zdraví a krása
Zdraví a krása jdou spolu ruku v ruce a vyžadují naši pravidelnou péči. Kdo je zdravý, září štěstím a ostatní ho vnímají jako krásného. Každou maličkostí, co pro své tělo děláme, nám to vrací ve velké míře. Pojďme o ně pečovat a dopřejme našemu tělu to nejlepší co si zaslouží.
zdraví a krása
Vitamíny a doplňky stravy

Vitamíny a doplňky stravy pro zdraví

Ke správnému psychickému stavu a dobré funkci organismu existuje široká škála vitaminů a každý z nich má specifické přínosy pro lidskou schránku. Ač by bylo nejlepší mít je v těle všechny v ideálním množství, není tomu tak. Musíme je proto vlastní pílí organismu dodávat. Pokud budete důslední, můžete se brzy těšit vitalitě a nádherné pokožce, kterou vám budou všichni závidět.

Síla tří vitamínů

B C E
B

Vitamín B

B2, B3, B6, B7 – důležitý komplex vitaminů, hlavně pro pleť je absolutní nutností. Jistě si také z mladých let pamatujete radu maminky či babičky, která doporučovala pozřít například droždí a vyzrát tak na pubertální akné. Vitamín B má širokou škálu benefitů, zabraňuje vzniku akné, snižuje výskyt pigmentových skvrn, sjednocuje tón pleti a hlavně, udržuje a podporuje dostatečnou hydrataci pokožky.

Vitamín C

Lidské tělo si samo neumí vitamin C syntetizovat, proto mu ho musíme dodávat „uměle”. Silný antioxidant proto určitě neopomíjejte nejen ve formě šťavnatého ovoce a zeleniny, ale také v kosmetických výrobcích. Posiluje imunitní systém, což zrovna aktuálně je více než žádané, mimo to, bojuje se škodlivými volnými radikály, které jsou jednou z hlavních příčin předčasného stárnutí pleti. Pro tvář bez vrásek je celkově důležitým prvkem. Napomáhá také k syntéze kolagenu. Díky němu je pak pokožka viditelně pevnější.

C
E

Vitamín E

Tento vitamín nalezneme v takzvaných super potravinách. Vysoké procento obsahuje například avokádo, většina ořechů, semínek a mořské plody. Stejně jako vitamin C má také „éčko” vliv na správnou funkci imunity, následně podporuje nervový systém, žádoucí je proto u labilnějších jedinců, zvyšuje míru soustředění, blahodárně napomáhá sexuálnímu libidu. Po celý rok je absolutní nutností dopřávat pokožce právě tento vitamin i z důvodu ochrany kůže před tolik škodlivým UV zářením.

Vlasy, nehty, pleť to je zázrak jménem Kolagen

Kolagen se během posledních pár let stal jedním z nejpopulárnějších suplementů vůbec. Někdo ho dokonce přezdívá elixírem mládí. Chrání pleť před stárnutím, pomáhá vyhladit vrásky, podporuje játra, střeva, posiluje vlasy, kůži, nehty a vytváří hormonální rovnováhu v těle. To zní opravdu jako zázrak. Vyzkoušejte a dáte nám za pravdu.

Kolagen
Správná strava

Krása a zdraví vychází ze správné stravy

Když si přejeme vypadat dokonale, mít zdravou pleť i pokožku, musíme se o sebe starat a dbát na každodenní a zdravé návyky. Věděli jste, že pitím dostatku tekutin denně, pomáháte svému zdraví? A co takhle zdravá a vyvážená strava? Pro naše tělo je velmi důležité nejen zdravě pít, ale především zdravě a pravidelně jíst.

krása
Víte, kdy jsme doopravdy krásné? Když se přijímáme takové, jaké jsme. Je důležité tento pocit procvičovat, protože žijeme ve společnosti, která je extrémně zaměřená na kult dokonalého vzhledu. A co si budeme, my ženy máme oproti mužům menší výhodu. Víme jak zamaskovat drobné detaily, jak zvolit vhodné oblečení, které skryje větší bříško, umíme schovat kruhy pod očima make-upem a nepoddajné vlasy trčící na všechny strany, taky umíme zkrotit…když máme ty správné pomocníky, všechno jde.
vlasy

Ať jsou vaše vlasy opravdovou korunou krásy

Vlasů si na ostatních všímáme na první pohled. A tak není divu, že se zabýváme tím, jak vypadají a jak o ně pečovat. Kdo z nás by netoužil po krásných, lesklých, hustých, pevných vlasech, hodných princů a princezen, které dodávají pomyslnou korunu naší kráse? Každý si dokonalé vlasy představujeme jinak, kdo má bujnou hřívu touží po rovných a naopak. Jaké jsou vlastně ty nejkrásnější vlasy? No přeci ty zdravé!

Úsměv je nejkrásnějším doplňkem

Smích a dobrá nálada jsou významní činitelé v oblasti nejen duševního, ale i fyzického zdraví. Smích pomáhá v boji s nemocemi, je prevencí i léčbou, navíc úsměv činí lidi přitažlivější a má omlazující účinky. Široký a zářivý úsměv sluší každému, když k tomu přidáte navrch krásné bíle zoubky nikdy nic nezkazíte. Říká se, že oči jsou oknem do duše a zuby? Zuby jsou naší vizitkou.

zuby
pleť

Rozzařte svou pleť

Pleťový krém si vybírejte podle toho, co vaše pleť aktuálně potřebuje. Sáhnout můžete po hydratačním, vyživujícím, omlazujícím nebo regeneračním. Respektujte také dobu, pro kterou je určen (denní, noční, univerzální). Nezapomeňte pleť před nanesením krému důkladně vyčistit, poté už si pokožka z krémů dokáže vzít maximální množství aktivních látek. Nepodceňujte zázračnou sílu krému, zabere vám to denně pouhých pár minut, zato krásná pleť tady s vámi bude dlouho.

Líčení, je jednou z nejsilnější zbraní ženy

Věděli jste, že až 57 % žen přiznalo, že by se raději rozešly se svým přítelem, než aby se vzdaly své kosmetické taštičky se šminkami?! Je to celkem pochopitelné, každá žena se chce líbit. Některé mají to štěstí, že vypadají od přírody skvěle, jiné svůj vzhled dolaďují make-upem. Líčení může být extrémně přirozené, nebo cíleně výrazné. Ať už zvolíte jakýkoli svůj styl, vždycky myslete na to, že méně je více.

líčení
čištění

Každodenní rutina na čištění pleti

Taky si pamatujete jak vám v pubertě maminka říkala, odličuj se, mazej se krémem, starej se o svoji pleť nebo budeš mít brzo vrásky? Snad jste ji tenkrát poslechly! Základním kamenem pro zdravou pokožku, abychom dobře vypadaly, aby náš krém co nejlépe fungoval, aby se nám vůbec netvořily vrásky či jen v omezeném množství, je tedy čištění pleti. Každý jsme unikát a naše pleť je individuální. Najděte si ten správný přípravek vhodný na vaši pleť a udělejte si z čištění pleti rutinu, kterou už víckrát nevynecháte.