Zero Waste (6 produktů)

Zero waste je životní styl, který podporuje opětovné využití všech zdrojů zcela bez tvorby odpadu. Likvidace obrovského množství odpadu totiž ohrožuje životní prostředí i zdraví každého z nás. Cílem zero waste je, aby byly všechny produkty znovu …

 Zobrazit více

Zero waste je životní styl, který podporuje opětovné využití všech zdrojů zcela bez tvorby odpadu. Likvidace obrovského množství odpadu totiž ohrožuje životní prostředí i zdraví každého z nás. Cílem zero waste je, aby byly všechny produkty znovu využity, a nevznikaly tak odpadky končící na skládkách, ve spalovnách nebo v oceánech. Tohoto cíle se dosahuje pomocí uvědomělé produkce, spotřeby, zužitkování obalů a materiálů. V zero waste výrobcích jsou materiály používané zas a znovu až do optimální úrovně spotřeby

Jaké jsou zero waste alternativy pro denně používané produkty?

  • Pokud se vám zamlouvá zero waste směr, můžete začít s zero waste úklidem. Při uklízení se spotřebovává značné množství výrobků v plastových obalech, proto jsou ideální alternativy plnitelné nebo stáčené čistící prostředky. Můžete však zvolit i prostředky v plně recyklovatelných obalech v kombinaci se zero waste pomůckami na úklid. Houbičky, kartáče a žínky se kupují a vyhazují neustále, tyhle jsou však z kompletně rozložitelných přírodních materiálů.
  • Ekologické mohou být i hygienické pomůcky. Pratelné odličovací tampony nebo látkové ubrousky jen tak nevyhodíte, stačí je hodit do pračky a jsou opět připravené k použití. Nemusíte se bát ani hromady spotřebovaných vatových tyčinek do uší, když zvolíte jejich kompostovatelnou variantu z bambusu.
  • Návrat k přírodě zažívají také maminky s dětmi – látkové pleny jsou opět aktuální, jen v modernějším provedení. Sami si spočítejte, kolikrát vaše děťátko potřebuje za den vyměnit plenku, která okamžitě letí do koše. Látkové pleny je samozřejmě třeba často prát, nicméně se vám za tu extra péči odmění. Příjemný materiál totiž výrazně snižuje tvorbu opruzenin, jsou prodyšnější a jemnější k pokožce miminka. Nemusí se kupovat podle váhy a klidně vydrží i do příchodu dalšího sourozence, takže výrazně ušetříte. Dělí se podle materiálu na bavlněné a bambusové s tím, že bambusové jsou savější a rychleji schnou.
  • Menstruační kalhotky zase čím dál více nahrazují klasické vložky a tampony. Jsou ekologičtější, ale zároveň velmi pohodlné, vhodné téměř pro každou ženu a opět finančně výhodnější. Kalhotky lze za normálních okolností nosit po celý den. Jsou vhodné na noc, při sportu i pro běžné nošení. Po použití je stačí propláchnout studenou vodou, a poté vyprat. 
  • Za svůj život každý vyházíme také stovky zubních kartáčků. Místo klasického plastového kartáčku, který po vyhození často končí v oceánu, je ideální volbou bambusový kartáček. 100% odbouratelné bambusové kartáčky jsou šetrné k přírodě i k ústní dutině. Opotřebený kartáček se v přírodě celý snadno rozloží a pro urychlení procesu jej stačí zahrabat do půdy. Starý kartáček lze navíc použít k úklidu a čištění delikátních věcí.

Zákazníci si nejvíc oblíbili značky Tierra Verde a T-Tomi. Pokud jste si nezvolili žádný výrobek, podívejte se také na kategorie Hygienické pomůcky.

Zero Waste - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Zero Waste ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Zero Waste lidé hodnotí na 100 %
Recenze produktu: Tierra Verde Kartáč na nádobí a zeleninu s madlem – z kokosových vláken a dřeva 1 ks
5 / 1x
Skvělý výrobek
Recenze produktu: Tierra Verde Náhradní hlavice pro dřevěný kartáč na nádobí - z fsc certifikovaného dřeva
5 / 1x
very nice product

Kategorii Zero Waste jsme pro vás seřadili podle hodnocení uživatelů od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Zero Waste seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Zero Waste najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.