mezizubni hygiena
Pravidelné čištění mezizubních prostor, které klasický kartáček nedokáže dostatečně vyčistit, by mělo být součástí každodenní mezizubní péče. V dospělosti se kazy netvoří na ploškách zubů, ale právě v mezizubních prostorech. Existuje mnoho pomůcek dentální hygieny a vybírat můžeme z různých způsobů mezizubní péče. Nejúčinnější je jejich kombinace.

Ústní sprchy

Mezizubní kartáčky

Dentální nitě

Nedostatečná péče o dutinu ústní může vést k mnoha problémům: špatnému dechu, onemocněním dásní, zubním kazům, zvýšené citlivosti nebo dokonce ztrátě zubů. Dobrou zprávou však je, že těmto problémům lze předcházet.

Naši zákázníci si v péči o mezizubní hygienu oblíbili: 

Ústní sprcha je lékaři doporučovaný dentální přístroj, který svou funkčností posouvá péči o dutinu ústní na vyšší level. Představuje nejjednodušší způsob, jak se starat o mezizubní hygienu a investici, která se rychle vrátí. Oproti mezizubním kartáčkům nebo zubním nitím je co do výkonu znatelně preciznější. Bez sebemenších problémů se dostane do zákoutí, kam se běžně dostupným dentálním pomůckám obvykle nedaří efektivně proniknout.

"Používání ústní sprchy
vede ke snížení rizika vzniku zubního kazu až o 40%."

Domácí ústní sprchy

Na dásně s citem

Princip, na kterém ústní sprcha funguje, je vcelku jednoduchý - vypouští regulovaný proud mikrobublinek a jednotný proud, kterým pečlivě pročistí mezizubní prostory a zbaví je bakterií a zubního plaku. Jeho používáním nedochází k narušení povrchu zubů či dásní, právě naopak - o ústa pečuje víc než šetrně.

Mezizubní kartáčky slouží k dokonalému vyčištění mezizubních prostor, kam se běžným kartáčkem nedostaneme. Mezizubní kartáček odstraní plak z těchto míst a pomáhá omezit tvorbu zubních kazů. Mezizubní kartáčky mají různé velikosti, zpravidla rozlišitelné podle barev, v rozměrech od 0,6 mm do 3,00 mm.

„Mezizubní kartáček pomáhá odstraňovat zubní plak,
který tvoří více než 300 druhů bakterií.

Mezizubní kartáčky

Proč a jak správně používat mezizubní kartáček?

Mezizubní kartáček slouží k čištění těžko přístupných mezizubních prostor, kde se usazuje zubní plak. Jde o malý štěteček, který opatrně zasouváme mírným tlakem do mezizubních prostor. Kartáček by vždy měl projít alespoň jedenkrát tam a zpět. Mezizubní kartáčky se používají také k čištění zámečků a drátků rovnátek.

Mezizubní kartáčky Curaprox

Profesionální dentální péče

Inovované mezizubní kartáčky Curaprox jsou stvořeny pro kvalitní, ale zároveň i pohodlné a bezpečné čištění zubů s kladením největšího důrazu na minimalizace poranění dásně a zbytku ústní dutiny.

Doporučováno většinou dentálních specialistů

Většina dentálních specialistů doporučuje Curaprox

Značka Curaprox se stala během několika posledních let v ČR jasnou jedničkou na trhu a její výrobky jsou nyní doporučovány většinou dentálních specialistů.

Zubní kartáček nikdy nezbaví naše zuby veškerých nečistot. Zuby bychom proto měli udržovat také dentální nití, která se dostane i do těch nejmenších škvír. Dentální nitě usnadní vyčištění mezizubních prostor, účinně odstraňují plak a chrání nás před tvorbou zubního kazu. Jsou vhodné pro ty, pro něž je i nejmenší velikost mezizubních kartáčků velká.

„Pomocí dentální nitě vyčistíte až 40% zubních prostor
nedostupných klasickému zubnímu kartáčku.“

Dentální nitě

Čistí tam, kam nedosáhne zubní kartáček

Zubní nitě jsou společně s mezizubními kartáčky těmi nejlepšími pomocníky v boji proti zubnímu plaku a díky svému praktickému balení je můžete mít kdykoliv u sebe.

mezizubni hygiena