Femibion (3 produktů)

Femibion

Doplňky stravy Femibion® jsou speciálně vyvinuty pro potřeby žen v období plánování těhotenství, v jeho průběhu a při kojení. Pro ženy plánující těhotenství a ženy v raném stádiu těhotenství (až do 12. týdne) je určen Femibion® 1 s obsahem Metafolinu®, kyseliny listové, vitaminů, jódu a dalších neméně důležitých látek. Od 13. týdne až do porodu je doporučeno přejít na doplněk stravy Femibion® 2 obsahující mimo jiné Metafolin®, kyselinu listovou a důležitou omega-3 mastnou kyselinu DHA. Femibion® 3 Kojení podporuje speciální potřeby miminka i jeho maminky v období od porodu až do ukončení kojení.

Vyberte fázi těhotenství

femibion

Důležité živiny, které naleznete v produktech Femibion®:

Foláty

Foláty (kyselina listová a Metafolin®) pro dělení buněk a růst zárodečných tkání, včetně placenty. Foláty dále podporují normální krvetvorbu. Společně s cholinem také přispívají k normálnímu metabolismu homocysteinu.

Vitamin D3

Vitamin D3 pro dělení buněk, normální funkci imunitního systému a pro zdravé kosti a zuby.

DHA

DHA z těla matky přispívá k normálnímu vývoji očí a mozku plodu a po narození k vývoji zraku a mozku kojených dětí (až do 12 měsíců věku). Zdrojem DHA pro děti je po celé těhotenství a kojení výhradně matka.

Metafolin® je speciální aktivní forma kyseliny listové, která se v těle nemusí přeměňovat, tělo ji proto dokáže využít lépe než samotou kyselinu listovou. Je vhodná pro všechny budoucí maminky, i pro ty, které nejsou schopné kyselinu listovou zcela přeměnit.

Metafolin® a cholin

 • Přestože žijete zdravě a jíte pestrou stravu, což je vždy důležité, měla byste užívat alespoň měsíc před početím kyselinu listovou. Ta se v těle zpracovává (metabolizuje) na aktivní složky, na tzv. foláty. Foláty příspívají k růstu zárodečných tkání během těhotenství a také se podílí na procesu dělení buněk. Pokud ale metabolizující enzymy nefungují správně, což je možné až u poloviny žen, je pro tělo těžké zpracovat kyselinu listovou na aktivní foláty. Proto je vhodné užívat také Metafolin® – aktivní formu folátů ve Femibionu.
 • V raném stádiu těhotenství, kdy o něm nemusíte ještě vědět, se odehrávají pro miminko velice důležité procesy vývoje (např. uzavírání neurální trubice = předchůdce míchy a mozku). Nízká hladina folátu u těhotných žen je rizikovým faktorem pro vznik vad neurální trubice vyvíjejícího se miminka.*
 • Dlouhodobé užívání perorální antikoncepce může vést ke snížení hladiny folátů v těle. Ta postupně klesá s délkou užívání antikoncepce. Nedostatek folátů může přetrvávat ještě několik měsíců po vysazení antikoncepce.
 • Cholin je hlavní složkou všech našich buněčných membrán. Lidské tělo si jej dokáže tvořit v játrech, avšak syntéza na pokrytí potřeb organismu může být nedostatečná, čímž se cholin stává nezbytnou součástí stravy. Cholin je důležitý zejména v průběhu prvních 1 000 dnů života (tedy už od početí).

Cholin zastává několik důležitých úloh:

játra, femibion, cholin

Ačkoli si lidské tělo dokáže cholin samo vytvářet v játrech (většinou jako fosfatidylcholin), syntéza může být pro pokrytí potřeb organismu nedostatečná. Tím se cholin stává nezbytnou složkou potravy.

cholin, femibion

Z pohledu epigenetiky má cholin pro člověka velký význam už v průběhu prenatálního vývoje. Epigenetické mechanismy mají vliv na aktivitu genů a budoucí zdraví dítěte. To může být z až 75 % ovlivněno výživou během těhotenství, hmotností a životním stylem matky.

cholin, femibion

Zdrojem cholinu v potravě jsou např. vejce, ryby, maso a mléko. V menším množství cholin poskytuje i sója, brokolice a quinoa. Na zvýšený příjem by měly dbát i vegetariánky a veganky.

Plod žije v prostředí s vysokým obsahem cholinu

Velké množství cholinu se k plodu dostává placentou.

Obrázek: Koncentrace cholinu v tkáních v porovnání s koncentrací v krvi matky.

femibion, vývoj plodu
femibion

femibion
femibion 1

Femibion® 1 Plánování & první týdny těhotenství

Vyvinuto k podpoře specifických potřeb žen, které plánují otěhotnět nebo jsou v raném stádiu těhotenství. Jedná se o doplněk ke zdravé stravě.

 Koupit

Femibion® ​​1 obsahuje kombinaci pečlivě vybraných látek, včetně směsi folátů (Metafolin® a kyselina listová), vyvinuté speciálně pro fázi plánování a první trimestr těhotenství.

 • Je vhodné myslet na správnou stravu ještě předtím, než otěhotníte. Můžete tak miminku poskytnout co nejlepší start do života.
 • Obecně je vždy důležité dodržovat pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. Tomu všemu je zapotřebí věnovat zvláštní pozornost zejména při plánování těhotenství a během těhotenství.
 • Těhotné ženy mají zvýšené požadavky na některé látky, protože je během tohoto období také potřebují dodat svému nenarozenému dítěti. Zvláštní pozornost je třeba věnovat zajištění dostatečného přísunu folátů.
plánování těhotenství, femibion 1
Femibion 1 Plánování a první týdny těhotenství
Femibion 1 Plánování a první týdny těhotenství
femibion

femibion
femibion

Femibion® 2 Těhotenství

Pomáhá doplňovat látky důležité v těhotenství od 13. týdne jako doplněk k pestré a rozmanité stravě.

