Opalovací krémy SPF 30 - Dado Sens Sun (1 produktů)

Opalovací přípravky s ochranným faktorem 30 (SPF 30) poskytují vysokou ochranu proti slunečnímu záření. Jsou určeny především pro osoby s citlivou pokožkou. To můžou být děti a dospělí s pokožkou fototypu II a III.

Zobrazit více

Opalovací přípravky s ochranným faktorem 30 (SPF 30) poskytují vysokou ochranu proti slunečnímu záření. Jsou určeny především pro osoby s citlivou pokožkou. To můžou být děti a dospělí s pokožkou fototypu II a III.

Co znamená fototyp pokožky? 

Lidskou pokožku podle její ciltivosti na sluneční záření dělíme do několika skupin (hovoříme o tzv. fototypech). Přípravky s ochranným faktorem 30 by měli používat zejména lidé, jejichž pokožka patří k fototypu II a III (mají světlejší pokožku, světlé nebo světle hnědé vlasy – podívejte se na detailnější popis jednotlivých fototypů).

Vhodná je i pro osoby s pokožkou patřící k fototypu IV, pokud potřebují anebo chtějí vyšší ochranu (tyto osoby mají světle hnědou kůži a hnědé vlasy i oči). Samozřejmě se nelze spoléhat pouze na tabulku fototypů a při výběru opalovacího prostředku je vždy nutné zhodnotit momentální zdravotní stav vaší kůže. 

Jak mám rozumět UV faktoru?

UV faktor udává, o kolik déle času můžeme strávit vystaveni slunečním paprskům (bez toho aniž by se naše kůže spálila), oproti tomu kolik času bychom mohli na slunci strávit nenamazaní.

Pro lepší pochopení uveďme příklad: Máme-li člověka s velmi citlivou světlou kůží, který patří k fototypu I, pak víme, že na slunci může bez použití opalovacích přípravků pobývat přibližně 10 minut. Pokud se takový člověk namaže opalovacím krémem s ochranným faktorem 20, pak se tato doba prodlouží na 200 minut (vypočítáno jako 10x20).

Ale pozor: Tento výpočet vznikl na základě laboratorních výzkumů. A nastolit takové podmínky jaké jsou v laboratoři se povede jen málokomu. Především bývá problém v množství opalovacího krému, který nanášíme (zpravidla používáme méně než by bylo vhodné). Proto je nutné vypočtené číslo ještě ponížit a počítat pouze se zhruba 60% z původně vypočtené doby, tedy 120 minutami.

Jak dělíme opalovací krémy podle stupně ochrany?

  • Nízká ochrana: SPF 6-10
  • Střední ochrana: SPF 15-25
  • Vysoká ochrana: SPF 30-50
  • Velmi vysoká ochrana: SPF 50 a více

Obecně se doporučuje používat pro dospělé alespoň SPF 20 a pro větší děti alespoň SPF 30, pro velmi malé děti nejméně SPF 50, ale kojence a batolata je lepší slunci vůbec nevystavovat.

Na obalu zkoumejte nejen ochranný faktor, ale i to, zda opalovací prstředek poskytuje ochranu proti UVA i UVB záření.

Musím se ještě chránit před sluncem, když použiji krém s ochranným faktorem 30 a vice?

Ano. Vždy bychom měli dodržovat několik základních zásad:

  • Vždy se snažte vyhýbat přímým slunečním paprskům v poledne (tj. zhruba od 11 do 14 hodin).
  • Nezapomínejte na ochranu rtů, i na nich je citlivá pokožka. Doporučujeme Piz Buin Balzám na rty SPF 30.
  • Snažte se pobývat ve stínu, ale i zde se chraňte krémem. Zvláště u malých dětí dejte pozor, aby i kočárek, ve kterém venku spí, nestál na přímém slunici nebo alespoň byl z materiálu, který UV záření nepropustí.  
  • Používejte další ochranné pomůcky – sluneční brýle (i pro malé děti), klobouk nebo čepici, ochranné oblečení (zvláště při vodních sportech).   

Existují i přírodní přípravky s vysokým ochranným faktorem?

Ano, prodávají se i přírodní opalovací prostředky s ochranným faktorem 30. Na rozdíl od běžných opalovacích krémů, tyto přípravky fungují díky tzv. fyzikálním (minerálním) filtrům. Pokud si takový krém nanesete na pokožku,odrážíte sluneční paprsky jako zrdcadlo – drobné čátečky látek vytvoří na kůži bílou vrstvu (některé spíše bílé fleky, protože ne všechny jdou dobře rozmazat) a právě tato vrstva poté sluneční paprsky nepropustí a odráží. Oproti klasickým přípravkům s chemickým filtrem mají přírodní opalovací přípravky výhodu, že účinkují ihned po namazání.

