Dentální hygiena

Odstranění zubního plaku není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Aby bylo čištění zubů efektivní, je třeba dodržovat jistá pravidla. Mezi ně patří nejen technika čištění zubů a správně zvolený zubní kartáček, ale také jeho VČASNÁ VÝMĚNA! Víte, kdy a proč je nutné zubní kartáček vyměnit?

Kartáčky

Líheň pro bakterie

Odborníci doporučují sáhnout po novém kartáčku minimálně 4× ročně. Bohužel až 65 % obyvatel toto doporučení nedodržuje a kartáček mění nedostatečně. Proč je výměna kartáčku tak důležitá?

Vlhké prostředí panující v našich koupelnách, tvoří ideální podmínky pro líheň nejrůznějších bakterií a mikrobů. Ty se usazují na veškeré předměty nacházející se v koupelně, a to včetně zubních kartáčků, které si dennodenně bezelstně vkládáme do úst. Bakterie a mikroby nám pak mohou způsobit nepříjemné infekce nebo zažívací potíže.

Meridol

AŽ 100 MILIÓNŮ BAKTERIÍ

Podle různých studií mohou bakterie vzduchem „uletět“ i vzdálenost větší než 183 cm! Máte-li záchod v koupelně, je riziko vzniku infekcí ještě vyšší. Při splachování záchodu se totiž do vzduchu dostává celá řada velmi nebezpečných bakterií, a to včetně streptokoků, stafylokoků, E. coli či kvasinek typu Candida. V jednom kartáčku se tak může zabydlet až 100 miliónů nezvaných návštěvníků.

Bakterie

Kdy je správný čas

Pravý čas výměny opotřebovaného kartáčku poznáme jednoduše – štětinky jsou roztřepené a z hlavy kartáčku vybočují o 1 až 2 milimetry. Takový kartáček vám nevyčistí zuby stejně kvalitně, jako ten nový. Vlákna jsou poškozená, jejich pohyb je nekoordinovaný a nekopírují pohyb kartáčku. Starý kartáček může poškodit také dásně a zubní sklovinu.

Jak nezapomenout?

Málokdo si pamatuje, jak starý je jeho kartáček. Jak si pomoci?

  • Kartáček měňte s každou změnou ročního období – tedy 21. března, 21. června, 23. září a 21. prosince
  • Kupte kartáček nebo výměnnou hlavici na Pilulce, stáhněte si naši aplikaci a my vám další nákup automaticky připomeneme

Jak to funguje?

  1. Zaregistrujte se na Pilulka.cz
  2. Jako registrovaný zákazník si kupte manuální nebo elektrický zubní kartáček na Pilulka.cz
  3. Stáhněte si aplikaci Pilulka.cz a přihlaste se
  4. Po 3 měsících vám připomeneme, že je správný čas na nákup zubního kartáčku
  5. V případě, že bude váš oblíbený typ kartáčku nebo nějaká jeho varianta ve slevě, tak vám dáme vědět
Aplikace

JAK SI VYBRAT „TEN SVŮJ“ ZUBNÍ KARTÁČEK

Citlivé dásně

Pro citlivé dásně

Zubní kartáček by měl mít malou hlavičku. Bát se nemusíte ani zubních kartáčků, které jsou označeny jako dětské. Velké hlavice se totiž obtížněji přizpůsobí vašemu chrupu a nevyčistí je tak důkladně. Velký kartáček se nepřizpůsobí a nevyčistí tvar jednotlivých zubů tak dobře. Máte-li problémy s dásněmi, sáhněte po kartáčku s měkkými a hustými štětinkami.Ten totiž odstraní zubní plak bez jejich podráždění.

Jak vybrat elektrický zubní kartáček

Elektrické kartáčky se dělí na rotační a vibrační (sonické) a liší se od sebe způsobem pohybu hlavice. Vibrační kartáčky čistí zuby šetrněji. Oba druhy elektrických kartáčků čistí zuby daleko silněji než naše ruce, proto na to při jejich používání myslete a zbytečně je na zuby netlačte.

Elektrické kartáčky
Exkluzivně

Ionizační zubní kartáčky

Ionizační zubní kartáček IONICKISS generuje záporné ionty a usměrňuje jejich tok mezi kartáčkem a zubem. Ionizace tak narušuje iontovou vazbu mezi plakem a zubem, a tím odpuzuje plak od povrchu zubů směrem k hlavici kartáčku. Zuby si tak vyčistíte jednodušeji a lépe. Je klinicky prokázáno, že kartáček IONICKISS je mnohem účinnější než běžný manuální zubní kartáček.