Do třináctého týdne je tělo vašeho děťátka plně zformováno a začíná fáze neuvěřitelně rychlého růstu. Proto doporučujeme zahájit užívání přípravku Femibion® ​2 Těhotenství. Femibion® ​​2 vás zásobuje pečlivě vybranými látkami jako je folát (Metafolin® & kyselina listová) a omega-3 mastná kyselina DHA. 

 Koupit

Během těhotenství je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, aby byl zajištěn dostatečný přísun kyseliny listové.

 • Foláty (Metafolin® a kyselina listová) přispívají k normální krvetvorbě a procesu buněčného dělení, stejně jako k růstu mateřských tkání během těhotenství, včetně růstu placenty. Placenta dodává vašemu nenarozenému děťátku nezbytné živiny, které potřebuje.
 • Esenciální omega-3 mastná kyselina DHA (kyselina dokosahexaenová) je důležitou složkou všech buněčných membrán v celém těle a je zvláště vysoce koncentrovaná v mozku a oční sítnici.
femibion 2
Femibion 2 Těhotenství
Femibion 2 Těhotenství
femibion

femibion 3
Femibion 3

Femibion® 3 Kojení

Poporuje vás a vaše děťátko po dobu kojení

Pestrá vyvážená strava a zdravý životní styl jsou velmi důležité i po uplynutí těhotenství a narození děťátka: pomůžou vám znovu nabrat sílu a zvládat nové úlohy a výzvy, například pokud se rozhodnete pro kojení svého miminka. Kojení vám pomůže vybudovat si silnou vazbu s děťátkem a zároveň děťátku dodává velmi důležité živiny.

 Koupit

Tělo začíná produkovat mateřské mléko obvykle dva až tři dny po porodu. Pokud kojíte, vaše tělo vyprodukuje přibližně 300 až 500 ml mateřského mléka denně. Toto množství může stoupnout až na 600 až 700 ml denně na základě potřeb vašeho děťátka.

To, kolik mléka vaše tělo vyprodukuje, jaké je jeho složení a výživnost, je výrazně ovlivněné vaším životním stylem a stravou. Mimo to klade kojení děťátka požadavky na vaše tělo, zvyšuje energetickou potřebu a potřebu tělu dodávat určité mikroživiny.

Po dobu kojení jsou požadavky na příjem některých živin vyšší

 • Femibion® 3 vám dodává pečlivé vybrané látky včetně DHA, které vás podporují během tohoto období jako doplněk k pestré stravě. Obsahuje i foláty, vitaminy D a A, železo, vápník, cholin, lutein a další látky (jód, selen, zinek, vitaminy B, C a E). Železo pomáhá snižovat vyčerpanost a únavu, vápník přispívá k udržování normálních kostí.
 • Po dobu kojení je zvýšená potřeba cholinu, který se uplatňuje v metabolismu lipidů. Femibion® 3 obsahuje omega-3 mastnou kyselinu DHA a lutein v samostatné tobolce. Lutein dodává tobolce charakteristic­kou barvu.
Femibion 3, kojení
femibion

*Nařízení Komise (EU) 1135/2014. Doplňkový příjem kyseliny listové zvyšuje mateřskou hladinu folátu. Nízká hladina folátu u těhotných žen je rizikovým faktorem pro vznik defektu neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Doporučuje se proto, aby ženy užívaly 400 μg doplňkové kyseliny listové denně nejméně 1 měsíc před a až 3 měsíce po početí. Byl vědecky prokázán vliv nízké hladiny folátu u těhotné ženy jako významný rizikový faktor při vzniku defektu neurální trubice. Pro vznik defektu neurální trubice existuje více rizikových faktoru, a proto změna jednoho z nich může ale nemusí mít příznivý vliv. 

Výrobky Femibion jsou doplňky stravy, neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy ani zdravého životního stylu.

 

 

Femibion - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Femibion ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Femibion lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Femibion 2 Těhotenství 28 tablet + 28 tobolek
4.9 / 22x
Užívala jsem celé těhotenství od 1 až po 3. A spokojenost, přehledné označení dnů, žádné nevolnosti, výborný stav vlasů i pleti.
Recenze produktu: Femibion 1 Plánování a první týdny těhotenství 28 tablet
4.7 / 19x
Balíček, který jsem obdržela, je ve slovanštině, takže ho německy mluvící lidé nemohou číst. Tablety vypadají jinak (šeději) než tablety pro německý trh. Nicméně doufám, že mají stejné kvalitativní a hygienické standardy, jaké jsou vyžadovány pro německy mluvící trh.
Recenze produktu: Femibion 3 Kojení 28 tablet + 28 tobolek
4.7 / 26x
Vitamíny užívám denně po dobu 4 měsíců a jsem ráda za komplexní složení. Nyní jsem byla kvůli jiným obtížím na krvi a mám více železa než má být, nadmíru vitamínu B12 a málo vitamínu D. Řekla bych, že vitamín B12 a železo se dá ovlivnit i stravou, ale vitamínu D je málo, i když na složení je 100 procent doporučené denní dávky.