Intimní hygiena
Intimní partie dokáží každého z nás pořádně potrápit. Jak na intimní hygienu a správnou péči o intimní orgány?
Proč je důležitý výběr spodního prádla a intimního gelu?
Prádlo

Základem je správné spodní prádlo

Na začátku správné intimní hygieny stojí správný výběr spodního prádla. Čím prodyšnější spodní prádlo, tím lepší. Těsné spodní prádlo totiž zvyšuje riziko zánětu močových cest, opruzenin, otlačení či v případě mužů zahřívání varlat. Pozor je třeba také dávat na výběr pracího prášku nebo na sportovní aktivity. Pokud se tedy chystáte na běh či do posilovny, vždy si oblékněte funkční prádlo, které saje pot.

Ženské zdraví
Umývání

Jak si intimní partie správně umývat?

„Tam dole” je ideální používat neparfémovaný gel, který je určený přímo pro intimní partie. Pokud dojde k problémům, frekvence mytí se může zvýšit na 2 denně. Ženy by se měly vyhnout sedavým koupelím a myslet na to, že pochva vykazuje samočisticí schopnost, tzn. že hygienu stačí provést pouze zevně.

Prsa
Gynekologie

Gynekologie - preventivní kontroly

  • 1× ročně preventivní kontrola
  • Vyšetření kolposkopem
  • Stěr z děložního čípku
  • Ultrazvuk
Po sexu

A jak na intimní hygienu po sexu?

Nejprve je potřeba se vymočit, a to i v případě, že potřebu nepociťujete. Vypláchnete tak bakterie z močové trubice, které by jinak mohly způsobit nepříjemný zánět. Poté by měla následovat důkladná sprcha, která stejně jako čisté spodní prádlo, zabrání vzniku infekcí.

Přírodní péče o intimní hygienu

Únik moči
Mužské zdraví
Prostata je orgán, o kterém si spousta z nás myslí, že ho muži mají jen proto, aby je ve vyšším věku trápil.
Jakou funkci tedy ve skutečnosti má? Jak se o ni správně starat a předcházet tak jejímu onemocnění?
Prostata

Co je to prostata?

  • Prostata neboli předstojná žláza je orgán uložený v malé pánvi pod močovým měchýřem. Velikostí připomíná vlašský oříšek, při potížích však může dorůst i velikosti pomeranče
  • Její hlavní funkcí je tvorba prostatických šťáv, které tvoří až 30 % objemu ejakulátu a dodávají spermiím energii na cestě k vajíčku. Zejména se pak jedná o bílkoviny, enzymy a vitamíny. Prostatické šťávy tak umožňují a zvyšují šanci na oplodnění

Čím může prostata onemocnět a jak se o ni správně starat?

Rakovinou prostaty v České republice onemocnění až 7000 mužů ročně, a to nejčastěji ve věku mezi 60 a 80 let. Proto by měl po 50. roce každý muž navštívit preventivní prohlídku u urologa. Kromě toho je v prevenci onemocnění prostaty důležité dodržovat zásady zdravého životního stylu, nekouřit a hlídat si hladinu krevního tlaku.

Prostat onemocnění
Erekce