Sušičky ovoce, masa a ryb (18 produktů)

Pořiďte si praktického pomocníka do kuchyně a vyrobte si zdravou a chutnou pochoutku, která má dlouhodobou trvanlivost. Sušičku ocení nejen milovníci ovoce, ale i ty, kteří mají rádi zeleninu, houby, bylinky, ale i maso. Na výběr máte z různých variant a velikostí. Poradíme vám, jak sušit potraviny tak, aby v nich zůstali prospěšné látky a jakou sušičku vybrat podle požadovaných preferencí.

Zobrazit více

Pořiďte si praktického pomocníka do kuchyně a vyrobte si zdravou a chutnou pochoutku, která má dlouhodobou trvanlivost. Sušičku ocení nejen milovníci ovoce, ale i ty, kteří mají rádi zeleninu, houby, bylinky, ale i maso. Na výběr máte z různých variant a velikostí. Poradíme vám, jak sušit potraviny tak, aby v nich zůstali prospěšné látky a jakou sušičku vybrat podle požadovaných preferencí.

Sušička ovoce a jak ji vybrat

Mezi parametry, podle čeho vybrat sušičku na ovoce vybrat patří počet pater, kde potraviny vyskládáte, výkon, ale i doplňkové funkce. Dále zohledněte tvar, hraje důležitou roli v rovnoměrnosti sušení nebo průměr plat. Podívejme se na důležité faktory při výběru sušičky na ovoce.

  • Tvar sušičky – Zakoupit můžete kulatou nebo hranatou sušičku. Kulatá sušička na ovoce je obvykle levnější, ale kvůli motoru umístněném ve spodní části způsobuje nerovnoměrné sušení a plata je potřeba během sušení přesouvat. Hranatá sušička ovoce má motor na boku, její sušení je tedy rovnoměrné. Pořídíte ji však za vyšší cenu.
  • Počet a průměr plat – Kulaté a hranaté sušičky většinou obsahují 4 až 12 kusů. Jejich průměr bývá 23 až 44 cm.
  • Materiál sušičky na potraviny – Nejběžnějším materiál sušiček je plast nebo nerez. Běžně jsou z plastu vyrobeny kulaté sušičky na ovoce, mají snadnou údržbu, ale za to kratší životnou. Nerezové sušičky na ovoce jsou většinou ty hranaté, jsou vysoce odolné a mají dlouhou životnost, ale také vyšší pořizovací cenu.
  • Výkon a příkon sušičky – Pokud plánujete sušení většího množství potravin, tím vyšší příkon při výběru volte. Ovlivňuje totiž nejen spotřebu elektrické energie, ale má vliv i na dobu sušení potravin. Pro občasné sušení vám postačí příkon do 250 W. Příkon kolem 500 W je zlatý střed a příkon 700 až 1 000 W je vhodný pro časté sušení.
  • Hlučnost sušičky – Důležitý parametr, pokud se chystáte sušičku pouštět přes noc.

Doplňkové funkce sušiček na potraviny

Sušičky ovoce můžou obsahovat různé funkce a doplňky, které určitě oceníte. Patří mezi ně například otáčivá plata (kulaté sušičky), napomáhají k rovnoměrnému sušení. Počet programů, zakoupit lze sušičky s 1 až 8 programy. Velmi oceníte funkci časovače, jednoduše nastavíte začátek a konec sušení a po uplynutí času se přístroj automaticky vypne. Zbývající čas sušení je zobrazený na displeji. Skvělou funkcí je také regulace teploty, můžete nastavit výšku teplotu. Dražší modely obsahují funkci infračerveného záření, jde o modernou metodu sušení. Díky speciálním platům pro sušení můžete snadněji vysušit třeba bylinky nebo maso.

Regulace teploty umožňuje sušit více druhů potravin najednou

Urychlete celý proces sušení a usušte více druhů potravin najednou. Různé druhy potravin totiž vyžadují různé teploty sušení. Běžně zakoupíte sušičku na ovoce s nastavitelnou teplotou 35 °C až 70 °C. Třeba ovoce a zelenina se suší při teplotě 52 °C až 57 °C. Abyste si pochutnali na sušeném masu, teplotu nastavte na cca 68 °C. Nízká teplota, kolem 35 °C, je dostačující pro sušení bylinek.

