Arginin - Diskuze (0 produktů)

L-arginin je semisenciálna aminokyselina, což znamená, že není nutná ji přijímat ve stravě a naše tělo je schopno si ji syntetizovat i samy. Arginin je z potravin dostupný v celozrnné pšenici, v ořeších, semenech, mléčných výrobcích, drůbeži, …

Zobrazit více

L-arginin je semisenciálna aminokyselina, což znamená, že není nutná ji přijímat ve stravě a naše tělo je schopno si ji syntetizovat i samy. Arginin je z potravin dostupný v celozrnné pšenici, v ořeších, semenech, mléčných výrobcích, drůbeži, červeném mase a v rybách. Za normálních podmínek je tedy jeho příjem dostatečný. Doplňovat ho ve formě doplňku výživy je vhodné pro aktivní sportovce a kulturisty.

Výhody L-argininu

Výhody této aminokyseliny jsou odvozeny hlavně od jeho role v syntéze bílkovin a slouží jako prekurzor oxidu dusnatého, který má silné vazodilatační účinky, t.j. rozšiřuje cévy. Arginin je také důležitý pro buněčné funkce a vývoj svalové hmoty.

L-arginin pomáhá při růstu svalů, protože jeho přítomnost je nutná pro syntézu většiny bílkovin. Při zvětšení se svalu L-arginin vysílá signál do svalových buněk, což podporuje uvolňování růstového hormonu a napomáhá metabolismu tuků. Výsledkem tohoto mechanismu je posílena svalová hmota. Tím, že redukuje tukové zásoby pod pokožkou a podporuje růst svalů, pomáhá L-arginin zvýšit kondici a sílu.

Dalším přínosem hlavně pro nabírání svalové hmoty je podpora vytrvalosti a kondice. L-arginin je prekurzorem oxidu dusnatého, který rozšiřuje cévy uvolněním jejich cév, což má za následek snížený krevní tlak a zvýšení průtoku krve do svalů během tréninku. Vyšší přísun krve do svalů znamená zvýšený příjem kyslíku a živin, což pomáhá snížit poškození svalů, zvýšit regeneraci a poskytnout optimální výkon.

L-arginin má také příznivý vliv na náš imunitní systém. Dokáže zachytávat volné radikály a podporuje činnost imunitního systému.

Nežádoucí a vedlejší účinky L-Argininu

L-arginin je při užívání běžných dávek bezpečný a dobře snášen. Mezi nežádoucí účinky patří hlavně nadýmání, bolesti břicha, průjem, nízký krevní tlak a alergie. L-arginin nesmí užívat děti a těhotné a kojící ženy, a lidé užívající léky na krevní tlak a vazodilantáciu (na rozšíření cév, např. léky na podporu erekce).

Uživatelé hodnotí nejlépe značky Golden Nature.

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?

Produkty z kategorie L-Arginin jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších produktů jsme seřadili kategorii L-Arginin. V kategorii L-Arginin najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.