Zlepšete péči o svůj úsměv, nyní ještě výhodněji

Během dubna přispívá Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky svým pojištěncům na pomůcky pro dentální hygienu. Kartáček máme všichni, zatímco mezizubní péče bývá vnímána jako „něco navíc“. Proto je akce Zdravý úsměv 2022 zaměřena právě na produkty mezizubní hygieny a dalších pomůcek pro dokonalou péči o ústní dutinu a zuby. Využijte výhodné nabídky na Pilulce a získejte část ceny nákupu zpět – pak už úsměv přijde snadno.

Nakupte na Pilulce

S dokladem zažádejte o příspěvek

Získejte peníze zpět

Podmínky akce

  • Platební doklad za nákup pomůcek pro dentální hygienu musí být vystaven mezi 1.4. a 30.4.
  • Maximální výše příspěvku je 250 Kč pro jednotlivého pojištěnce. Částka je stejná pro děti i dospělé.
  • S platným dokladem lze zažádat u ZP MV ČR o příspěvek až do 31.5., a to pouze pomocí E-komunikace. Další podrobnosti zde.
  • Kompletní podmínky a seznam druhů zboží zahrnutého v akci najdete na stránkách ZP MV ČR.
zdravy usmev 2022

Získejte příspěvek na tyto produkty

mezizubni kartacky

Mezizubní kartáčky

Kartáčky vždy hrají hlavní roli v důkladné péči o zuby. Avšak ty klasické se do mezizubních prostor nedostanou, proto musí nastoupit mezizubní kartáček a zbavit úzké prostory zubního plaku. Jedině tak skutečně zamezíte tvorbě nových kazů a tučným účtům od zubaře.

zubni nite

Dentální nitě

Zubní nit nejlépe využijete do velmi úzkých mezizubních prostor, kam se vám nedaří dostat i s tím nejmenším kartáčkem. Snadno ji také použijete kdykoliv během dne pro odstranění zbytků jídla ze zubů. 

Jednosvazkové kartáčky

Jednosvazkové kartáčky

Tyhle kartáčky jsou opravdoví detailisti. Malá hlava dosáhne do obtížně dostupných míst a pořádně vyčistí jeden zub po zubu. Akce se týká také náhradních hlavic pro kartáček Ionickiss Original, avšak na kartáček samotný se příspěvek nevztahuje. 

Ústní sprchy

Ústní sprchy

Ústní sprcha je přístroj, který vaši dentální hygienu posune na vyšší úroveň. Regulovaný proud mikrobublinek pročistí mezizubní prostory a odstraní plak i bakterie. Je tak znatelně preciznější než kartáčky a nitě, aniž by proces dráždil dásně či narušil povrch zubů.

Ústní gely

Ústní gely

Ústní gely mohou zvýšit účinnost mezizubní hygieny nebo zmírnit citlivost dásní, např. při projevech paradentózy. Nanáší se buď přímo na dásně (kartáčkem či vatovou tyčinkou), nebo se aplikují na jemný kartáček po běžném čištění pastou.

tablety na zubni nahradu, rovnatka

Péče o zubní náhradu a rovnátka

O umělý chrup nebo rovnátka je také třeba důkladně pečovat. V obou případech se často potýkáte se zaseklými zbytky jídla a nánosem bakterií, které snadno odstraníte čistícími tabletami.

dentalni hygiena

Další pomocníci – škrabky na jazyk, kousátka pro děti

Na jazyk se při ústní hygieně často zapomíná, avšak i na něm se usazují bakterie, které mohou způsobovat nepříjemný zápach. Škrabka z jazyka odstraní povlak nejefektivněji. Pro malinké děti můžete zase pořídit kousátka. Masírují dásně a poskytují úlevu během růstu prvních zoubků.

Jak o příspěvek zažádat?

  1. Vstupte do E-komunikace ZP MV ČR. Pokud nemáte přístupové údaje, můžete o ně zažádat zde.
  2. Naskenujte nebo vyfoťte svůj platební doklad a připravte si své číslo účtu.
  3. Klikněte na sekci Pojištěnec a následně na Žádost o proplacení příspěvku z Fondu prevence
  4. Zde vytvořte žádost, vyplňte své údaje a nahrajte platební doklad. Poté žádost můžete uložit a odeslat.

Podrobný návod najdete na stránkách ZP MV ČR.