jsou obsaženy v menším množství.

Některé ze sloučenin éterického levandulového oleje (Limonen, linalyl acetát a linaool) mají alergenní potenciál.

Vyzkoušejte také ostatní produkty značky Wolfberry, které naleznete v kategoriích Kosmetika, Repelenty a Tělová kosmetika. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Esenciální oleje.