Bromhexin 12 mg, roztok 30 ml

Užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od 2 let při …

Zobrazit více

Užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od 2 let při onemocněních dýchacích cest. K vnitřnímu užití.

Můžete mít zítra  více info
4ks skladem
V Pilulka Boxu již zítra od 15:30
Pilulka Expresem již zítra od 13:00
129 Kč
Cena za 10 ml: 43,00 Kč
  • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

    Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

    Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

    Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

Nakupujte společně
Bromhexin 12 mg, roztok 30 ml
+ Olynth 1 mg/ml nosní sprej 10 ml
248 Kč
Bromhexin 12 mg, roztok 30 ml
+ Paralen 500 mg 24 tablet
198 Kč
5
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotili 3 zákazníci
Napsat hodnocení
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Účinnost
80%
Má výhodné balení
100%
Komfort při užívání
80%

Bromhexin mění složení hlenu, zkapalňuje ho a tím ulehčuje jeho vykašlávání. Účinek se projeví po 5 hodinách po požití.

Účinné látky

Bromhexini hydrochloridum.

Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od šesti let při onemocnění dýchacích cest jako jsou akutní zánět hrtanu, průdušnice, chřipka a dráždivý kašel při nachlazení.

Dávkování

Věk Dávka
Děti 2–6 let 8 kapek 3x denně
Děti a dospívající ve věku 6–14 let
a pacienti s hmotností pod 50 kg
16 kapek 3x denně
Dospělí a dospívající starší 14 let 16–33 kapek 3x denně

Příznaky

Při akutních onemocněních horních cest dýchacích, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu.

Kontraindikace

Účinky přípravku Bromhexin a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Současné užívání s léčivy s protizánětlivými účinky (salicytaty, fenylbutazon a oxyfenbutazon) může vést ke zvýšenému dráždění žaludeční sliznice a k častějšímu výskytu trávicích obtíží. Současně s přípravkem nesmí být užívány léky potlačující kašel, jako např. kodein, neboť při jejich použití nemůže být zkapalněný hlen vykašláván.

Vedlejší příznaky

Nevolnost, pocit na zvracení, zvracení, průjem, závratě, bolesti hlavy, otok v obličeji, vyrážku na kůži.

Přípravek užívejte pouze pokud trvá vykašlávání vazkého hlenu. U lehčích akutních onemocnění je možné léčbu ukončit již po několika dnech. Dospělí by neměli bez konzultace s lékařem užívat přípravek déle než 5 dnů.

Upozornění

Bromhexin nesmí být užíván při známé přecitlivělosti na bromhexin nebo na jiné látky obsažené v tomto přípravku a při aktivní vředové chorobě žaludku a dvanáctníku. Rovněž těhotné a kojící ženy nesmějí tento přípravek užívat. Při porušené funkci jater a ledvin je možné přípravek užívat pouze na doporučení lékaře. Rovněž pacienti, kteří dříve prodělali vředovou chorobu žaludku nebo dvanáctníku, mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.

Zkuste také další produkty značky Bromhexin, které naleznete v kategoriích Kašel vlhký – vykašlávání, Kašel a Trápí mě. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Kapky na vlhký kašel.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN4013054000250
ZnačkaBromhexin
SUKL kód0012495
ATCR05CB02
Farmakoterapeutická skupinamukolytikum
Velikost balení30 ml
Věk>2 let
Cesta podání  Perorálně - polyká se
Forma  Kapky
Pro  Pro děti  Pro dospělé
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Účinná látka  Bromhexin
Originální názevBromhexin 12 BC sol.1x30ml
Ke staženíPříbalová informace