Panadol Extra Novum 500mg/65mg, tablety na bolest a snížení horečky 24 tablet

Panadol Extra Novum působí při mírné až středně silné bolesti hlavy včetně …

Zobrazit více

Panadol Extra Novum působí při mírné až středně silné bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zubů a při menstruaci a bolesti svalů, kloubů a v krku při onemocnění horních cest dýchacích. Objevuje se v krvi již do 10 minut.

Tento produkt není momentálně dostupný.
  • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

    Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

    Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

    Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

5
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotili 3 zákazníci
Napsat hodnocení
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Účinnost
100%
Má výhodné balení
100%
Komfort při užívání
100%

Užití Léčba mirné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy (včetně migrény), bolest zubů (včetně bolesti po stomatologickém zákroku), neuralgie různého původu, menstruační bolest, bolest při revmatických onemocněních (osteoartróza), bolest zad, bolest svalů a kloubů a bolest v krku při chřipce a akutním zánětu horních cest dýchacích. Panadol Extra Novum současně snižuje horečku.

Dávkování

Přípravek je určen k perorálnímu podání. Tablety se mají zapít dostatečným množstvím tekutiny. Pacient má užívat nejnižší účinnou dávku po nejkratší dobu nutnou ke zlepšení příznaků onemocnění. Nemá se překračovat doporučené dávkování. Časový odstup mezi jednotlivými dávkami musí být minimálně 4 hodiny.

Dospělí (včetně starších osob) a dospívající od 15 let: 1-2 tablety podle potřeby až 4 x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodiny. Jedna tableta je určena pro pacienty s tělesnou hmotnosti 34 - 60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 g paracetamolu (2 tablety). Maximální denní dávka je 8 tablet (4 g paracetamolu a 0,52 g kofeinu). Při dlouhodobé terapii (déle než 10 dnů) by dávka paracetamolu za 24 hodin neměla překročit 2,5 g.

Dospívající ve věku 12 - 15 let: 1 tableta podle potřeby až 6 x denně v časovém odstupu nejméně 4 - 6 hodin. Maximální jednotlivá dávka je 1 tableta. Při souběžném užívání jiných léčivých přípravků s obsahem paracetamolu u dětí a dospívajících ve věku do 15 let a do 50 kg nemá celková denní dávka překročit 3 g paracetamolu (včetně tohoto přípravku) v jakémkoli 24-hodinovém období Panadol Extra Novum není určen pro děti do 12 let.

Složení

Složení 1 potahovaná tableta obsahuje: Paracetamolum 500mg, coffeinum 65mg.

Seznam pomocných látek: Předbobtnalý škrob, povidon 25, uhličitan vápenatý, kyselina alginová, krospovidon, směs sodných solí parabenů (složení: sodná sůl methylparabenu (E 219), sodná sůl ethylparabenu (E 215) a sodná sůl propylparabenu (E 217)), magnesium-stearát, čištěná voda. Potahová vrstva: Potahová soustava Opadry YS-1-7003 bílá (obsahuje oxid titaničitý (E171), hypromelosu 2910/3, hypromelosu 2010/6, makrogol 400, polysorbat 80), karnaubský vosk (leštidlo).

Účinné látky: PARACETAMOLUM COFFEINUM

Vyzkoušejte také ostatní výrobky značky Panadol, které naleznete v kategoriích Hlava a psychika, Migréna a bolest hlavy a Léky. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Migréna a bolest hlavy.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN5054563114211
ZnačkaPanadol
SUKL kód0252414
ATCN02BE51
Velikost balení24 tablet
Cesta podání  Perorálně - polyká se
Forma  Tableta
Pro  Pro dospělé
Na co je  Na bolest
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Účinná látka  Paracetamol
Originální názevPanadol Extra Novum 500mg/65mg tbl.flm.24 IV
Ke staženíPříbalová informace

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy