Rázová vlna (0 produktů)

Máte s touto léčebnou procedurou zkušenosti nebo se ptáte, o co se jedná? Rázová vlna je neinvazivní metoda, která dokáže pacientům pomoci s úponovou bolestí svalů a šlach. Výborné výsledky má také v oblasti estetické medicíny při odstraňování …

Zobrazit více

Máte s touto léčebnou procedurou zkušenosti nebo se ptáte, o co se jedná? Rázová vlna je neinvazivní metoda, která dokáže pacientům pomoci s úponovou bolestí svalů a šlach. Výborné výsledky má také v oblasti estetické medicíny při odstraňování celulitidy, jizev nebo strií. Rázová vlna může být buď radiální nebo fokusovaná. Každá z těchto metod funguje na jiném principu.

Radiální

Radiální rázová vlna se používá na léčbu povrchových částí těla. Do poškozené tkáně se dostává pomocí aplikátoru, a to do hloubky přibližně 1-6 cm, což je o polovinu méně než u rázové vlny fokusované. Nejsou známy žádné vedlejší účinky a rychlost léčby a zotavení závisí na schopnosti regenerace organismu. Účinnost této metody se pohybuje mezi 80 - 90 %.

Fokusovaná

Paprsek fokusované vlny proniká do poškozené tkáně v hloubce 1-12 cm. Zákrok trvá jen o něco déle než u radiální vlny (cca 30 min). Podle závažnosti a přetrvávání obtíží je nutné proceduru opakovat. Také nemá žádné vedlejší účinky, je tedy zcela bezpečná. Její účinnost je v rozmezí 80 - 95 %.

Fokusovaná rázová vlna se využívá například při bolestech páteře, pánve, při chronických bolestech kyčlí, kolen, na léčbu tenisového loktu, při zánětu Achillovy šlachy, bolestivé menstruaci a mnoha dalších.

Bolí rázová vlna?

Bolesti se v tomto případě bát nemusíte. Jednotlivé rázy jsou cítit, ale fyzioterapeut vždy pacienta seznámí s přesným průběhem zákroku a na případný nepříjemný pocit ho připraví. Na prvním ošetření je navíc intenzita rázové vlny většinou nižší.

Kontraindikace

Rázovou vlnu byste neměli podstupovat pokud:

  • máte onkologické onemocnění
  • máte poruchy krevní srážlivosti
  • jste těhotná
  • trpíte trombózou
  • jste dítě ve vývinu

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?