Paracetamol/Kofein Dr. Müller Pharma obsahuje kombinaci dvou léčivých látek – paracetamolu a kofeinu, které jsou účinné proti bolesti a horečce.
- Paracetamol ulevuje od bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.
- Kofein zesiluje působení paracetamolu proti bolesti, snižuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh při horečnatých onemocněních.
- Přípravek je vhodný k úlevě od bolesti hlavy, migrény, bolesti zad, bolesti zubů a menstruačních bolestí. Zmírňuje také nepříjemné příznaky chřipky a nachlazení, jako jsou bolest svalů nebo kloubů, bolest v krku a snižuje horečku.
- Po doporučení lékařem lze užívat přípravek k potlačení bolesti u revmatických onemocnění, jako jsou artróza (degenerativní onemocnění kloubů) a neuralgie (bolest v průběhu nervu).
- Paracetamol/Kofein Dr. Müller Pharma nedráždí žaludek.
-
Dávkování
Dospělí a dospívající starší 15 let 1–2 tablety až 4krát denně dle potřeby v časových odstupech nejméně 4 hodiny. Jedna tableta je vhodná pro pacienty s tělesnou hmotností 34−60 kg; dvě tablety pro pacienty s tělesnou hmotností nad 60 kg. Maximální jednotlivá dávka jsou dvě tablety. Neužívejte více než 8 tablet během 24 hodin. Použití u dětí a dospívajících (12–15 let) 1 tableta podle potřeby až 3krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin. Maximální jednotlivá dávka je jedna tableta. Neužívejte více než 3 tablety během 24 hodin.
Složení
Léčivými látkami jsou paracetamol 500 mg a kofein 65 mg v jedné tabletě. Dalšími složkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 25, sodná sůl kroskarmelosy, mikrokrystalická celulosa, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát.
Vyzkoušejte také ostatní výrobky značky Dr.Muller, které jsou v kategoriích Bolest hlavy a migréna, Chřipka a nachlazení a Léky. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Bolest hlavy a migréna.
EAN | 8595610404918 |
Značka | Dr.Muller |
SUKL kód | 0252389 |
ATC | N02BE51 |
Velikost balení | 30 tablet |
Cesta podání | Perorálně - polyká se |
Forma | Tableta |
Pro | Pro dospělé |
Režim výdeje | Volně prodejné HVLP |
Originální název | DR.MULLER Paracet/Kofein 30t, 500mg/65mg |
Ke stažení | Příbalová informace |