V kategorii Sušičky ovoce je 18 výrobků, u 4 můžete mít poštovné zdarma. Uživatelé hodnotí nejlépe značky Sencor, Concept a ETA. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Sencor Sušička ovoce SFD 6600BK.

Product image

Sencor SFD 950SS Sušička ovoce

Můžete mít zítra999 Kč

Sencor SFD 7750SS Sušička ovoce

Můžete mít zítra
3 990 Kč
Product image

ETA Sušička ovoce Freya 5301 90000

Můžete mít zítra1 038 Kč
Product image

ETA Sušička ovoce Fresa 6301 90000

Můžete mít zítra1 453 Kč
Product image

Sencor Sušička potravin SFD 790WH

Můžete mít zítra769 Kč
Product image

Sencor SFD 3109BK Sušička ovoce

Můžete mít zítra1 690 Kč
Product image

Concept SO2041 Sušička ovoce digitální 500 W

Můžete mít v pátek 8. 12.1 999 Kč

Sencor SFD 6500WH Sušička ovoce

Můžete mít v neděli 3. 12.3 590 Kč
Product image

Sencor SFD 851GR Sušička ovoce

Můžete mít v neděli 3. 12.896 Kč
Product image

Sencor SFD 2105WH Sušička ovoce

Můžete mít v neděli 3. 12.1 071 Kč
Product image

Rohnson Sušička potravin R-283

Můžete mít ve středu 6. 12.1 290 Kč
Product image

Philco Sušička potravin PHFD5080

Můžete mít v úterý 5. 12.1 990 Kč
Banner
Sušičky ovoce, masa a ryb - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Sušičky ovoce, masa a ryb ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Sušičky ovoce, masa a ryb lidé hodnotí na 88 %
Recenze produktu: Concept Sušička ovoce RAW FOOD SO2020
5 / 1x
Super
Recenze produktu: Sencor Sušička ovoce SFD 6600BK
5 / 3x
CELKOVÁ SPOKOJENOST
Recenze produktu: Concept SO1011 Sušička ovoce digitální 240 W
5 / 2x
Produkt dle mých představ.
Recenze produktu: ETA Sušička ovoce Freya 5301 90000
5 / 2x
Zatím jsme nezkoušeli, je to dárek.
Recenze produktu: Concept SO2041 Sušička ovoce digitální 500 W
5 / 8x
Je to výborný spotřebič ,jsem velice spokojená.
Recenze produktu: Concept Sušička ovoce GOBI 9+ SO1020
5 / 5x
Velmi dobrý pomocník, není ani moc hlučná, vejde se do ní dost materiálu.
Recenze produktu: Concept Sušička ovoce digitální 500 W SO2050 1 ks
5 / 2x
Řekl bych že dobrá sušička!
Recenze produktu: Concept Sušička ovoce IN TIME s časovačem SO1060
4.3 / 3x
Z obchodu Pilulka.cz mi nebyla uznána odměna k účtu na tipli.cz Jinak jsem s obchodem spokojená, dodáno rychle.
Recenze produktu: Sencor Sušička potravin SFD 790WH
4 / 1x
Menší sušička, která díky pěti patrům usuší velké množství ovoce. Snadná manipulace. 2 nastavitelné výšky .Návod na obsluhu s malilinkatou velikostí písma, není uvedena doporučená teplota pro sušení jednotlivých potravin. Není vhodné pro sušení malin, ostružin.
Recenze produktu: Concept 1 ks
3 / 2x
Dobrý den, manželka po vyzkoušení sušičky je spokojená ,byl pouze problém s umístěním díky velikosti, +++Děkujeme +++ -,Josef S - Vsetín-

Produkty z kategorie Sušičky ovoce jsem pro vás seřadil od nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších produktů jsme seřadili kategorii Sušičky ovoce. Nebo se podívejte na produkty z kategorie Sušičky ovoce seřazené od těch nejkvalitnějších kousků.