Glukometry a příslušenství (12 produktů)

Glukometry a testovací proužky na glukózu slouží k měření obsahu cukru v krvi. Zobrazují nadměrné hodnoty glukózy, výsledky ukládají a ukážou vám průměrné naměřené hodnoty. Glukometry obvykle zobrazí výsledky již během několika sekund, můžete si přitom snadno označit hodnoty před a po jídle. Mějte své zdraví pod kontrolou a pořiďte si domů glukometr nebo testovací proužky do glukometru. Zjistit obsah cukru v krvi můžete v pohodlí domova bez asistence lékaře. Výsledek uvidíte za pár sekund a můžete si tak odsledovat hladinu cukru v krvi před jídlem a po jídle.

Zobrazit více

Glukometry a testovací proužky na glukózu slouží k měření obsahu cukru v krvi. Zobrazují nadměrné hodnoty glukózy, výsledky ukládají a ukážou vám průměrné naměřené hodnoty. Glukometry obvykle zobrazí výsledky již během několika sekund, můžete si přitom snadno označit hodnoty před a po jídle. Mějte své zdraví pod kontrolou a pořiďte si domů glukometr nebo testovací proužky do glukometru. Zjistit obsah cukru v krvi můžete v pohodlí domova bez asistence lékaře. Výsledek uvidíte za pár sekund a můžete si tak odsledovat hladinu cukru v krvi před jídlem a po jídle.

Naměřené hodnoty u zdravého člověka

Glukometr použijte nalačno. Hodnota cukru v krvi u dospělého člověka by měla být 4-6 mmol/l. Dvě hodiny po jídle je hodnota o něco vyšší, a to 5-7,5 mmol/l. Hodnota cukru v krvi u seniorů může být mírně vyšší. Hodnoty dítěte se také liší. Ráno nalačno by naměřená hodnota měla být 5-8 mmol/l a 2 hodiny po jídle 4-10 mmol/l.

Použití glukometru

Před odebráním vzorku krve vložte do přístroje testovací proužek. Speciálním perem si opatrně píchněte do prstu. Získáte tak kapičku krve, kterou pak nanesete na testovací proužek. Přístroj na základě vzorku vyhodnotí výsledek, hodnotu glykémie v krvi, která se zobrazí na displeji. Jestli vám není příjemný odběr z prstu, můžete kapku krve odebrat i z paže, lýtka nebo prstů na nohou. Glukometr funguje na základě dvou metod:

  • Eletrochemický glukometr – Jde o nejmodernější metodu v dnešní době. Funguje na základě měření proudu záporně nabitých částic.
  • Fotometrický glukometr – Je méně vyhledávaný. Funguje na základě reflektanční fotometrie. Množství glukózy v krvi se rozpoznává pomocí vzniknutého chromogenu. Ten vzniká po chemické reakci.

Na co si dát pozor při měření glukometrem

  • Mějte suché a čisté prsty
  • Zkontrolujte stav testovacích proužků
  • Odeberte dostatečné množství krve
  • Dbejte na správné opsání kódu testovacích proužků

Pořídit si můžete i chytrý glukometr. Obsahuje více funkcí, jako třeba zprůměrování naměřeným hodnot za určitý časový úsek, alarm, který hlásí hypoglykémii nebo nutnost provést test. Chytrý glukometr jednoduše propojíte s mobilním telefonem pomocí Bluetooth.

Testovací proužky do glukometru a jiné příslušenství

V naší nabídce najdete i samostatné testovací proužky do určitých typů glukometrů. Testovací proužky jsou jednorázové a po rozbalení se musí spotřebovat do 3 měsíců. Uchovávejte je v speciální lahvičce, aby se nepoškodili. Vyberte si testovací proužky podle glukometru, který vlastníte. Dále si u nás můžete zakoupit lancety, jedná se o jednorázové jehličky, které se vkládají do pera. Lancety slouží k odběru krve. K zakoupení jsou i kontrolní roztoky, díky kterým otestujete správnost měření hladiny cukru v krvi.

Podívejte se i na naši nabídku sladidel pro cukrovkáře nebo dalších doplňků stravy, které jsou vhodné pro udržení normální hladiny cukru v krvi.

V kategorii jménem Glukometry máme k dispozici 12 výrobků, u 2 z nich dostanete dodání zdarma. Uživatelé si nejvíc oblíbili značky SD Lipidocare, Sinocare a Abra. Nejlépe hodnoceným výrobkem je GlucoLab Glukometr s 25 ks test.proužků + 25 lancet.

Glukometry a příslušenství - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Glukometry a příslušenství ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Glukometry a příslušenství lidé hodnotí na 78 %
Recenze produktu: Celimed Glukometr SD Gluco Navii NFC + 50 proužky
5 / 1x
Rychlé dodání do 2 dne.
Recenze produktu: Novama MULTICHECK PRO+, Přístroj 3 v 1 pro měření cholesterolu, glukózy, kyseliny močové
4.9 / 10x
vše ok
Recenze produktu: GlucoLab Glukometr s 25 ks test.proužků + 25 lancet
4.7 / 15x
Vše v pořádku
Recenze produktu: EasyTouch Cholesterolmetr 3v1
4 / 6x
Nedoporučuji.
Recenze produktu: Wellion Glukometr CALLA LIGHT - set/červená
3.7 / 3x
Měl jsem špičkový přístroj, ale měli výpadek proužků, takže jsem zkusil Wellion, že se rozhodnu mezi dvěma modely. Hlavní roli hrál také fakt, že se objevil konečně evropský výrobce!!! Kromě mizerných výsledků měření jsem se znechucením zjistil, že výrobcem je asijská firma - Medtrust, který jakoby Wellion vyrábí ho jen překupuje, přebalí a uvede se jako výrobce. A zjistil jsem, že to není jediný výrobek se kterým to tak dělá!!! Což je možné tyto praktiky, zejména ve zdravotnictví, možné zcela beztrestně provádět?! Hnus!!!!
Recenze produktu: Beurer GL 50 evo, Glukometr
1 / 1x
Prístroj za vysokú cenu s nízkou kvalitou. -Tenké lancety(aj tie modré hrubšie), takže po pichnutí som kvôli nedostatku krvi musel vytláčať krv z prsta mechanicky, čo v návode píšu, že sa vyslovene nemá robiť. -Prvý raz som ho dal nabiť. Nesvietil, ani neblikal, takže som si nebol istý či sa vôbec nabíja. Nabil sa, no po nabití nijak nesignalizoval, že už je nabitý. -Veľmi malý gombík on/off, na ktorý je dobré mať dlhšie nechty, neoznačený, že kde je on a kde off. Niekedy keď ho posuniem do "on", nedá mi ani nijak vedieť, že je zapnutý, až keď vsuniem merací pásik tak zobrazí pokyn na pichnutie do prsta.

Podívejte se na produkty z kategorie Glukometry seřazené od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Glukometry seřazené od těch nejlevnějších. Kategorii Glukometry jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších produktů.