Oleje na opalování (34 produktů)

Oleje na opalování jsou alternativou ke klasickým opalovacím krémům.

 Zobrazit více

Oleje na opalování jsou alternativou ke klasickým opalovacím krémům.

Čím se liší opalovací oleje od jiných opalovacích prostředků?

Oleje na opalování se od ostatních opalovacích prostředků liší hlavně konzistencí. Jsou tekuté, velmi dobře se nanáší, roztírají a vsakují (při použití správného množství - viz níže). Opalovací krémy mají pevnější konzistenci, takže se o něco hůře roztírají. To kvůli vyššímu obsahu tukové složky. Opalovací mléka se pak roztírají velmi dobře, protože mají větší podíl vody než tuků. A jsou vhodná pro všechny typy pleti.

Ochrání mne opalovací olej stejně jako klasický opalovací krém?

Ano. Zatímco dříve měly oleje na opalování velmi nízké SPF (ještě v 50.letech používali lidé při slunění olivový olej, který má SPF 1), dnes jsou na trhu přípravky, které mají SPF 20-30, tedy srovnatelné s opalovacími krémy. Je ale třeba vybrat výrobek s odpovídajícím faktorem (více o faktorech opalovacích přípravků se dočtete zde), který poskytuje ochranu před UVA i UVB zářením.

Je opalovací olej vhodný pro všechny typy pleti?

Opalovací olej není vhodné řešení pro osoby s velmi citlivou pletí (osoby s fototypem I), které by spíše měly používat opalovací krémy s velmi vysokým faktorem. Dříve se uvádělo, že nejsou vhodné pro osoby s mastnou pokožkou, protože ucpávají póry. Dnes jsou ale na trhu i oleje, které při správném dávkování nezanechávají mastný film a jsou šetrné i k citlivější pokožce. Kvůli nižším ochranným faktorům se opalovací oleje doporučují spíše pro osoby se snědší pletí (fototypy III, IV, V, VI).

Když použiji opalovací olej, získám hnědý odstín pokožky dříve než s klasickým krém na opalování?

Pravděpodobně ano. Důvodů, které se uvádějí na podporu tohoto tvrzení, je hned několik:
Oleje na opalování díky vysokému obsahu tuků hodně hdyratují pokožku a dobře hydratovaná pokožka se opálí lépe a dříve než suchá a šupinatá kůže.
Naolejované pokožka se leskne, odráží sluneční paprsky a tím urychluje zhnědnutí.
V opalovacích olejích jsou obsaženy látky, které napomáhají rychlejšímu zhnědnutí. Nejedná se však o obarvování svrchní vrstvy kůže jako u samoopalovacích přípravků, ale o látky stimulující produkci melaninu hluboku v pokožce (např. látky z kořene lékořice).

Pro koho rozhodně nejsou opalovací oleje vhodné?

Pro děti. Děti mají velmi citlivou pokožku, jejíž obranné mechanismy se stále vyvíjejí. Pokožka si navíc jakékoli poškození pamatuje celý život a špatná péče v dětství se pak v dospělosti může projevit jako závažný zdravotní problém (i rakovina kůže). Doporučujeme proto nejen používat speciální dětské opalovací prostředky s vysokým ochranným faktorem, ale i další vhodné pomůcky jako jsou pokrývky hlavy, speciální UV oblečení pro nejmenší a sluneční brýle. Samozřejmostí pak je omezení pobytu dětí na přímém slunci.

Jak opalovací oleje správně nanášet?

Na správném nanesení oleje na opalování záleží. To proto, že když ho použijete moc, nevsákne se všechen do pokožky, zůstane na jejím povrchu a začne se chovat tak trochu jako lupa a „urychlovač“. Místo atraktivní opálené pokožky díky tomu získáte bolestivou spáleninu. K podobnému efektu mimochodem dochází, pokud se namažete olivovým olejem.

Kolik oleje na opalování tedy použít?

To je samozřejmě velmi individuální. Záleží na ploše vaší pokožky. Uvádí se, že průměrné dostatečné množství je 6 čajových lžiček. Stejně jako u ostatních opalovacích prostředků je ale nejdůležitější mazat se pečlivě a v pravidelných intervalech, i když moderní opalovací oleje jsou, oproti předchozím generacím těchto výrobků, voděodolné.

Existuje ještě nějaký důvod proč si vzít olej na opalování k moři?

