Heparoid 2mg/g krém 100 g

Přípravek zabraňuje tvorbě krevních sraženin, urychluje vstřebávání krevních …

Zobrazit více

Přípravek zabraňuje tvorbě krevních sraženin, urychluje vstřebávání krevních výronů, snižuje tvorbu otoků a působí protizánětlivě.

Můžete mít v pondělí 22. 4.  více info
1ks skladem
V Pilulka Boxu již v pondělí 22. 4. od 15:30
Pilulka Expresem již v pondělí 22. 4. od 09:00
V Pilulka  
Lékárně
  již v úterý 23. 4. od 09:00
299 Kč
Cena za 100 g: 299,00 Kč
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

V Pilulka Lékárně
Nakupujte společně
Heparoid 2mg/g krém 100 g
+ Sinupret Forte 20 tablet
558 Kč
Heparoid 2mg/g krém 100 g
+ Paralen 500 mg 24 tablet
348 Kč

Protizánětlivý lék,
snižující otoky

 

Přípravek snižuje srážlivost krve v místě zánětu nebo pohmoždění při úrazu. Zabraňuje tvorbě krevních sraženin, urychluje vstřebávání krevních výronů, snižuje tvorbu otoků a působí protizánětlivě. Následně po ústupu otoků a krevních výronů se snižuje pocit napětí a bolesti v místě zánětu nebo poranění.

Účinné látky: Hepari­noidums

Heparoid

Proti krevním sraženinám

Heparoid

Snižuje otok

Heparoid

Protizánětlivý přípravek

Použití

Heparoid Léčiva používají dospělí i děti a mladiství k léčbě zánětů šlach, poúrazových otoků, zhmožděnin a podvrtnutí, pro zlepšení tvorby jizev po zraněních nebo operacích a ke změkčení tuhých a vystupujících jizev. Dále se používá na doporučení lékaře k místní léčbě zánětů povrchových žil, zánětů v okolí žil, ke změkčení ztuhlé kůže při žilní nedostatečnosti. 

Heparoid

Záněty šlach, poúrazové otoky, zhmožděniny a podvrtnutí, zlepšení tvorby jizev po zraněních nebo operacích a změkčení tuhých a vystupujících jizev, místní léčba zánětů povrchových žil, zánětů v okolí žil, změkčení ztuhlé kůže při žilní nedostatečnosti.

Dávkování

Dávkování

 • Pokud lékař neurčí jinak, dospělým, mladistvým a dětem se nanáší na postižené místo a jeho okolí 2–3× denně asi 1mm silná vrstva krému, která se lehce vetře do kůže
 • U žilních onemocnění je možné přiložit kompresní obvaz
 • Při rozsáhlých a bolestivých krevních výronech se může zpočátku místo ošetřené krémem překrýt neprodyšným obvazem, nejlépe přes noc
 • U bércového vředu se krém vtírá do jeho okolí
 • Pokud lékař neurčí jinak, Heparoid Léčiva krém se při těchto onemocněních používá většinou po dobu 1–2 týdnů

Upozornění

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Heparoid Léčiva nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za nápisem použitelné do. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Uchovávejte v dobře uzavřené tubě při teplotě 10– 25 °C, aby byl přípravek chráněn před vzdušnou vlhkostí. Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího dopadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

Kontraindikace

Heparoid Léčiva nelze používat současně s některými léky pro místní používání, např. s léky s obsahem tetracyklinu, hydrokortizonu nebo kyseliny salicylové. Bez porady s lékařem nepoužívejte pro vaše onemocnění současně s tímto krémem jiné volně prodejné léky pro místní používání. Při předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že používáte Heparoid Léčiva. Těhotné ženy mohou používat Heparoid Léčiva pouze krátkodobě na doporučení lékaře, s výjimkou poslední třetiny těhotenství, kdy se z důvodu možného ovlivnění průběhu porodu (krvácení) nedoporučuje používat vůbec. Kojící ženy mohou používat Heparoid Léčiva pouze na doporučení lékaře, a to krátkodobě a na malé plochy.

Vedlejší příznaky

Nepoužívejte Heparoid Léčiva pokud:

 • Jste alergický/á (přecitlivělý/á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku Heparoidu Léčiva
 • Trpíte poruchami krevní srážlivosti

Přípravek obsahuje cetylstearylal­kohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu). Přípravek obsahuje dále propylenglykol, který může způsobit podráždění kůže, metylparaben a propylparaben, které mohou způsobovat alergické reakce (i opožděné).

Používání Heparoid Léčiva krému při žilních onemocněních je jen součástí komplexní léčby. Dodržujte ostatní léčebné postupy které vám doporučil lékař (užívání jiných léků, kompresní léčba obinadlem nebo punčochou). Pokud při poraněních nedojde do 3 dnů k ústupu obtíží nebo naopak dojde ke zhoršení či se projeví nežádoucí účinky léku, přerušte léčbu a obrat'te se na lékaře. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 2 týdny.

Zkuste také ostatní výrobky značky Heparoid, které naleznete v kategoriích Krevní výrony, otoky a Léky. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Krevní výrony, otoky.

Ohodnoťte tento produkt jako první.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN8594739266056
ZnačkaHeparoid
SUKL kód0265438
ATCC05BA01
Velikost balení100 g
Cesta podání  Rektálně
Forma  Krém
Pro  Pro dospělé
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Účinná látka  Heparinoid S
Originální názevHeparoid 2mg/g crm.100g
Ke staženíPříbalová informace

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy