Předsevzetí s úsměvem

Nový rok symbolizuje nový začátek, kdy máme často to největší odhodlání víc se o sebe starat, začít cvičit nebo přestat kouřit. Ať už patříte mezi ty, kteří si dávají předsevzetí, nebo jste jejich odpůrci, tak či tak je nový rok dobrou příležitostí na změnu. Přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou nové změny jednodušeji dodržet.

rozdelovnik

Přestat kouřit

rozdelovnik

Závislost na kouření patří mezi nejtěžší závislosti vůbec. Pokud jste se rozhodly s tím skoncovat, první zásadní krok již máte za sebou. Pojďme se podívat na tipy, jak toto předsevzetí dodržet.


 1. Častokrát je kouření spojováno se stresem, kdy cigareta působí uklidňující. Zkuste se místo toho zrelaxovat jinak – pusťte si hudbu nebo televizi.
 2. Dodržujte pitný režim – pijte alespoň 2 litry vody denně. Voda totiž potlačuje chuť na cigaretu a vyplavuje nikotín z těla.
 3. Změňte své návyky – pokud máte chuť na cigaretu zejména ráno ke kávě, zkuste si místo toho navyknout ráno pít čaj. I takhle drobná změna může pomoci.
 4. K odvykání kouření vám výrazně pomohou léčivé přípravky s obsahem nikotinu. Najdete je ve formě žvýkaček, pastilek, náplastí nebo sprejů. Stačí si vybrat, které vám budou nejvíce vyhovovat. Začněte je užívat v množství, které sedí vaší spotřebě cigaret, a pak dávku postupně snižujte.

A co alkohol?

Řada lidí v ČR to má celkem na háku. Pití je náš národní sport a dlouhodobě patříme mezi TOP 5 zemí na světě ve spotřebě alkoholu. Statistika? 1 000 000 lidí se u nás pohybuje za hranicí rizikového pití.

Účastněte se s námi kampaně Suchej únor, která je výzvou všem, kteří chtějí, nebo POTŘEBUJÍ otestovat svoji (ne)závislost na alkoholu, udělat něco pro svoje zdraví a duševní pohodu. Sucháč často není o nás, ale my se často stáváme vzorem pro ty, kteří Sucháč reálně potřebují.

Zapojit se můžete zakoupením jednoho ze 3 balíčků:

 1. Jednorázový příspěvek za 29 Kč
 2. Suchý on-line batoh – registrace za 290 Kč, kde získáte na únor řadu online cvičení, webinářů na téma well-beingu, receptů, stříbrný balíček O2 TV, Kalorické tabulky na měsíc zdarma, volňásky na Nextbike, slevy na Pilulku a další.
 3. Únorový bylinkový kalendář za 490 Kč, kde získáte suchý on-line batoh, a zároveň kalendář s 29 čaji značky Leros s 29 QR kódy s multimediálním obsahem.
Suchej únor
rozdelovnik

Víc sportovat

rozdelovnik

Mozku trvá přibližně 21 dní, než si navykne na nový zvyk. Proto bude chvíli trvat, než budete považovat návštěvy fitka jako pravidelnou součást týdne. Může být také pro vás demotivační, když výsledky cvičení nejsou viditelné ihned, avšak nezoufejte. Mrkněte na naše tipy, které vám pomohou vytrvat.


 1. Najděte si parťáka na cvičení – pomůže vám to mít motivaci do fitka skutečně přijít.
 2. Vytvořte si plán a choďte do posilovny vždy stejné dni a v stejný čas. Mějte připravený i trénink, který budete chtít odcvičit aby ste měli na místě jasno.
 3. Zapisujte si váš pokrok – bude vás to motivovat dále pokračovat.

Mlsejte bez výčitek

Zdravější vaření

rozdelovnik

Pečovat o sebe

rozdelovnik

Zanedbávat samy sebe je jedna z největších chyb, které si můžete udělat – naše tělo nám to totiž vrátí dvounásobně. Myslete více na sebe a naučte se pečovat o své tělo, např. pomocí našich tipů.


 1. Začněte zevnitř – po svátcích bude určitě potřeba zregenerovat játra či žlučník - sáhněte proto po lécích a doplňcích stravy na trávení.
 2. Vyhraďte si alespoň jednou týdně čas jenom pro sebe, zajdete na oblíbenou lekci nebo si dopřejte pobyt na čerstvém vzduchu.
 3. K péči o sebe samých vám pomohou chytří pomocníci - např. elektrické zubní kartáčky. Investujte do sebe, zdraví vám to vrátí!

 

Elektronika pro krásu i zdraví

rozdelovnik

Lépe spát a relaxovat

rozdelovnik

Spánek je životu potřebná aktivita, během které naše tělo regeneruje a nabírá sílu na další den. Při rychlém a hektickém životním stylu zvykneme spánek opomínat, avšak bez něj nejsme schopni dosahovat chtěné výsledky. Jak se naučit více relaxovat a kvalitně spát?


 1. Jděte spát každý den ve stejný čas – vytvoříte si tím spánkovou rutinu a pořádek pro tělo
 2. Dodržujte spánek min. 7–8 hodin denně
 3. Podpořte kvalitnější spánek s doplňky stravy, které díky obsaženým bylinkám zabezpečí potřebnou regeneraci organismu
 4. Pro dokonalý relax mrkněte na masážní přístroje, které vám pomohou zregenerovat unavené tělo

Relaxujte na vyšší úrovni

uvod