Anti-Covid (0 produktů)

Myjte si ruce. Často. Jde o velmi účinnou a důležitou prevenci v osobní hygieně a předcházení šíření infekcí ať už bakteriálních či virových. Mytí rukou vyžadují různé situace, které každý člověk vyhodnocuje jinak, nejzásadnější je pro mnoho lidí …

Zobrazit více

Myjte si ruce. Často. Jde o velmi účinnou a důležitou prevenci v osobní hygieně a předcházení šíření infekcí ať už bakteriálních či virových. Mytí rukou vyžadují různé situace, které každý člověk vyhodnocuje jinak, nejzásadnější je pro mnoho lidí mytí rukou po použití toalety. Pro dokonalý pocit čistoty a dokončení hygieny rukou jsou určeny dezinfekční prostředky v podobě gelů, mýdel a sprejů.

Dezinfekce rukou jako taková

Dezinfekční přípravky na ruce obecně dělíme podle toho, na jaký druh patogenu chceme cílit:

Klasické antibakteriální gely případně čisticí antibakteriální ubrousky míváme po ruce obvykle při každé cestě po městě i na výletě pro případ, že si nebudeme moci umýt ruce pod tekoucí vodou a mýdlem. Ale v době virových infekcí či koronaviru se vyplatí kupovat přípravky s virucidním účinkem.

Co znamená virucidní účinek?

Virucidní přípravky mají deklarovanou účinnost proti virům, ty širokospektrální působí proti obaleným i neobaleným virům. To znamená, že takový přípravek ničí až 99,9 % virů či bakterií na rukou či jiném povrchu. Koronavirus se řadí mezi viry obalené, to znamená, že vícespektrální prostředky jsou proti němu účinné.

Dezinfekce rukou s mechanickým rozprašovačem

Dezinfekční prostředek Anti-COVID je přípravek osobní hygieny k dezinfekci rukou kdykoliv a kdekoliv. Díky mechanickému rozprašovači je jeho použití snadné, rychlé a ideální i pro děti od 3 let. 

Jaké je účinné složení?

Základní účinnou složkou dezinfekčních přípravků je zpravidla alkohol. Resp. denaturovaný ethanol nejméně 60% a peroxid vodíku.

Jak správně dezinfikovat ruce?

Dezinfekce by měla trvat zhruba jednu minutu, abyste stihli zlikvidovat všechny viry a bakterie. 

Přípravek naneste v dostatečném množství, důkladně rozetřete po celé ploše rukou až po zápěstí. Nezapomínejte na prostory mezi, zvláštní pozornost věnujte i záhybům v kůži.. Vtírejte, dokud není kůže suchá. Nejvyšší doporučená dávka ne den je max. 10 použití.

Přípravek nepoužívejte při poraněních kůže či kožních onemocněních.

Dodržujte standardní pravidla bezpečnosti

Přípravek Anti-COVID odpovídá doporučení WHO (Světová zdravotnická organizace), přesto je potřeba dodržovat zásadní pravidla bezpečného používání.

  • Zabraňte kontaktu s očima - při zasažení očí vyplachujte velkým množstvím vody, v případě nutnosti vyhledejte lékaře
  • Nepoužívejte na poraněnou kůži
  • Při nadměrném používání může docházet k nepříjemnému vysušování kůže
  • Při požití nevyvolávejte zvracení. Vypijte dostatečné mnpožství vody a vyhledejte lékaře
  • POZOR HOŘLAVINA - chraňte před teplem, horkými povrchy...
  • Uchovávejte z dosahu dětí
  • Vhodné pro děti až od 3 let

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?