Galmed Ibuprofen 400 mg 30 tablet

Galmed Ibuprofen 400 mg 30 tablet

Přípravek zmírňuje bolest a zánět různého původu, zvláště u onemocnění pohybového ústrojí a tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení.

59 Kč
Cena za 1 tabletu: 1,97 Kč
V jedné objednávce je možné zakoupit maximálně 99 ks tohoto produktu. Jestliže potřebujete nakoupit více kusů, kontaktujte nás prosím na b2b@pilulka.cz.
V košíku máte 0 ks za Zdarma
  • Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR
  • Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků
  • 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst
5.00
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5
(2)
4
3
2
1
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5.00
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5
(2)
4
3
2
1
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje

Úleva od bolesti, zánětu a horečky. Bílá tableta bez laktózy.

Co je přípravek Ibuprofen Galmed a k čemu se používá

Přípravek Ibuprofen Galmed obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně. Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu, zvláště u onemocnění pohybového ústrojí. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení.

Přípravek Ibuprofen Galmed se užívá:

  • Ke snižování horečky
  • K léčbě mírné až středně silné bolesti, např. bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační bolesti, bolesti při poraněních měkkých tkání, jako je pohmoždění nebo podvrtnutí
  • Při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění
  • Při bolestivé menstruaci
  • V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artróze) provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře

Přípravek je vzhledem k množství léčivé látky v jedné tabletě určen pro dospělé a dospívající nad 12 let s tělesnou hmotností nad 40 kg. Pro děti ve věku 6 – 12 let je vhodný přípravek s obsahem 200 mg ibuprofenu, dětem do 6 let věku je určen ibuprofen v suspenzi. Pokud se do 3-5 dnů (u dospívajících do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Pokud užívá Ibuprofen Galmed dospívající, musí navštívit lékaře vždy již po 3 dnech léčby.

Jak se přípravek Ibuprofen Galmed užívá

Dospělí a dospívající od 12 let (s hmotností ≥ 40 kg): k léčbě akutních bolestivých stavů a horečky je doporučená denní dávka 400 mg jednorázově nebo 3x denně v intervalech 4 - 6 hodin. Maximální denní dávka je 1200 mg. Dávkování závisí na věku a tělesné hmotnosti. Maximální jednotlivá dávka je 400 mg ibuprofenu. Vyšší dávka jednorázově nemá lepší analgetický účinek. Pokud je u dospívajících nutné podávat přípravek déle než 3 dny nebo pokud se zhorší symptomy, je třeba vyhledat lékaře.

U revmatických chorob se doporučená denní dávka pohybuje v rozsahu 1200-2400 mg ve 3-4 dílčích dávkách. U zánětlivých forem onemocnění se obecně podávají dávky vyšší, než u forem degenerativních. Celková denní dávka 2400 mg nemá být překročena.

Pediatrická populace

Denní dávka u juvenilní idiopatické artritidy je 30-45 mg/kg tělesné hmotnosti, rozděleně ve 3-4 dílčích dávkách. Celková denní dávka nesmí překročit 2400 mg. Přípravek není určen dětem do 12 let a dospívajícím s hmotností menší než 40 kg.

Starší pacienti

Není nutná úprava dávkování. U pacientů s omezenou funkcí ledvin nebo jater se musí dávkování stanovit individuálně, užívat nejnižší účinnou dávku a dbát zvýšené opatrnosti.
Rychlejšího účinku lze dosáhnout podáním dávky na lačno. Pacientům s citlivým žaludkem se doporučuje užívat ibuprofen spolu s jídlem. Tablety je třeba užít vcelku a zapít dostatečným množstvím vody.

Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Ibuprofen Galmed užívat

Neužívejte přípravek Ibuprofen Galmed

  • Jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).
  • Jestliže jste přecitlivělý(á) na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné protizánětlivé léky (přecitlivělost se může projevit jako průduškové astma, kopřivka, otok nebo rýma).
  • Jestliže se u vás vyskytuje aktivní vřed žaludku nebo dvanáctníku nebo krvácení z těchto orgánů (nebo jestliže se u vás vřed nebo krvácení vyskytlo opakovaně v minulosti).
  • Jestliže se u vás v minulosti vyskytlo krvácení z trávicího traktu nebo perforace (proděravění), jež bylo vyvoláno léčbou nesteroidními protizánětlivými léky.
  • Jestliže máte zvýšenou tendenci ke krvácení nebo aktivní krvácení.
  • Pokud trpíte závažným srdečním selháváním.
  • Pokud trpíte závažným selháním jater.
  • Pokud trpíte závažným selháním ledvin (glomerulární filtrace nižší než 30 ml/min).
  • Pokud trpíte výraznou dehydratací (způsobenou např. zvracením, průjmem, nedostatečným příjmem tekutin nebo po operaci).
  • Přípravek nesmí užívat ženy v posledních třech měsících těhotenství (pouze na doporučení lékaře ho mohou užívat ženy v prvních šesti měsících těhotenství a kojící ženy)
Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Vyzkoušejte také ostatní produkty značky Galmed, které naleznete v kategoriích Migréna a bolest hlavy, Bolest kloubů, šlach, svalů a Léky. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Migréna a bolest hlavy.

EAN: 8594058231209
Značka: Galmed
SUKL kód: 0124137
ATC: M01AE01
Velikost balení: 30 tablet
Věk: >12 let
Cesta podání: Perorálně - polyká se
Forma: Tableta
Pro: Pro děti Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Indikační skupina: Analgetica, antipyretica Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica
Váha: >40 kg
Originální název: Ibuprofen 400mg Galmed por.tbl.flm.30x400mg
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení

Doporučujeme vám tyto podobné produkty

5.00
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5
(2)
4
3
2
1
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje

Hodnocení produktu

{{ comment.name }}
Ověřený nákup
Heureka recenze
Neověřená recenze
{{ comment.updatedAt }}
Varianta {{ comment.productSellingName }}
Varianta {{ comment.productSellingName }}
Zákazník doporučuje Zákazník doporučuje
Zákazník nedoporučuje Zákazník nedoporučuje

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitečné?
Ověřování recenzí
Příbalovou informaci můžete stáhnout zde
EAN: 8594058231209
Značka: Galmed
SUKL kód: 0124137
ATC: M01AE01
Velikost balení: 30 tablet
Věk: >12 let
Cesta podání: Perorálně - polyká se
Forma: Tableta
Pro: Pro děti Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Indikační skupina: Analgetica, antipyretica Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica
Váha: >40 kg
Originální název: Ibuprofen 400mg Galmed por.tbl.flm.30x400mg
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení

Diskuze k produktu Galmed Ibuprofen 400 mg 30 tablet

Přestat sledovat diskuzi + Sledovat diskuzi
Nejnovější Nejstarší Nejužitečnější
{{ post.user.name }}
Ověřený zákazník
Pilulka expert
{{ post.user.totalAnswers }}
{{ translate('Answers', null, post.user.totalAnswers) }}
{{ post.user.points }}
{{ translate('Points', null, post.user.points) }}
{{ post.createdAt }}
|
Upozornit na odpověď: {{ frequency.title }}
Sledovat odpovědi

{{ word }}
{{ post.title }}

{{ word }}
{{ post.text }}
{{ answer.user.name }}
Ověřený zákazník
Pilulka expert
Odborník
{{ answer.user.totalAnswers }}
{{ translate('Answers', null, answer.user.totalAnswers) }}
{{ answer.user.points }}
{{ translate('Points', null, answer.user.points) }}
{{ answer.date }}
{{ word }}
{{ answer.text }}
Užitečné?
|

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se Bohužel jsme nic nenašli. Můžete se ale zeptat sami

Potřebujete poradit?
Neváhejte a položte dotaz.