Epilace (0 produktů)

Zatímco depilace nás učiní hladkými maximálně na pár dní, epilace to zvládne na podstatně delší dobu. Důvodem je odstranění chloupků i s kořínky. A to se vyplatí. Jak si ale vybrat ten správný způsob epilace s ohledem na její pozitiva a negativa? …

Zobrazit více

Zatímco depilace nás učiní hladkými maximálně na pár dní, epilace to zvládne na podstatně delší dobu. Důvodem je odstranění chloupků i s kořínky. A to se vyplatí. Jak si ale vybrat ten správný způsob epilace s ohledem na její pozitiva a negativa? Jdeme to zjistit.

IPL epilace

IPL epilace nebo také odstraňování chloupků pomocí intenzivního pulzního světla je oproti mechanické epilaci (vosk, cukrová pasta,...) výrazně méně bolestivá. Narušení vlasového folikuku způsobí, že na daném místě chloupek už znovu nevyroste. IPL epilátory můžete používat v pohodlí domova na podpaží, nohy, ruce i na odstraňování chloupků nad horním rtem. Je ale nutné pořídit si speciální přídavné nástavce. Tento způsob epilace má ovšem i své nevýhody a omezení. Výsledek není patrný hned. Je třeba proces podstoupit 6 až 8krát.

IPL epilace není vhodná:

  • na místa, kde je malý kontrast mezi barvou pokožky a barvou chloupků
  • na oblast třísel a kolem očí
  • na oblast, kde se nachází tetování, jizvy, křečové žíly, pihy nebo akné

Laserová epilace

Druhým způsobem, jak se plošně zbavit chloupků je epilace laserem. Tuto proceduru je možné podstoupit jen v profesionálním kosmetickém salonu. Z toho vyplývá, že je i cenově náročnější. Zároveň je ale bezpochyby nejúčinnější. Laserová epilace funguje na podobném principu jako IPL, ovšem výsledek je spolehlivější, dostaví se rychleji a proces je potřeba zopakovat „jen“ 5 - 6krát

Ošetření laserem má podobné omezení jako IPL epilace, navíc by ji neměli podstupovat těhotné ženy, lidé, kteří prodělali rakovinu kůže nebo epileptici. Před každým zákrokem ale vždy probíhá vstupní prohlídka, která určí, zda jste vhodným kandidátem. 

 

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?