Ústní vody na zápach z úst (14 produktů)

Zajistěte si svěží dech a zároveň účinně pečujte o zuby s ústními vodami proti zápachu z úst. Obsažené složky okamžitě a spolehlivě eliminují bakterie způsobující zápach. Můžete se tak snadno vyhnout nepříjemným společenským situacím po obzvláště „voňavém“ jídle, nebo při problémech v ústní dutině.

 Zobrazit více

Zajistěte si svěží dech a zároveň účinně pečujte o zuby s ústními vodami proti zápachu z úst. Obsažené složky okamžitě a spolehlivě eliminují bakterie způsobující zápach. Můžete se tak snadno vyhnout nepříjemným společenským situacím po obzvláště „voňavém“ jídle, nebo při problémech v ústní dutině.

Co způsobuje zápach z úst a jak ho odstranit?

  • Nedostatečná ústní hygiena, včetně péče o zubní náhradu – přehodnoťte, jak pečujete o svůj chrup. Zaměřte se na správné mechanické čištění a přidejte ke své péči mezizubní kartáčky, nitě a ústní vody. Mezi zuby totiž mohou uvíznout zbytky jídla, které zápach způsobují. Zanedbaná zubní náhrada nebo protéza může být také na vině.
  • Onemocnění dásní, zánět, zubní kaz a zubní plak – problémy se zuby mohou vést k nepříjemnému zápachu z usazených bakterií. Pokud vás zároveň něco pobolívá, nechte se vyšetřit zubním lékařem.
  • Bakterie usazené na jazyku – zkuste se při čištění zaměřit také na jazyk, na kterém se tvoří povlak plný bakterií. Využijete k tomu speciální škrabky na jazyk.
  • Kouření a žvýkací tabák – tabákové výrobky zanechávají v ústech dlouhodobý zápach, navíc zabarvují zuby.
  • Sucho v ústech – při snížené produkci slin se mohou přemnožit bakterie způsobující zápach. Sucho může být zapříčiněno nedostatečným pitným režimem, některými léky (antidepresiva, léky na vysoký tlak aj.), kouřením a pitím alkoholu.
  • Pálení žáhy, refluxní choroba jícnu – při refluxu se do jícnu dostávají žaludeční šťávy. Zde najdete průvodce, jak reflux potlačit.
  • Zánět mandlí, onemocnění dýchacích cest, sinusitida, gastritida, žaludeční vředy – některá onemocnění, zejména ta zasahující nosohltan, mohou také přispět k nepříjemnému zápachu. Zaměřte se na jejich léčbu, pokud pozorujete příznaky.

Jak můžete předcházet zápachu z úst?

Hlavní příčinou tvorby zubního kazu, který způsobuje zápach z úst a onemocnění dásní, je zubní plak. Je tvořen zejména složkami slin, zbytky potravy a mikroorganismy (bakteriemi) ústní dutiny. Abyste usazování zubního plaku zabránili, je důležité dodržovat základní pravidla zubní hygieny. Čistěte si zuby alespoň dvakrát denně 2–3 minuty, používejte pomůcky pro mezizubní hygienu a nezapomínejte na užívání té správné ústní vody – ta se spolehlivě dostane opravdu do každého koutku ústní dutiny.

Halitóza – chronický zápach z úst

Přirozený zápach z úst si můžete přivodit např. konzumací aromatických potravin, jako je česnek, cibule nebo pálivé jídlo. Pokud se však zápachu nemůžete zbavit ani po vyčištění zubů, může se jednat i o zdravotní problém. Chronický zápach z úst nazýváme halitóza. Většina jejích příčin se nachází v ústní dutině, proto se s tímto problémem nejdříve obraťte na svého zubního lékaře a ten může objevit příčinu na zubech či dásních. Halitóza však může být způsobena i některými systémovými nemocemi, jako je cukrovka, onemocnění ledvin nebo jater.

Zákazníci si oblíbili řady Colgate, Bione Cosmetics a Oroxid. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Colgate Ústní voda Plax Multi Protection Cool Mint 500 ml.

Ústní vody na zápach z úst - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Ústní vody na zápach z úst ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Ústní vody na zápach z úst lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Bione Cosmetics Dentamint ústní voda med + propolis 500 ml
5 / 2x
stahuje dásně, při krvácení, chuť dobrá
Recenze produktu: Altermed Salvena forte 20 ml
5 / 1x
Dobrá chuť, osvěží dech.
Recenze produktu: Listerine Night Reset 400 ml
5 / 2x
Příjemný pocit v ústech, ráno bez zápachu z úst
Recenze produktu: Oroxid forte roztok pro ústní hygienu 250 ml
5 / 2x
Jsem velice spokojená ,kupuji jen tady tu značku .Doporučila mi ji známa
Recenze produktu: Listerine Total Care 500 ml
4.9 / 149x
Nákup této zubní vody velmi doporučuji.
Recenze produktu: Dentacol pro zklidnění zubů a dásní 20 ml
4.9 / 8x
Velice účinný.
Recenze produktu: Colgate Ústní voda Plax Multi Protection Cool Mint 500 ml
4.8 / 5x
kvalitní produkt
Recenze produktu: Herbadent Forte Bylinná ústní voda 400 ml
4.6 / 5x
Používám ústní vodu Herbadent už léta. Za tu dobu jsem si navykl na její chuť. Bohužel se složení základní řady před časem změnilo a je to už jen slabý odvar. Doufal jsem, že řady Professional nebo Forte budou návrat k původní receptuře byť za vyšší cenu. Nejsou. Ale řada Forte mi alespoň přijde jako postačující náhrada.
Recenze produktu: Listerine Zero 1000 ml
4 / 3x
Používám již dlouho super.

Produkty z kategorie Ústní vody na zápach z úst jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Nebo se podívejte na produkty z kategorie Ústní vody na zápach z úst seřazené od těch nejkvalitnějších kousků. Ty nejprodávanějších kousky v kategorii Ústní vody na zápach z úst najdete mezi prvními.