Chytré čističky vzduchu (8 produktů)

Kde jinde byste měli dýchat čistý a čerstvý vzduch než tam, kde trávíte nejvíce času – doma! Čistička vzduchu je vhodná do každé domácnosti, ať už bydlíte ve městě nebo na venkově. Hlavní funkcí každé čističky je odstranit z vaší domácnosti i ten nejjemnější prach a alergeny. Chytré čističky navíc nabízejí automatizaci přes aplikaci na mobilním telefonu nebo ovládaní hlasem. Některé mají přídavné funkce – čistička se zvlhčovačem pomůže se suchým vzduchem v bytě (především v zimním období), čistička vzduchu s ionizátorem snižuje únavu a stres a má tak pozitivní vliv na celkovou psychiku.

Zobrazit více

Kde jinde byste měli dýchat čistý a čerstvý vzduch než tam, kde trávíte nejvíce času – doma! Čistička vzduchu je vhodná do každé domácnosti, ať už bydlíte ve městě nebo na venkově. Hlavní funkcí každé čističky je odstranit z vaší domácnosti i ten nejjemnější prach a alergeny. Chytré čističky navíc nabízejí automatizaci přes aplikaci na mobilním telefonu nebo ovládaní hlasem. Některé mají přídavné funkce – čistička se zvlhčovačem pomůže se suchým vzduchem v bytě (především v zimním období), čistička vzduchu s ionizátorem snižuje únavu a stres a má tak pozitivní vliv na celkovou psychiku.

Proč si pořídit chytrou čističku?

  • Čistí vzduch od prachu, pylu, roztočů, mikroskopických částic (spory z plísní, pyl, prach, kouř, srst z domácích zvířat...)
  • Uleví alergikům a astmatikům v dýchacích problémech
  • Ionizátor - posiluje proces čištění vzduchu pomocí záporných iontů, které mohou "absorbovat" prach, což způsobuje, že ho přitahují a drží spolu - prach tedy padá na zem
  • Levný provoz – většina čističek spotřebuje stejné množství energie jako např. žárovka
  • Jednoduché a pohodlné ovládání pomocí aplikace v telefonu nebo hlasem

Jak funguje čistička vzduchu

Umístěte ji do prostoru, aby nic nebránilo proudění vzduchu. Čistička se spouští jedním tlačítkem. Zvolit si můžete mezi automatickým čištěním, kdy senzory vyhodnotí kvalitu vzduchu v místnosti a na základě toho spustí nejvhodnější program, nebo manuálním režimem, kdy si program čištění volíte sami. Moderní čističky vzduchu lze ovládat i na dálku prostřednictvím mobilní aplikace.

Jaký výkon by měla mít čistička vzduchu v dané místnosti?

  • Změřte výšku, šířku a hloubku místnosti a hodnoty vynásobte
  • Výsledek vynásobte třikrát (čtyřikrát v případě alergiků)
  • Výsledné číslo znamená minimální výkon v 1 m3 za hodinu

V kategorii Chytré čističky vzduchu nabízíme 8 výrobků, u 6 získate dodání zdarma. Zákazníci si nejvíc oblíbili značky TrueLife, Concept a Aeno. Nejlépe hodnoceným produktem je TrueLife Air Purifier P5 WiFi.

