Jak čistit mezizubní prostor? Jak používat mezizubní kartáček?

aneb…
mezizubni hygiena
Pravidelné čištění mezizubních prostor, které klasický kartáček nedokáže dostatečně vyčistit, by mělo být součástí každodenní mezizubní péče. V dospělosti se kazy netvoří na ploškách zubů, ale právě v mezizubních prostorech. Existuje mnoho pomůcek dentální hygieny a vybírat můžeme z různých způsobů mezizubní péče. Nejúčinnější je jejich kombinace.
 
Nedostatečná péče o dutinu ústní může vést k mnoha problémům: špatnému dechu, onemocněním dásní, zubním kazům, zvýšené citlivosti nebo dokonce ztrátě zubů. Dobrou zprávou však je, že těmto problémům lze předcházet.

Naši zákázníci si v péči o mezizubní hygienu oblíbili: 

Oral-B EssentialFloss Mint Wax Dentální nit 50 m

Můžete mít zítra
58 Kč
Akce: Cashback až 800 Kč!

ustni sprchy
Ústní sprcha je lékaři doporučovaný dentální přístroj, který svou funkčností posouvá péči o dutinu ústní na vyšší level. Představuje nejjednodušší způsob, jak se starat o mezizubní hygienu a investici, která se rychle vrátí. Oproti mezizubním kartáčkům nebo zubním nitím je co do výkonu znatelně preciznější. Bez sebemenších problémů se dostane do zákoutí, kam se běžně dostupným dentálním pomůckám obvykle nedaří efektivně proniknout.
 

"Používání ústní sprchy
vede ke snížení rizika vzniku zubního kazu až o 40%."

Domácí ústní sprchy

Na dásně s citem s mezizubní sprchou

Princip, na kterém ústní sprcha funguje, je vcelku jednoduchý - vypouští regulovaný proud mikrobublinek a jednotný proud, kterým pečlivě pročistí mezizubní prostory a zbaví je bakterií a zubního plaku. Jejím používáním nedochází k narušení povrchu zubů či dásní, právě naopak - o ústa pečuje víc než šetrně.

Nejlepší zubař je ten, kterého vůbec nepotřebujete

Běžný ani elektrický zubní kartáček nedokáže odstranit všechen plak a bakterie z mezizubních prostor. Právě na tato místa je TrueLife AquaFloss Station specialista – pod tlakem do nich vhání proud vzduchu a vody a tím účinně čistí všechny špatně přístupné části vašich úst a odstraňuje zubní plak
 

ustni sprcha

Cestovní zubní sprchy

Každodenní ústní rutina i mimo domov

Přenosné ústní sprchy představují šikovnou cestovní verzi, která usnadňuje vykonávání každodenní rutiny i mimo domov. Dokáže si spolehlivě najít čas na důkladné pročištění okolí můstků, korunek i rovnátek.

mezizubni kartacky
Mezizubní kartáčky slouží k dokonalému vyčištění mezizubních prostor, kam se běžným kartáčkem nedostaneme. Mezizubní kartáček odstraní plak z těchto míst a pomáhá omezit tvorbu zubních kazů. Mezizubní kartáčky mají různé velikosti, zpravidla rozlišitelné podle barev, v rozměrech od 0,6 mm do 3,00 mm. V naší nabídce naleznete mezizubní kartáčky Tepe, kartáčky Curaprox a mnohé jiné.

„Mezizubní kartáček pomáhá odstraňovat zubní plak,
který tvoří více než 300 druhů bakterií.

Doporučujeme v mezizubni hygiene

Zahnutý mezizubní kartáček SOFTdent 0.4mm

Mezizubní kartáčky SOFTdent jsou efektivními pomocníky k čistění a odstraňování zubního plaku z těžko dostupných ústních prostor, zubních můstků a ortodontických přípravků.

Jejich zahnutá rukojeť umožňuje snadnější přístup k obtížně dostupným mezizubním prostorám
 

curaprox , mezizubni kartacky

Kartáček CURAPROX řady Prime s click systémem

Mezizubní kartáček je určený k dokonalému vyčištění mezizubních prostor. Všechny velikosti mezizubních kartáčků CURAPROX jsou díky click systému kompatibilní se všemi držáky mezizubních kartáčků této značky.

Řada Prime je vhodná pro 95% uživatelů
 

Doporučováno většinou dentálních specialistů

Většina dentálních specialistů doporučuje Curaprox

 

Značka Curaprox se stala během několika posledních let v ČR jasnou jedničkou na trhu a její výrobky jsou nyní doporučovány většinou dentálních specialistů.

 

Jak používat mezizubní kartáček?

Nevíte, jak vyčistit mezizubní prostory?

  • Kartáček nejdřív přiložte přesně do místa mezi dvěma zuby. Kartáček nakloňte pod správný úhel – ten poznáte podle toho, že v něm potkáte nejmenší odpor. Pomalu vsuňte kartáček mezi zuby. Kartáček následně narovnejte do kolmé polohy vůči zubu a udělejte jeden čisticí pohyb (tam a zpátky).

  • Nikdy kartáček neposouvejte sílou. Čištění by mělo být snadné a vystačit byste si měli pouze s jemným tlakem.

dentalni nite
Zubní kartáček nikdy nezbaví naše zuby veškerých nečistot. Zuby bychom proto měli udržovat také dentální nití, která se dostane i do těch nejmenších škvír. Dentální nitě usnadní vyčištění mezizubních prostor, účinně odstraňují plak a chrání nás před tvorbou zubního kazu. Jsou vhodné pro ty, pro něž je i nejmenší velikost mezizubních kartáčků velká.
 

„Pomocí dentální nitě vyčistíte až 40% zubních prostor
nedostupných klasickému zubnímu kartáčku.“

Dentální nitě

Čistí tam, kam nedosáhne zubní kartáček

Zubní nitě jsou společně s mezizubními kartáčky těmi nejlepšími pomocníky v boji proti zubnímu plaku a díky svému praktickému balení je můžete mít kdykoliv u sebe.

zubni nit

Dentální nit CURAPROX s mátovou příchutí

Dentální nit DF 834 od prémiové značky Curaprox přichází v praktickém kapesním zásobníku naplněném 50m jemně voskované zubní nitě. Ta má navíc svěží mátovou příchuť
 

mezizubni hygiena

 

 


Autor článku

Edita Kubištová
2020-11-18