Betaglukany - Na posílení imunity (1 produktů)

Beta glukany jsou přírodní, přirozeně se vyskytující polysacharidy. V posledních letech jsou stále oblíbenější pro jejich pozitivní vliv na zdraví a posílení organismu (zejména posílení imunitního systému).

Zobrazit více

Beta glukany jsou přírodní, přirozeně se vyskytující polysacharidy. V posledních letech jsou stále oblíbenější pro jejich pozitivní vliv na zdraví a posílení organismu (zejména posílení imunitního systému).

Co jsou beta glukany?

Beta glukany (β-Glukany) jsou skupina polysacharidů, které jsou složeny z molekul glukózy vzájemně spojených β-glukosidovými vazbami. Jsou přirozenou součástí buněčné stěny bakterií, kvasinek, hub, řas a rostlin. V závislosti na zdroji mají odlišné fyzikálně-chemické vlastnosti a účinky. Příznivé účinky beta glukanů z hub jsou ve východních zemích známy již tisíce let. V Evropě se více získávají z kvasinek (zejména klasické pivovarské a pekařské kvasnice, např. Saccharomyces cerevisiae) a z obilovin. První výzkumy příznivých klíček glukanu se začaly přibližně před 60ti lety a aktuálně je jednou z nejvíce prozkoumaných látek se známými pozitivními účinky na zdraví. Potvrzený je jeho příznivý vliv na imunitu – beta glukany jsou nejznámější přírodní stimulanty imunitního systému. Lidský ani zvířecí organismus si není schopen sám vytvořit beta glukany, proto je nutné je přijmout ze stravy, nebo ve formě výživových doplňků.

Ve kterých potravinách se nachází beta glukan?

  • Pekárenské kvasnice
  • Pivovarské kvasnice
  • Hlíva ústřičná
  • Reishi
  • Houby shiitake
  • Obilná zrna (ječmen, oves, žito, pšenice)

Účinky beta glukanů

Posílení imunitního systému

  • Účinky beta glukanu na imunitní systém jsou zkoumány velmi dlouho. Imunitní systém ovlivňuje aktivací buněk imunitního systému (tzv. Makrofágů).

Pro zdravé srdce

  • Beta glukany (zejména z ovsa) snižují hladinu LDL cholesterolu (tzv. „špatný cholesterol“) a glyceridů v krvi, čímž chrání srdce.

Ekzémy a atopická dermatitida

  • Beta glukany zejména ve formě krémů a mastí pomáhají zmírnit projevy atopického ekzému, zmírnit svědění a obnovit poškozenou pokožku.

Předpokládá se, že beta glukan pomáhá také při obezitě, zažívacích potížích, astmatu a při stresu.

Dávkování

Studie uvádějí jako běžnou, optimální denní dávku beta glukanů pro dospělého člověka 200 mg, u dětí 100 mg. Toto množství je vhodné navýšit při oslabeném imunitním systému, dlouhotrvajícím vyčerpaní a únavě, a jiných potížích. Při dávkování je třeba se řídit i doporučením daného výrobce, avšak beta glukanem nehrozí předávkování, proto se netřeba bát užívání i vyšší dávky. Rovněž nejsou známy žádné vedlejší účinky beta glukanů, ani při dlouhodobém užívání.

Užívání beta glukanů třeba zvážit pokud trpíte autoimunitními onemocněními, kde je nežádoucí zvyšovat a posilovat aktivitu imunitního systému. V takovém případě je třeba užívání doplňků stravy s obsahem beta glukanů konzultovat s lékařem.

V kategorii jménem Betaglukany je 33 výrobků, u 1 můžete mít dopravu zdarma. Zákazníci si oblíbili řady Marťánci, Terezia a Immunotrofina. Nejlépe hodnoceným produktem je Imunoglukan P4H 100 mg 60 kapslí.

Immunotrofina d® 180 ml

Immunotrofina d® 180 ml

Můžete mít za 2 dny v pondělí 15. 7.
Banner
Betaglukany - Na posílení imunity - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Betaglukany - Na posílení imunity ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Betaglukany - Na posílení imunity lidé hodnotí na 94 %
Recenze produktu: Betaglukan Forte 250 mg 30 tobolek
5 / 4x
Vyhýbají si mně menší nemoci s nachlazení atd.
Recenze produktu: Salutem Pharma Immuno Booster Akut s pomeranč. příchutí 10 ampulí 10 x 25 ml
5 / 4x
W
Recenze produktu: Marťánci Walmark Proimun sirup 150 ml
5 / 10x
spokojná
Recenze produktu: GreenFood Nutrition Beta Glucan 60 kapslí
5 / 1x
Super aj na alergie
Recenze produktu: Imunoglukan P4H 100 mg 60 kapslí
5 / 146x
Funguje
Recenze produktu: Marťánci Walmark Proimun cucací tablety 30 ks
5 / 2x
Zlepšenie imunity, výborné zloženie, prítomnosť betaglukanov. Deťom chutia.
Recenze produktu: Walmark Beta Glukan 200 mg Premium 60 tablet
5 / 1x
Velká spokojenost
Recenze produktu: Betaglukan IMU+ 120 tobolek + Betaglukan FORTE+ 30 tobolek
5 / 1x
Zlepšení imunity
Recenze produktu: Flow Immune 90 tobolek
5 / 1x
Kvalitní složení a možnost vrátit skleněné obaly.
Recenze produktu: MycoMedica Chaga prášek BIO 100 g
5 / 3x
Spokojnosť

Produkty z kategorie Betaglukany jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Betaglukany seřazené od těch nejlevnějších. Betaglukany jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.