Chytré čističky vzduchu - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Chytré čističky vzduchu ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Chytré čističky vzduchu lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Winix Čistička vzduchu Winix Zero S
5 / 1x
Zatím funguje jak má, vyhovují mi funkce a panel s tlačítky shora přístroje, v noci zbytečně moc nesvítí což je při nočním režimu fajn. Čistička si vše sama hlídá. Spokojenost. Zatím jsem ve fázi testování, ale mohu zatím říct , že jsme spokojeni.
Recenze produktu: Tristar Čistička vzduchu AP-4787
5 / 1x
Ještě nevyzkoušené uvidím jak bude fungovat, vypadá kvalitně ☺️☺️☺️
Recenze produktu: Aeno Čistička vzduchu AP2S
5 / 2x
Vyzerá dobre, je tam senzor kvality vzduchu, kvalitný filter, ionizácia, inteligentné ovládanie a funkcia hlasového ovládania - je to v pohode, môžete si to kedykoľvek zapnúť alebo vypnúť. Výsledok je cítiť a nie sú žiadne pachy.
Recenze produktu: Aeno Čistička vzduchu AP1S
5 / 5x
Kvalitne zostavená čistička, cool HEPA filter, vo všeobecnosti beží ticho v nočnom režime. Nemusíte nič konfigurovať sami, automatický režim sám zvolí prevádzkový režim. je tu ovládanie hlasom, dotykom a smartfónom. Za mňa super
Recenze produktu: Xiaomi Mi Air Purifier Filter (Antibacterial)
5 / 3x
Velmidobre
Recenze produktu: Concept Čistička vzduchu Perfect Air Smart CA2000 černá
5 / 2x
Při maximálním výkonu to zvedá záclony
Recenze produktu: Duux Čistička vzduchu Bright Smart Air Purifier White DXPU07
5 / 1x
som velice spokojeny s produktem.
Recenze produktu: Concept CA3000 Čistička vzduchu Perfect Air Smart se zvlhčovačem
5 / 3x
Celkově jde o celkem dobré zařízení, to co má dělat plní na jedničku, tzn. filtrace vzduchu a zvlhčení na výbornou. Člověk má pocit, že je místnost chladnější a svěží, jak letní večer. Filtraci používáme v ložnici, kde máme celkem sucho a po noci strávené v této místnosti mám vždy sucho v puse a občas i potřebu kašlat. S filtrem tyto nepříjemnosti mizí. Bohužel co se týče hlučnosti, tak i v nočním řežimu (sleep mode) jde filtrace slyšet. Jedná se o takový šum, u kterého v pohodě usnu, dosti mi to připomíná nástěnné klimatizace, ale pro lidi, co potřebují absolutní klid nebo trpí nespavostí, je lepší používat v režimu, kdy přes den filtrace běží a na noc se přepne do pohotovostního režimu. Přítelkyni je s vyšší vlhkostí pocitově chladněji a tak to na noc vypínáme, nicméně i přes to, že přes den filtrace běží a v noci je vypnutá, tak ji chytré hodinky naměřily zlepšení kvality spánku z 60% na 90%. Co se týče Wi-Fi, zařízení podporuje jen 2,4 GHz a androidí aplikace není schopna filtraci najít, i přes to, že na routeru natvrdo nastavím použití 2,4 GHz u mého telefonu. V google play má aplikace velice špatné hodnocení a skoro všechny výrobky značky tohoto výrobce má problém. Dokonce je nutná i registrace v aplikaci, abyste pak zjistili, že zařízení do ní nepřidáte. Doplňování vody je také docela nepohodlné. Má se doplňovat cca 1 litr vody (asi 80% nádoby) do úzké, dlouhé a nízké nádoby, kdy v nádobě je gumovým těsnění zakrytován obdélníkový otvor pro doplnění, hůře se do něj trefuje a manipulace s nádobou není také ideální. Pokud filtrace stojí v rohu, musí se posouvat, aby bylo možné nádobu vyjmout. Otvor pro nádobu je úplně u země, takže pokud ji člověk při vkládání nahne, tak se voda vyleje přes výřez, v kterém je vložen kousek houbovité hmoty nebo filtru (netuším, jak to správně nazvat), z kterého se pak nasátá voda odpařuje, případně ještě skrz tu gumovou krytku. Nádoba se tedy musí vkládat rovnoběžně se zemí. Doplnění vody nám vychází cca na 2-3 dny v závislosti na době provozu. Ještě mě napadl takový menší detail a to, že dálkové ovládání je poháněno baterií CR2032 a pro otevření/zavření krytu baterie je potřeba použít šroubovák a v případě zavření je potřeba trefit přesnou polohu. Jinak celkem oceňuji automatický mód, který dle osvětlení dokáže přepínat mezi denním a nočním režimem, a led podsvícení s mírou znečistění uvedeným číselně na displeji. Pokud by se vychytaly mouchy, co jsem uvedl v tomto textu, tak by se jednalo asi o nejlepší výrobek v dané kategorii, nicméně tyto maličkosti mohou celkem otravovat.
Recenze produktu: Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro
4.8 / 4x
Za mě spokojenost, vzduch je příjemnější a kvalitní. Dávám plus za možnost ovládání přes aplikaci
Recenze produktu: TrueLife Air Purifier P3 WiFi
4.8 / 5x
I při spankovém modu je to dost hlučné, ale někomu to nemusí vadit. Výborně filtruje, alergikovi to dost pomůže. Používáme v místnostech cca 16m2 a 25m2 a je to dostačujicí.

Produkty z kategorie Chytré čističky vzduchu jsem pro vás seřadil od nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších produktů jsme seřadili kategorii Chytré čističky vzduchu. Nebo se podívejte na produkty z kategorie Chytré čističky vzduchu seřazené od těch nejkvalitnějších kousků.