Pancreolan Forte 6000U 60 tablet

Přípravek Pancreolan forte se užívá při poruchách trávení v důsledku …

Zobrazit více

Přípravek Pancreolan forte se užívá při poruchách trávení v důsledku nedostatečné nebo chybějící funkce trávicích enzymů slinivky břišní, při zánětlivých i jiných onemocněních slinivky břišní a při obtížích po operaci v oblasti zažívacího traktu.

Můžete mít dnes  více info
Skladem 5+ks
V Pilulka Boxu již dnes od 17:00
Pilulka Expresem již dnes od 13:00
Dostupné na  
14 lékárnách
309 Kč
Cena za 1 tabletu: 5,15 Kč
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

V Pilulka Lékárně
Doprava zdarma Doprava zdarma
Nakupujte společně
Ušetříte 60 Kč
Pancreolan Forte 6000U 60 tablet
+ La Roche-Posay Anthelios Gel krém SPF 50+ bez parfemace 50 ml
948 Kč888 Kč
Pancreolan Forte 6000U 60 tablet
+ Orofar pastilky 24 pastilek
578 Kč

Přípravek zlepšuje trávení při obtížích z dietních chyb (například při přejedení či požití těžko stravitelných, tučných jídel) a odstraňuje tak druhotné projevy poruch trávení, jako je pocit plnosti, nadýmání, plynatost nebo nadměrná přítomnost tuku ve stolici. Přípravek Pancreolan forte obsahuje trávicí enzymy, jejichž tvorba a uvolňování vázne v důsledku onemocnění slinivky břišní, proto je zde nutná dlouhodobá enzymatická náhrada. Tato léčba neodstraňuje příčiny onemocnění, ale obnovuje trávení (odstraňuje nucení na zvracení, pocit plnosti, nadýmání, plynatost, průjmy a tuk ve stolici).

Zlepšuje trávení tím, že štěpí tuky, cukry a bílkoviny v přijaté potravě. V těchto případech je možné přípravek užívat bez doporučení lékaře.
Přípravek je vhodný k léčbě dětí od 3 let, mladistvých a dospělých.

Dávkování a způsob užití

Vždy užívejte tento přípravek v souladu s příbalovou informací. Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Tablety se nemají kousat nebo drtit, protože to může způsobit předčasné uvolnění enzymů, které by mohly vyvolat podráždění ústní sliznice a/nebo snížení účinnosti enzymu.
Dávkování je individuální, podle závažnosti onemocnění, při prvním užití by měl dávkování určit lékař. Cílem léčby je dosažení normální váhy a úprava stolice a trávicích obtíží.

 • Při léčbě obtíží z dietních chyb se podávají buď jednorázově, nebo krátkodobě (1–3 dny) 2 enterosolventní tablety po menším jídle, 3–4 enterosolventní tablety po větším jídle
 • U nedostatečnosti slinivky břišní se užívají 2 enterosolventní tablety po lehčím jídle, 3–4 enterosolventní tablety po větším jídle. V závislosti na typu jídla a známých nebo předpokládaných zažívacích problémech se dávka může po konzultaci a pod dohledem lékaře ještě zvýšit
 • Dětem podávejte přípravek vždy jen na doporučení lékaře! Děti od 3 let obvykle užívají 3× denně enterosolventní tabletu. Tablety mohou polykat děti od 3 let

Přípravek se užívá dlouhodobě pouze na doporučení lékaře.
Při zhoršení Vašich obtíží se poraďte s lékařem o případné změně dávkování.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Přípravek není určen pro děti do 3 let.

Neužívejte přípravek Pancreolan forte jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
Neužívejte přípravek Pancreolan forte při akutním zánětu slinivky břišní a v akutní fázi chronického zánětu.

Těhotenství, kojení a plodnost
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře!

Složení

Léčivou látkou je pancreatinum 220 mg v 1 enterosolventní tabletě s amylolytickou účinností minimálně 6 000 j. FIP, lipolytickou účinností minimálně 6 000 j. FIP a proteolytickou účinností minimálně 400 j. FIP.

Pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, sacharosa, sodná sůl karboxymethylškrobu, želatina, aluminium-stearát, natrium-lauryl-sulfát, simetikonová emulze SE 4, triethyl-citrát, potahová soustava Acryl-Eze 93A220023 (kopolymer MA/EA 1:1, mastek, riboflavin, oxid titaničitý, koloidní bezvodý oxid křemičitý, hydrogenuhličitan sodný, natriumlauryl-sulfát, hlinitý lak brilantní modře FCF E133).

Zkuste také ostatní výrobky značky Pancreolan, které uvidíte v kategoriích Trávicí soustava, Léky a Nevolnost, potíže s trávením. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Nevolnost, potíže s trávením.

Ohodnoťte tento produkt jako první.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN8594739272019
ZnačkaPancreolan
SUKL kód0267820
ATCA09AA02
Cesta podání  Perorálně - polyká se
Forma  Tableta
Pro  Pro dospělé
Velikost balení60 tablet
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Originální názevPancreolan Forte 6000U tbl.ent.60
Ke staženíPříbalová informace

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy