B.Braun Braunol kožní roztok 30 ml

Kožní roztok se používá k dezinfekci neporušené kůže a ústní sliznice, k …

 Zobrazit více

Kožní roztok se používá k dezinfekci neporušené kůže a ústní sliznice, k dezinfekci drobných poranění a drobných spálenin. V ředěné formě lze použít k antiseptickému oplachování, mytí a ke koupelím.

Můžete mít v pondělí 25. 9.  více info
1ks skladem
V Pilulka Boxu již v pondělí 25. 9. od 11:00
Pilulka Expresem již v pondělí 25. 9. od 09:00
119 Kč76 Kč
Cena za 10 ml: 25,33 Kč
  • Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR
  • Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků
  • 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst
Extrémní výprodej Extrémní výprodej
Krátká expirace Krátká expirace
Nakupujte společně
Ušetříte 43 Kč
B.Braun Braunol kožní roztok 30 ml
+ Betadine kožní roztok 30 ml
248 Kč205 Kč
Ušetříte 43 Kč
B.Braun Braunol kožní roztok 30 ml
+ Bepanthen ® Plus krém 500mg/g+5mg/g 100 g
598 Kč555 Kč

Braunol kožní roztok je přípravek s dezinfekčním a antiseptickým účinkem. Obsahuje jodovaný povidon. Přípravek Braunol lze použít jednorázově i opakovaně k dezinfekci neporušené kůže a ústní sliznice, hygienické dezinfekci rukou lékaře před operací, drobných poranění a drobných spálenin.

Hlavní použití:

  • Ošetření drobných povrchových ran a drobných popálenin
  • Dezinfekce neporušené kůže a ústní sliznice
  • Hygienická dezinfekce rukou

Dávkování

Roztok se používá zevně v neředěné i ředěné formě. Na dezinfekci kůže, rukou, k ošetření povrchových ran a k povrchovému antiseptickému ošetření popálenin se používá neředěný. V ředěné formě se používá k antiseptickému oplachování, mytí a ke koupelím. Přípravek lze používat 1x nebo několikrát denně.

Bez porady s lékařem neužívejte přípravek Braunol déle než 7 dní.

Čemu věnovat pozornost

Než začnete Braunol používat Nepoužívejte Braunol jestliže jste alergický(á) na jodovaný povidon nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku, jestliže trpíte zvýšenou činností štítné žlázy nebo jiným jejím onemocněním. v případě vzácného kožního onemocnění s puchýřky provázenými pálením nebo svěděním (herpetiformní dermatitidy). v případě plánované terapie radioaktivním jódem nebo po ní (dokud léčba neskončí). v případě velmi nízké porodní hmotnosti u novorozenců (porodní hmotnost méně než 1500 g).

Vyvarujte se pravidelnému použití u novorozenců. Použití přípravku Braunol vyžaduje funkční testy štítné žlázy. Je třeba pečlivě zabránit jakémukoli náhodnému požití přípravku Braunol malými dětmi. Starší pacienti U starších pacientů existuje riziko, jódem vyvolaného, následného zvýšení činnosti štítné žlázy a tito pacienti se mají před zahájením používání přípravku Braunol poradit s lékařem. U starších pacientů se strumou a se sklonem k funkční poruše štítné žlázy se má přípravek Braunol používat po delší dobu a na rozsáhlé ploše pouze na základě pokynů lékaře. V případě potřeby mají být provedeny funkční testy štítné žlázy. Další léčivé přípravky a Braunol Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat . Jestliže se Braunol při léčbě ran používá současně s enzymatickými přípravky, dezinfekčními prostředky obsahujících stříbro, peroxidem vodíku a taurolidinem, může dojít k vzájemnému oslabení účinku obou složek. Braunol nesmí být používán současně nebo v krátké návaznosti na dezinfekci a léčbu ran přípravky obsahujícími rtuť, protože vzájemnou reakcí může vzniknout kyselina, která může způsobit popáleniny. U pacientů, kteří jsou současně léčeni lithiem, je třeba se vyhnout pravidelnému používání přípravku Braunol, obzvláště v případech, kdy je ošetřována velká plocha. Absorbovaný jód může prohlubovat hypotyreózu (sníženou funkci štítné žlázy), kterou může způsobovat léčba lithiem. z

Složení

Léčivou látkou je jodovaný povidon. 100 g roztoku obsahuje 7,5 g jodovaného povidonu s obsahem 10% využitelného jódu.

Pomocnými látkami jsou dihydrát dihydrofosforečnanu sodného, jodičnan sodný, lauromakrogol 450, hydroxid sodný, čištěná voda.

Zkuste také další výrobky značky B.Braun, které jsou v kategoriích Dezinfekce kůže, Pokožka a Léky. Produkt je nyní ve slevě 36 %. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Dezinfekce kůže.

Ohodnoťte tento produkt jako první.

Upozornění: Vzhledem ke krátké době expirace produktu jej nelze vrátit, a to ani do 14 dnů od zakoupení.
Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN4046955715725
ZnačkaB.Braun
SUKL kód0015885
ATCD08AG02
Velikost balení30 ml
Cesta podání  Do dutiny ústní  Dermálně - na pokožku
Forma  Roztok
Pro  Pro dospělé
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Vlastnosti  Dezinfekční
Účinná látka  Jodovaný povidon
Originální názevBraunol 75mg/ga drm.sol.1x30ml
Ke staženíPříbalová informace
Datum expirace30. 11. 2023