Je to sice značně individuální, ale mnoho lidí se shoduje, že pokožka natřená opalovacím olejem vypadá o mnoho atraktivněji než pokožka natřená opalovacím krémem. „Zvláště v porovnání s přírodními opalovacími krémy, které zanechávají bílý fleky!“ dodávají příznivci těchto opalovacích prostředků.

Jaké značky olejů na opalování jsou nejlepší?

Dlouhodobě se na prvních příčkách oblíbenosti v našem obchodě drží značka Bioderma. Nabízí Bioderma Photoderm bronz olej s SPF30, který je určen pro použití na celém těle (někdy je vhodnější zvolit speciální přípravek na obličej) a je vhodný i pro citlivější pokožku. Díky praktickému balení ve spreji je možné jej používat i jako ochranu vlasů před slunečním zářením.
Protože vzácný arganový olej má pozitivní vliv na stav pokožky, jsou velmi populární i opalovací oleje s jeho obsahem. Zkuste třeba tento. Po jeho použití bude pokožka nejen chráněná proti slunečním paprskům, ale i svěží a hydratovaná. Tím částečně zamezíte negativnímu vlivu slunce na stárnutí pokožky.

I v segmentu opalovacích olejů pak kvalitní přípravky nabízí zavedené kosmetické značky jako Avéne, La Roche-Posay (ti mají dokonce v nabíce olej na opalování s SPF50+) nebo Piz Buin.

V kategorii Oleje na opalování zákaznící nejvíce chválí značky Vivaco, Sun Vital a Woodenspoon. Chcete si ulehčit pátrání po produktech z kategorie Oleje na opalování? Podívejte se do podkategorií Arganové oleje na opalování

Bioderma Photoderm BRONZ olej SPF30 200 ml

Můžete mít v pondělí 2. 10.649 Kč
Product image

Delice Solaire Opalovací olej s černou mrkví 150 ml

Můžete mít v pondělí 2. 10.167 Kč
Product image

Nivea SUN Olej na opalování ve spreji SPF6, 200 ml

Můžete mít v pondělí 2. 10.309 Kč
Oleje na opalování - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Oleje na opalování ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Oleje na opalování lidé hodnotí na 84 %
Recenze produktu: Delice Solaire Opalovací olej s černou mrkví 150 ml
5 / 1x
Dobře se roztírá. Nemastí
Recenze produktu: Australian Gold Exotic Intensifier Oil 237 ml
5 / 1x
Skvělá kosmetika Australian Gold a zde za příjemnou cenu. Krásné opálení
Recenze produktu: Vivaco Mrkvové mléko po opalování 250 ml
5 / 1x
Vše podle mých představ
Recenze produktu: Woodenspoon Olej pro intenzivní opálení 50 ml
5 / 1x
*****
Recenze produktu: Garnier Ambre Solaire Opalovací olej s kokosem SPF 2, 200 ml
5 / 3x
S olejem na opalování jsem velmi spokojená.
Recenze produktu: Sun Vital Sun Vivaco Opalovací mléko s arganovým olejem SPF10 rozprašovací 200 ml
5 / 2x
ač je nízký ochranný faktor, nikdy jsem se nespálila
Recenze produktu: Sun Vital Sun Vivaco Opalovací olej s arganovým olejem SPF10 rozprašovací 200 ml
4.7 / 11x
odporúčam
Recenze produktu: Sun Vital Vivaco Sun Arganový bronze olej OF0 - Active Bronz 100 ml
4.7 / 3x
Jsem jak černoška. Je to super
Recenze produktu: Vivaco Bio Přírodní opalovací mrkvové máslo SPF15, 150 ml
4.4 / 7x
Vydává se opět za přírodní a přitom obsahuje syntetické a v některých zemích dokonce zakázané látky. Není to od výrobce podraz, uvádět že je výrobek bio. Každý si nečte celé složení, věří když výrobce uvede že je to přírodní.
Recenze produktu: Woodenspoon Opalovací tělové mléko v tubě Baby & Family SPF50 150 ml
4.2 / 5x
Nejlepší opalovací krém, bez jediné chemické složky. Výborně se nanáší, nedělá bílý film, jde rozetřít do ztracena. Používáme už druhý rok celá rodina. Co se týče první recenze, stačí před otevřením tubu promačkat a žádný olej poté neteče. Jediná nevýhoda je cena, ale za to složení to stojí.
Nahoru

Podívejte se na produkty z kategorie Oleje na opalování seřazené od těch nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Oleje na opalování seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Oleje na opalování najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.