Čištění pleti

Čištění pleti a odličování patří ke každodenní rutině v péči o pleť a není to totéž, jak si mnoho žen myslí. Každému z těchto kroků je potřeba věnovat alespoň několik minut denně, protože jen dokonale ošetřená a vyčištěná pleť může vypadat zdravě, netrpí na pupínky v důsledku ucpání pórů a může lépe vstřebávat pečující krémy a séra.

Jak správně čistit pleť?

Jen správně a důkladně vyčištěná pleť…

Čištění pleti a odličování patří ke každodenní rutině v péči o pleť a není to totéž, jak si mnoho žen myslí. Každému z těchto kroků je potřeba věnovat alespoň několik minut denně, protože jen dokonale ošetřená a vyčištěná pleť může vypadat zdravě, netrpí na pupínky v důsledku ucpání pórů a může lépe vstřebávat pečující krémy a séra.

Jak správně čistit pleť?

Jen správně a důkladně vyčištěná pleť je základním krokem ke krásné a zdravé pokožce obličeje. Nejen make-up, ale i vnější vlivy, jako jsou škodliviny z ovzduší, maz a nebo pot se usazují do pórů, v důsledku toho pleť nemůže dýchat a dochází k tvorbě nežádoucích pupínků, pověstných černých teček, prohlubování vrásek a celkově k rychlejšímu stárnutí pleti. 

Udělejte si z čištění pleti rituál každý večer, v nejlepším případě i ráno, kdy je dobré zbavit pleť mazu, odumřelých buněk a dalších nečistot vyprodukovaných během noci v rámci regenerace pokožky. K čištění pleti použijte vhodnou dermokosmetiku a přípravky na čištění pleti, které zahrnují čistící gely, peeling na obličej, micelární vody a přístroje na čištění pleti.

Večerní čištění pleti:

 • Odlíčení make-upu 
 • Odstranění nečistot z pleti (gely, krémy, balzámy)
 • Dočištění pleťovým tonikem

Ranní čištění pleti:

 • Opláchnutí studenou / vlažnou vodou (ne teplou - zbavuje pokožku ochranného filmu a přirozené vlhkosti)
 • Případné ošetření pleťovým mlékem, pěnou

Prokažte své pleti vděk a relax tím, že ji jednou za čas dopřejete kosmetické ošetření od profesionálů.

Čištění podle typu pleti

Celé tajemství péče o pleť tkví v používání správných přípravků podle typu pleti. Nevhodným používáním může být vaše pleť ve výsledku podrážděná nebo nadbytečně vysušená.
Na suchý typ pleti se hodí přípravky krémové a různá pečující mléka, na mastnější typ použijte gelové produkty a produkty s alkoholem se hodí na rozšířené póry, protože mají stahovací účinek. Při výběru čistících produktů hraje typ pleti klíčovou roli.

Čím čistit pleť?

Čištění pleti je základním krokem, ať už se líčíte, nebo ne. Zbavujete pleť nadbytečného mazu, škodlivin z okolí i odumřelých buněk. Aby vaše pleť byla dostatečně hydratovaná, jemná, vyživená, hebká a zářivá, je důležité používat správné přípravky. Ženy s citlivou pokožkou by měly sáhnout po speciální péči o pleť, na suchou pokožku vybírejte z produktů na suchou a citlivou pleť, v opačném případě produkty na mastnou a smíšenou pleť. A jestli dáváte přednost BIO kosmetice, nabízíme i přírodní pleťovou kosmetiku. Při čištění pleti nezapomínejte ani na rty a okolí očí.

Přípravky na čištění pleti:

 • Micelární vody
 • Čistící gely
 • Peeling
 • Pleťová mléka a vody
 • Tonika
 • Odličovací ubrousky
 • Čistící pěny

Proč používat čisticí kartáče na pleť?

V poslední době si čistící kartáče na pleť získaly oblibu u mnoha žen. Výrobci lákají na barevný moderní design i zázračné účinky. Dokonale odstraní nečistoty i odumřelou kůži, jemně masírují pokožku obličeje, čistí do hloubky a zanechávají pleť zářivou a dokonale hebkou. Vhodné na všechny typy pleti.

Odličování

K samotnému odličování pleti slouží nejlépe micerální vody, které vyčistí pleť do hloubky a zbaví jí nánosů nečistot. Odstranění make-upu je jen základním krokem v procesu čištění pleti - platí tedy: odlíčit a pak dočistit. V konečné fázi by vatička po setření měla zůstat zcela čistá.

Užívatelé hodnotí nejlépe řady Garnier, Bioderma a Medik8. V případě, že jste si nezvolili žádný produkt, zkuste se podívat také na kategorie Micelární vody, Odličování, Čisticí krémy a gely, Čisticí oleje a Čisticí vody. Nejlépe hodnoceným produktem je Perlan 21 x 24 cm 200 ks.

Zobrazit celý popis