Jaké značky opalovacích přípravků s SPF 30 jsou nejlepší k moři?

Weleda je oblíbená značka dětské kosmetiky a ve své nabídce má i přírodní mléko na opalování pro děti. Funguje na bázi minerálních filtrů (bez nanočástic), takže se nelekněte bílé vrstvy.

Značku Piz Buin založil v roce 1975 student chemie, který si na stejnojmenné hoře bolestivě spálil obličej. Zřejmě i proto mají v sortimentu přípravek určený pro zvlášť citlivou pleť obličeje, který zároveň pomáhá předcházet alergii na slunce Piz Buin SPF30 Allergy Face.  

Daylong je dlouhodobě jednou z nejpopulárnějších značek v segmentu opalovacích prostředků. Tato švýcarská značka si získala oblibu zákazníků především vlastnostmi svých výrobků – dobře se roztírají, nelepí, nezanechávají stopy. Navíc nabízí péči pro celou rodinu, včetně přípravků pro kojence. Doporučujeme zkusit Daylong baby SPF30 v praktickém menším 50 ml balení.

Kvalitní opalovací krémy pro celou rodinu vyrábí Bioderma. S vysokým ochranným faktorem doporučujeme zejména Bioderma Photoderm Family Sprey SPF 30, prodává se v praktickém spreji, díky kterému se snadno nanáší i na malé neposedy a velké 400 ml balení využijete především na rodinnou dovolenou. Pro dospělé má Bioderma s tímto ochranným faktorem olej Bioderma Bronz Olej, který se díky praktickému nanášení a příjemné lehké konzistenci stane brzy vaším nejlepším plážovým přítelem.

V rodinném balení zakoupíte také ochranné mléko od Vichy (Idéal Soleil SPF 30). Jeho hlavní výhodou je, že jej lze používta jak na tělo, tak na citlivou pokožku obličeje a nepotřebujete tak žádný další opalovací prostředek.   

V kategorii jménem Opalovací krémy SPF 30 je k dispozici 83 produktů, u 1 z nich dostanete dopravu až domů zdarma. V kategorii Opalovací krémy SPF 30 si podle vás nejlépe vedou značky Hawaiian Tropic, Woodenspoon a Ladival. Máte zálusk na něco konkrétního z kategorie Opalovací krémy SPF 30? Mrkněte také na top produktové řady jako Bioderma Photoderm, Dado Sens Sun a Eucerin Sun Pro ještě přesnější výsledky můžete zkuste využít chytrý filtr v levém menu. Nejlépe hodnocený produkt v kategorii Opalovací krémy SPF 30 je La Roche-Posay ANTHELIOS Shaka fluid SPF30 50 ml .

Opalovací krémy SPF 30 - Dado Sens Sun - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Opalovací krémy SPF 30 - Dado Sens Sun ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Opalovací krémy SPF 30 - Dado Sens Sun lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Vichy Capital Soleil SPF 30 Ochranné mléko na obličej a tělo 300 ml
5 / 0x
super opalovaci krem, lahko sa roztiera, prijemny na pokozku
Recenze produktu: La Roche-Posay ANTHELIOS ULTRA SPF 30, 50 ml
5 / 7x
S krémom som veľmi spokojná. Veľkým plusom je, že vôbec nezanecháva mastný film a rýchlo sa vstrebe.
Recenze produktu: Daylong Sensitive SPF 30 spray gel-fluid 150 ml
5 / 1x
Vyborný produkt, používam ho už dlhšie
Recenze produktu: Nivea Sprej na opalování pro citlivou pokožku SPF 30 200 ml
5 / 1x
Splnil co mal.
Recenze produktu: Astrid SUN Dětské mléko na opalování spray SPF30 200 ml
5 / 1x
ok
Recenze produktu: Avène AVENE Spray SPF 30 200 ml
5 / 1x
- lahka a rychla aplikacia - prijemna nevtierava vona - ucinna ochrana
Recenze produktu: Revolution Krém na obličej SPF30 pro normální až mastnou pleť 50 ml
5 / 1x
Kvalitný a jemný krem
Recenze produktu: Sun Vital Sun Vivaco Opalovací olej s arganovým olejem SPF30 rozprašovací 200 ml
5 / 4x
som spokojná
Recenze produktu: Eveline SunCare mléko na opalování SPF30 200 ml
5 / 2x
Vše ok
Recenze produktu: Nobilis Tilia Dětské opalovací mléko Josefínka SPF30 100 ml
5 / 3x
Expirace za 1 měsíc bez slevy

Podívejte se na produkty z kategorie Opalovací krémy SPF 30 seřazené od těch nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Opalovací krémy SPF 30 seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Opalovací krémy SPF 30 najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.