Šampony a jiné přípravky proti lupům - Na podrážděnou pokožku

Léto na vlásku

Léto na vlásku

Víte, jak se starat o vlasy v létě?

polovina populace za svůj život potýká s problémy s lupy. Jde o drobné částečky odumřelé kůže na hlavě, které nepříjemně svědí a znepříjemňují nám život i z estetického hlediska. Lupy se dělí na dva typy: suché a mastné. Suché lupy méně svědí, sypou se a zůstávají ve vlasech a na oblečení. Mastné lupy svědí, hůře se odlupují a mohou být cítit. Vyhněte se trapnému škrábání a zasněženému oblečen…

Léto na vlásku

Léto na vlásku

Víte, jak se starat o vlasy v létě?

polovina populace za svůj život potýká s problémy s lupy. Jde o drobné částečky odumřelé kůže na hlavě, které nepříjemně svědí a znepříjemňují nám život i z estetického hlediska. Lupy se dělí na dva typy: suché a mastné. Suché lupy méně svědí, sypou se a zůstávají ve vlasech a na oblečení. Mastné lupy svědí, hůře se odlupují a mohou být cítit. Vyhněte se trapnému škrábání a zasněženému oblečení. Nejúčinnějším bojem proti tomuto onemocnění kůže jsou šampony proti lupům, které hydratují pokožku a zabraňují šíření mikroorganismů. Při větších obtížích s pokožkou hlavy můžete také vybírat přípravky v kategorii dermatologie.

Příčiny vzniku lupů:

Lupy se ve vašich vlasech mohou objevit kvůli používání nevhodných šamponů, kondicionérů, olejů a laků, další příčinou je nedostatečné mytí vlasů, popřípadě naopak přehnané. Lupy může způsobit i špatné omývání vlasových přípravků, dehydratace pokožky, stres, přemnožené kvasinky nebo nedostatek potřebných živin v těle (vitamínu B a minerálů). Zvýšený výskyt lupů může být v zimě, kdy je pokožka hlavy vystavována častým změnám teploty. Další příčinou bývají plísňová onemocnění nebo porucha imunity.

Nejčastější spouštěcí faktory lupů:

  • Genetická dispozice
  • Stres
  • Nevhodná péče o vlasy
  • Hormonální změny (nerovnováha)
  • Klimatické podmínky
  • Životní styl a strava

Co na lupy ve vlasech?

Prvním krokem při léčbě lupů je vhodná vlasová kosmetika. Pestrá škála přípravků proti lupům nabízí množství šamponů, které bojují s kvasinkovou infekcí a hydratují pokožku. Omezit bychom měli používání stylingových přípravků, abychom pokožku více nezatěžovali a mohla regenerovat. Dalším krokem je přejít na kvalitní životosprávu a dodat tělu potřebné živiny.

U koho se lupy mohou objevit?

Lupy trpí až každý pátý člověk, objevují se nejčastěji v pubertě a vyskytovat se mohou až do středního věku. Ve větším měřítku trpí na lupy spíše muži, kde je na vině hormonální činnost. Nevyhýbají se ale ani ženám nebo dětem. Lupy se častěji vyskytují také u neurologických pacientů, lidí s poruchou imunity apod. Zvýšený výskyt lupů může být v zimním období, kdy je oslabená kožní ochranná bariéra.

Ať už se lupy ve vašich vlasech objevily z toho či onoho důvodu, důležité je proti nim rázně zakročit. V naší bohaté nabídce různých značek si jistě vhodný šampon vyberete i vy. Vyzrajte nad nepříjemnými bílými tečkami jednou provždy.

V kategorii Šampony proti lupům jste si nejvíc oblíbili značky Vichy a Aroma. Hledáte něco speciálního v kategorii Šampony proti lupům? Vhod vám můžou přijít i top produktové řady. Například Vichy Dercos Pro ještě přesnější výsledky můžete zkuste využít chytrý filtr v levém menu. Nejlépe hodnocený produkt v kategorii Šampony proti lupům je Vichy Dercos Šampon proti lupům na suché vlasy 390 ml .

Zobrazit celý popis
Nejnovější Nejstarší Nejužitečnější
{{ post.user.name }}
Ověřený zákazník
Pilulka expert
{{ post.user.totalAnswers }}
{{ translate('Answers', null, post.user.totalAnswers) }}
{{ post.user.points }}
{{ translate('Points', null, post.user.points) }}
{{ post.product.name }}
{{ post.createdAt }}
|
Upozornit na odpověď: {{ frequency.title }}
Sledovat odpovědi

{{ word }}
{{ post.title }}

{{ word }}
{{ post.text }}
{{ answer.user.name }}
Ověřený zákazník
Pilulka expert
Odborník
{{ answer.user.totalAnswers }}
{{ translate('Answers', null, answer.user.totalAnswers) }}
{{ answer.user.points }}
{{ translate('Points', null, answer.user.points) }}
{{ answer.date }}
{{ word }}
{{ answer.text }}
Užitečné?
|

Vašemu hledání neodpovídá žádný výsledek.

Je nám líto, ale diskuze je zatím prázdná.

Podívejte se na produkty z kategorie Šampony proti lupům seřazené od těch nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Šampony proti lupům seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Šampony proti lupům najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.