Průvodce světem hraček

Čím jiným potěšit děti, než se zbrusu novou hračkou. To bude radosti, stačí jen dobře zvolit. Hračky pro kluky nemusí být jen autíčka, stejně jako hračky pro holky nejsou pouze panenky. Najděte to pravé pro dítě každého věku a nechte se provést světem hraček na Pilulce.
1
ssfsf

Dřevěné hračky

Možná si je také pamatujete z dětství, nebo je dokonce ještě máte. Dřevěné hračky jsou zkrátka věčná klasika. Přírodní materiál, krásné zpracování a dlouhá životnost jsou jejich hlavní přednosti. V jednoduchosti je pořád síla, proto i obyčejné dřevěné kostky dokáží zabavit na dlouhou dobu. Dřevěné hračky pro nejmenší si užijí děti od 1 roku. Pomáhají jim rozvíjet jemnou motoriku, nechávají prostor fantazii a abstraktnímu myšlení. Kostky s písmenky nebo hravými barvami navíc splní i vzdělávací účel formou hry. Až děti vyrostou, hračky se mohou stát hezkou dekorací nebo počkat na dalšího sourozence – z módy už rozhodně nevyjdou.

aa

Hračky do vany

Jen tak sedět ve vodě je nuda. Z koupání snadno uděláte oblíbenou zábavu s hračkami do vany. Menší děti zaujme klasický kyblík nebo stříkací hračky ve tvaru zvířátek, třeba stará dobrá gumová kachnička. Rozvinout koordinaci a zručnost můžete pak se složitějšími vodními mlýnky a čerpadly, díky kterým navíc dítko naučíte princip příčiny a následku. Nechte malého námořníka se ztratit na vlnách fantazie, zatímco se vám úspěšně podaří ho v klidu vykoupat.

aa
ss
Interaktivní hračky

Interaktivní hračky

Vás možná tolik nepotěší, ale dítě bude nadšené. Interaktivní hračky zaujmou různými zvuky, tlačítky, světly a dalšími efekty. Ať už chrastí nebo pouští melodie, tyhle hračky okamžitě upoutají pozornost i plačících neposedů. Mnoho hraček má navíc edukační funkci a pomáhá rozvíjet smysly.

hračky

Hračky pro miminka

Miminka ještě okolnímu světu moc nerozumějí, proto by jejich hračky měly mít bezpečnost na prvním místě. Když je pro ně každý vjem nový, měli bychom jim zároveň nabídnout poutavý vzhled a zajímavé povrchy na dotek. Každá hračka navíc nevyhnutelně skončí v puse, proto jsou kousátka zcela nezbytnou hračkou pro každého drobečka s rostoucími zoubky.

Hračky pro miminka
hračky
aa

Retro hračky

Nostalgie pro vás, radost z nové hračky pro ně. S dětmi se často vracíme do vlastního mládí a pořízení hraček v retro stylu vás tam rovnou přenese. Patří mezi ně klasické modely autíček, céčka, skleněnky a věčné stolní hry jako Člověče, nezlob se a Domino. Zavzpomínejte si a předejte nové generaci kus svého dětství.

Hračky na kočárek

Aby se miminko zabavilo i vleže, nezapomeňte na závěsné hračky na postýlku, kočárek nebo autosedačku. Poutavé hračky šustí nebo zvoní, přímo si tak říkají o to, aby se po nich drobek natahoval. Může zkoumat jejich povrch a zvuky zatímco jste na procházce nebo cestujete.

Hračky na kočárek
v
Kreativní hry a hračky

Kreativní hry a hračky

Představivost a kreativita neodmyslitelně patří k dětství. Rozvíjejte mysl a zručnost vašich dětí s kreativními hrami a ruční tvorbou. Když se sami zapojíte, můžete s dětmi strávit příjemné odpoledne nad tvůrčí prací a odnést si více než hezké vzpomínky. Třeba v nich i probudíte skrytý talent.

h

Šití hraček z filcu

Zbrusu nová plyšová hračka je samozřejmě skvělá, ale přiroste vám k srdci ještě víc, když si ji vyrobíte vlastníma rukama. Ručně šitá zvířátka z filcu (plsti) jsou jednoduchý kreativní projekt, do kterého můžete zapojit i zručné děti.

Vyzkoušejte třeba roztomilou sovičku. Tvary jednotlivých částí si můžete snadno navrhnout na papír a poté je obtáhnout na barevné kusy filcu. Ozdobte je další dekorativní látkou a vše postupně přišijte barevnými nitěmi. Až budete šít obě strany sovičky k sobě, nezapomeňte nechat malý otvor pro měkkou výplň. Tadá, takhle snadno máte vlastní originální hračku.
hračka z filcu
cs na spanek

 

Autor článku

Radka Iterová

Specializuji se na vytváření propracovaných textů, které efektivně podporují zajímavosti o lidském zdraví. Mimo jiné mám zálibu v zahradničení, fotografování a vaření. Jsem přesvědčená, že harmonické spojení kreativní práce a těchto relaxačních aktivit přispívá k všeobecné duševní pohodě.

Všechny články od autora