Jednorázové dětské pleny (153 produktů)

Jednorázové dětské pleny jsou velmi pohodlnou variantou přebalovacích pomůcek. Maminkám šetří čas, nemusí se prát, ani žehlit a pro miminko jsou velmi pohodlné. Jejich hlavní nevýhodou je vysoká zátěž pro životní prostředí a neustálá potřeba …

Zobrazit více

Jednorázové dětské pleny jsou velmi pohodlnou variantou přebalovacích pomůcek. Maminkám šetří čas, nemusí se prát, ani žehlit a pro miminko jsou velmi pohodlné. Jejich hlavní nevýhodou je vysoká zátěž pro životní prostředí a neustálá potřeba zásoby. Praktičnost poskytují především při cestování.

Výhody jednorázových plen:

  • Bez nutnosti praní a žehlení
  • Pohodlná a rychlá likvidace
  • Větší jistota sucha (neprotečou)

Jak vybírat jednorázové pleny?

Nejlepší je vyzkoušet více druhů a zjistit, co bude vyhovovat vám a vašemu dítěti. Jednorázové plenky různých výrobců se liší zejména:

  • Savostí
  • Ergonomií (jak plenka sedí na zadečku)
  • Obsahem chemických látek, a tedy tím jak působí na pokožku vašeho miminka (zda u něj například nevyvolávají alergickou reakci)

Druhy jednorázových dětských plen:

  • Klasické (zapínají se na stranách)
  • Plenkové kalhotky (natahují se)
  • Klasické
  • Ekologické

Jednorázové dětské pleny a životní prostředí:

Do doby než se vaše dítě naučí chodit na nočník či záchod spotřebuje asi 5000 kusů jednorázových plen. To představuje určitou zátěž pro životní prostředí. Zatímco v asijských zemích je problém především s likvidací plenek, Evropu, kde je likvidace komunálního odpadu na dobré úrovni, trápí především jejich výroba. Používá se k ní ropa. Tu najdete v savém jádře, kde jsou téměř u všech jednorázových dětských plen umístěny sací granule. To jsou malé savé kuličky, které umí tekutinu měnit na gel. Vnější folie je také vyrobena z plastu. Alternativou šetrnější k životnímu prostředí jsou ekologické plenky, které se vyrábí především z brambor, kukuřice a buničiny. Navíc nebývají běleny chlórem, jsou bez parfemace a dalších chemických látek.

Jaké jsou alternativy při přebalování:

Alternativou k jednorázovým dětským plenkám jsou látkové dětské plenky. Mají sice vyšší pořizovací cenu, ale jejich dlouhodobým používáním můžete ušetřit přírodu i vaši peněženku. Možností je i tzv. bezplenková komunikační metoda (tedy že dítě rovnou naučíte plenky nepoužívat). 

Pokud se rozhodnete používat jednorázové pleny, rozhodně doporučujeme sledovat pleny v akci a také nakupovat ve větších (měsíčních) baleních. Můžete tím výrazně ušetřit.

Stálicí mezi nejoblíbenějšími plenkami zůstávají ty od značky Pampers, které můžete zakoupit  buď ve variantě klasické nebo kalhotkové nebo i tzv. pure verzi bez chemických látek navíc. Zákazníci velmi dobře hodnotí i značku Huggies.
Pokud se rozhodnete pro ekologické plenky, tradičním výrobcem je švédský Naty. Velkou oblibu zákazníků si ale v psolední době získali i české Kolorky.

Zákazníci nejlépe hodnotí značky Pampers, Kolorky a MonPeri. Nejlépe hodnoceným produktem je Bella Happy Maxi Big Pack, 8-18 kg 66 ks.

Banner
Product image

Huggies Ultra Comfort 4 Jumbo 50 ks

Můžete mít zítra289 Kč
Jednorázové dětské pleny - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Jednorázové dětské pleny ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Jednorázové dětské pleny lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Pampers Active Baby plenky vel. 2, 4-8 kg, 228 ks
5 / 6x
Užitečné, rychlé dodání. Doporučuji!
Recenze produktu: Kit & Kin Eko plenkové kalhotky, velikost 5, 20 ks
5 / 2x
Jsme spokojeni
Recenze produktu: Bambino Mio absorbční vložka Mio Boost 3 ks
5 / 3x
Zvyšují absorpční schopnost sady Bambino mio
Recenze produktu: Perlan 0.50x100m role 45 g
5 / 29x
Je skvely, ale objednala som sirku 1m a dostala som 0,5m. V objednavke vsak sirka rolky nie je, takze to nie je ani ako dokazat. Nahodou som vsak zistila, ze to iste sa stalo aj inej pani, teda isto som sa nepomylila. Ale kedze je taky skvely, roku som si nechala aj napriek tomu.
Recenze produktu: Kolorky DAY - štětce - XL (12-16 kg) jednorázové eko plenky 17 ks
5 / 11x
Doporučuji
Recenze produktu: Pampers Premium Care plenky vel. 1, 2-5 kg, 72 ks
5 / 2x
bezvadné, nepromokavé
Recenze produktu: Pampers Active Baby Pants Kalhotkové plenky vel. 5, 12-17 kg, 152 ks
5 / 41x
Vše nahoře
Recenze produktu: Pampers Premium Care plenky vel. 2, 4-8 kg měsíční balení 224 ks
5 / 13x
Super produkty
Recenze produktu: Pampers Pants Plenkové kalhotky velikost 5, 48 ks
5 / 41x
Používame na spanie..super,drobec je v suchu po celu noc
Recenze produktu: Pampers Premium Care plenky vel. 5, 11-16 kg, 88 ks
5 / 4x
Vyborne
Nahoru

Kategorii Jednorázové dětské pleny jsme pro vás seřadili podle hodnocení uživatelů od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Jednorázové dětské pleny jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. Nebo se podívejte na produkty z kategorie Jednorázové dětské pleny seřazené od těch nejkvalitnějších kousků.