Galmed Ibuprofen 400 mg 30 tablet

Přípravek zmírňuje bolest a zánět různého původu, zvláště u onemocnění …

Zobrazit více

Přípravek zmírňuje bolest a zánět různého původu, zvláště u onemocnění pohybového ústrojí a tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení.

79 Kč
Cena za 1 tabletu: 2,63 Kč
Můžete mít dnes  více info
Skladem 5+ks
V Pilulka Boxu již dnes od 15:30
Pilulka Expresem již dnes od 09:00
Dostupné na  
2 lékárnách
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

V Pilulka Lékárně
Doprava zdarma Doprava zdarma
Nakupujte společně
Galmed Ibuprofen 400 mg 30 tablet
+ Paralen 500 mg 24 tablet
138 Kč
Galmed Ibuprofen 400 mg 30 tablet
Hodnocení produktu 5
plusParalen Grip Chřipka a kašel 24 tablet
Hodnocení produktu 5
Galmed Ibuprofen 400 mg 30 tablet
+ Paralen Grip Chřipka a kašel 24 tablet
258 Kč
5
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotili 2 zákazníci
Napsat hodnocení
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Úleva od bolesti, zánětu a horečky. Bílá tableta bez laktózy.

Co je přípravek Ibuprofen Galmed a k čemu se používá

Přípravek Ibuprofen Galmed obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně. Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu, zvláště u onemocnění pohybového ústrojí. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení.

Přípravek Ibuprofen Galmed se užívá:

 • Ke snižování horečky
 • K léčbě mírné až středně silné bolesti, např. bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační bolesti, bolesti při poraněních měkkých tkání, jako je pohmoždění nebo podvrtnutí
 • Při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění
 • Při bolestivé menstruaci
 • V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artróze) provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře

Přípravek je vzhledem k množství léčivé látky v jedné tabletě určen pro dospělé a dospívající nad 12 let s tělesnou hmotností nad 40 kg. Pro děti ve věku 6 – 12 let je vhodný přípravek s obsahem 200 mg ibuprofenu, dětem do 6 let věku je určen ibuprofen v suspenzi. Pokud se do 3-5 dnů (u dospívajících do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Pokud užívá Ibuprofen Galmed dospívající, musí navštívit lékaře vždy již po 3 dnech léčby.

Jak se přípravek Ibuprofen Galmed užívá

Dospělí a dospívající od 12 let (s hmotností ≥ 40 kg): k léčbě akutních bolestivých stavů a horečky je doporučená denní dávka 400 mg jednorázově nebo 3x denně v intervalech 4 - 6 hodin. Maximální denní dávka je 1200 mg. Dávkování závisí na věku a tělesné hmotnosti. Maximální jednotlivá dávka je 400 mg ibuprofenu. Vyšší dávka jednorázově nemá lepší analgetický účinek. Pokud je u dospívajících nutné podávat přípravek déle než 3 dny nebo pokud se zhorší symptomy, je třeba vyhledat lékaře.

U revmatických chorob se doporučená denní dávka pohybuje v rozsahu 1200-2400 mg ve 3-4 dílčích dávkách. U zánětlivých forem onemocnění se obecně podávají dávky vyšší, než u forem degenerativních. Celková denní dávka 2400 mg nemá být překročena.

Pediatrická populace

Denní dávka u juvenilní idiopatické artritidy je 30-45 mg/kg tělesné hmotnosti, rozděleně ve 3-4 dílčích dávkách. Celková denní dávka nesmí překročit 2400 mg. Přípravek není určen dětem do 12 let a dospívajícím s hmotností menší než 40 kg.

Starší pacienti

Není nutná úprava dávkování. U pacientů s omezenou funkcí ledvin nebo jater se musí dávkování stanovit individuálně, užívat nejnižší účinnou dávku a dbát zvýšené opatrnosti.
Rychlejšího účinku lze dosáhnout podáním dávky na lačno. Pacientům s citlivým žaludkem se doporučuje užívat ibuprofen spolu s jídlem. Tablety je třeba užít vcelku a zapít dostatečným množstvím vody.

Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Ibuprofen Galmed užívat

Neužívejte přípravek Ibuprofen Galmed

 • Jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).
 • Jestliže jste přecitlivělý(á) na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné protizánětlivé léky (přecitlivělost se může projevit jako průduškové astma, kopřivka, otok nebo rýma).
 • Jestliže se u vás vyskytuje aktivní vřed žaludku nebo dvanáctníku nebo krvácení z těchto orgánů (nebo jestliže se u vás vřed nebo krvácení vyskytlo opakovaně v minulosti).
 • Jestliže se u vás v minulosti vyskytlo krvácení z trávicího traktu nebo perforace (proděravění), jež bylo vyvoláno léčbou nesteroidními protizánětlivými léky.
 • Jestliže máte zvýšenou tendenci ke krvácení nebo aktivní krvácení.
 • Pokud trpíte závažným srdečním selháváním.
 • Pokud trpíte závažným selháním jater.
 • Pokud trpíte závažným selháním ledvin (glomerulární filtrace nižší než 30 ml/min).
 • Pokud trpíte výraznou dehydratací (způsobenou např. zvracením, průjmem, nedostatečným příjmem tekutin nebo po operaci).
 • Přípravek nesmí užívat ženy v posledních třech měsících těhotenství (pouze na doporučení lékaře ho mohou užívat ženy v prvních šesti měsících těhotenství a kojící ženy)
Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Vyzkoušejte také ostatní produkty značky Galmed, které naleznete v kategoriích Migréna a bolest hlavy, Bolest kloubů, šlach, svalů a Léky. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Migréna a bolest hlavy.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN8594058231209
ZnačkaGalmed
SUKL kód0124137
ATCM01AE01
Farmakoterapeutická skupinanesteroidní protizánětlivá a protirevmatická léčiva
Velikost balení30 tablet
Věk>12 let
Cesta podání  Perorálně - polyká se
Forma  Tableta
Pro  Pro děti  Pro dospělé
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Váha>40 kg
Účinná látka  Ibuprofen
Originální názevIbuprofen 400mg Galmed por.tbl.flm.30x400mg
Ke staženíPříbalová informace

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy