Gargtest Pilulka 1ks laboratorního COVID PCR testu - pouze Praha

Test, který zjistí přítomnost viru COVID-19 v těle, bez nutnosti cestovat na …

Zobrazit více

Test, který zjistí přítomnost viru COVID-19 v těle, bez nutnosti cestovat na vyšetření. GARGTEST je unikátní samoodběrová sada založená na principu kloktání dutiny ústní a hltanu, Pilulka vám jej navíc dodá se službou laboratorního PCR testu s výsledkem max. do 24 hodin od doručení vzorku do laboratoře (všední dny). V tuto chvíli je tato kombinace dostupná pouze v Praze.

Tento produkt není momentálně dostupný.
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

Doprava zdarma Doprava zdarma
3.4
Zákazník doporučuje

60% zákazníků doporučuje

Hodnotilo 5 zákazníků
Napsat hodnocení
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
2x
Eugen P.
review
18Recenzí
12Hodnocení
126Objednávek
40Bodů

Je libo test na COVID bez front a registrací?

Eugen P. doporučujeOvěřený zákazník

Na dnešní testování se těším, budu totiž jedním z prvních z laické veřejnosti, kteří mají šanci vyzkoušet tento český patent. O co tedy jde? Zatímco běžné testy na Koronu počítají s výtěrem z dutin, tahle vychytávka dokáže poznat přítomnost viru ze vzorku, odebraného kloktáním.

 • plus Bez front a registrací
 • plus Přesné, rychlé, pohodlné
Užitečné Užitečné (17) Neužitečné Neužitečné (6)
GARGTEST je unikátní samoodběrová sada


GARGTEST je unikátní samoodběrová sada založená na principu kloktání dutiny ústní a hltanu. Byla vyvinuta výzkumníky z Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a inovativními společnostmi IntellMed, s.r.o. a AUMED, a.s.

Pilulka se s těmito předními vědci spojila, aby nabídla občanům v ČR tento test z pohodlí domova. Jedná se tak o unikátní možnost bezbolestného otestování s následným PCR testem. Nejedná se o antigenní testování, ale o plnohodnotný PCR test.

Nákup testu je zatím možný pouze s dopravou Pilulka Auto (tj. v místě, kde jezdí – Praha a okolí). Na dalších lokacích se pracuje.

Odběr kloktáním je oproti odběru z nosohltanu příjemný a nedráždí sliznice

Odběr kloktáním je srovnatelně kvalitní jako odběr z nosohltanu

V případě domácího odběru můžete sami vyplnit elektronickou žádanku a tím urychlit proces zpracování

Další informace o odběrové sadě GARGTEST:
https://www.ceskatelevize.cz/…video/805161

Proč GARGTEST s Pilulkou?

 • Zakoupíte GARGTEST se službou testu ve zdravotní laboratoři z domova. Test vám bude doručen.
 • Doma si „vykloktáte“ (viz návod níže) a objednáte si svoz testu (kurýr na vás „nepočká“)
 • Test pomocí Pilulky doručíme do laboratoře (vyhodnocení provede laboratoř pomocí běžně dostupných postupů na izolaci nukleových kyselin a pomocí detekce -založené na amplifikaci nukleových kyselin).
 • SMS zprávou se dozvíte výsledek testu na COVID-19.
GARGTEST s Pilulkou

Jak budete následně postupovat doma? 5 snadných kroků.

samoodběr dle návodu odběrová lahvička

Dle návodu provedete samoodběr (nepoužívejte nikdy více než 10 ml vody). Nezapomeňte na odběrovou lahvičku nalepit samolepku z balení. Papírovou žádanku není nutné vkládat do balení (bude vyplněno online viz link níže). Vykloktejte ideálně chvíli (pár hodin) před zvoleným časem svozu, aby byl výsledek co nejaktuálnější.

 laboratorní test a svoz kliknutím na link

Skrze odkaz, který obdržíte do emailu, vyplníte svou on-line žádanku. Po jejím dokončení Vám bude umožněna rezervace termínu svozu Vašeho GARGtestu (test nelze zanést osobně do laboratoře). Pro objednání svozu na ten samý den je nutné dokončit objednání do 10:00 – po tomto čase je možné zvolit již pouze následující pracovní den.

registrace

Bez této registrace nebude test předán certifikované laboratoři k vyhodnocení PCR testu. V případě, že máte více testů (např. rodina) z jednoho místa, je nutné každý test individuálně zadat zvlášť. Každý otestovaný obdrží výsledek testu zvlášť na svůj mobilní telefon a email.

Kurýr

Kurýr u vás vyzvedne test-y, případně je zanesete na vybrané místo v elektronickém formuláři.

test

Výslednou laboratorní zprávu obdržíte max. do 24 hodin od doručení vzorku do laboratoře (všední dny) SMS a emailem. Vzorky do laboratoře se zaváží ve večerních hodinách.

Proč kloktání?

Výplach dutiny ústní a hltanu kloktáním je velmi spolehlivý způsob samoodběru vzorku na virologické vyšetření, včetně viru SARS-CoV-2. Tento nový způsob diagnostického samoodběru je funkčně srovnatelný a statisticky se neliší od odběru provedeného zdravotnickým pracovníkem výtěrovou štětičkou z nosohltanu (tzv. nasofaryngeální stěr). Samoodběr kloktáním je bezpečný a jednoduchý, snadno proveditelný i poučeným laikem. Při odběru není třeba asistence zdravotnického personálu. Jde o zcela bezbolestný způsob odběru vzorku. Z hltanu a dutiny ústní, který ani při opakovaných odběrech nedráždí sliznici. Odebraný vzorek je stabilizován speciálním pufrem, není třeba jej uchovávat a převážet do laboratoří při snížené teplotě. V roztoku virus zůstává dlouhodobě stabilní v širokém rozpětí teplot (od 4–30 °C) po dobu nejméně 1 týdne.

samoodběr vzorku na Covid-19
Protokol z laboratoře na Covid-19

Protokol z laboratoře

Po řádném absolvování testu obdržíte do emailu vícejazyčný protokol z laboratoře s výsledkem svého testu. Zde vlevo zobrazen vzor výsledného laboratorního testu na COVID-19.

Tento protokol z laboratoře není certifikát bezinfekčnosti dle MZČR. Certifikát bezinfekčnosti zatím u samoodběrových sad nenabízíme.

K čemu GARGTEST není určený?

 • GARGTEST neprokáže přítomnost viru na místě (při odběru), jde pouze o soupravu na samoodběr biologického materiálu, který musí být dále vyšetřený ve zdravotnické laboratoři.
 • GARGTEST není vhodný pro vyšetření bakteriální flóry, jelikož stabilizační roztok obsahuje látky potlačující růst bakterií, kvasinek a plísní.

Důležité upozornění

 • GARGTEST samoodběrovou sadu nepoužívejte, pokud je poškozená nebo vypršela její expirační doba uvedená na obalu.
 • Odběrová souprava je určená výlučně k jednorázovému použití.
 • Jemný prášek na dně odběrové zkumavky obvykle vytváří tvrdou homogenní vrstvu. Rozpadnutí této vrstvy není poškozením výrobku a neovlivňuje jeho funkčnost. Prášek nevdechujte ani nepožívejte.

Zkuste také další výrobky značky Gargtest, které jsou v kategoriích Zdravotnické potřeby, Nemocniční a domácí péče a Diagnostické testy. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Covid testy.

ZnačkaGargtest
Režim výdeje  Volně prodejné zdravotnické prostředky
Originální názevPilulka GARGTEST na COVID-19 (vč. laboratorního PCR testu)
Ke staženíPříbalová informace