Tuhé šampony - Bez palmového oleje (0 produktů)

Mytí vlasů patří k základním hygienickým návykům všech moderních kultur. Platí, že bychom měli volit přípravky kvalitní a šetrné k pokožce hlavy, zohlednit typ vlasů a případné problémy, jako jsou lupy, seborea a jiné, kde můžeme volit speciální šam…

Zobrazit více

Mytí vlasů patří k základním hygienickým návykům všech moderních kultur. Platí, že bychom měli volit přípravky kvalitní a šetrné k pokožce hlavy, zohlednit typ vlasů a případné problémy, jako jsou lupy, seborea a jiné, kde můžeme volit speciální šampony na lupy, šampony na lupénku nebo šampony na seboreu. Správná vlasová péče zajistí, aby byly naše vlasy zdravé, pevné, plné objemu a zářivé až ke konečkům. Vlasová kosmetika nabízí nespočet produktů pro péči o vlasy nejen během mytí. Vlasy můžeme vyživit i pomocí regeneračních masek, kondicionérů, vlasových sér a olejů nebo balzámů. Nezapomínejme na výživu zevnitř pomocí vitamínů na vlasy. Neméně důležitým krokem je vlasy následně příliš nevysoušet přičemž dochází k jejich dehydrataci a poté třepení až lámání. Trpíte-li zhoršenou kvalitou vlasů a dlouhodobě se trápíte jak svou hřívu, která neroste a neroste, opět napravit, vyzkoušejte Vlasové hnojivo pro podporu růstu vlasů a redukci jejich nadměrného vypadávání.

Co jsou tuhé šampony?

Vypadají jako mýdlo, ale není to mýdlo. Tuhé šampony jsou přírodní šampony bez obsahu chemických, zdraví škodlivých složek (parabenů, síranů, ftalátů, sulfátů, silikonů), které zatěžují naše vlasy i pokožku hlavy a vstřebávají se nám do těla. Tuhé přírodní šampony mají šetrné složení z organických a ekologických olejů, bylin, rostlinných olejů s různých pečujících látek. Jsou skvělou alternativou klasických šamponů, velkým plusem je snadná manipulace, dlouhá výdrž a kompaktní balení, takže se vám nevylijí v tašce na cestách, nebo cestou do fitka. Navíc díky svému balení v papírových krabičkách nezatěžují planetu dalšími plasty z obalů.

Jak používat tuhý šampon?

Tuhý šampon  jednoduše vmasírujte do mokrých vlasů tak, abyste vytvořili pěnu, nechte chvíli působit, opláchněte čistou vodou (ne příliš horkou) a proces klidně zopakujte. Výsledkem budou čisté voňavé vlasy bez zatížení.

Než si vaše vlasy zvyknou na tuhý přírodní šampon a zbaví se všech “nežádoucích” látek (silikony apod.), mohou zpočátku působit mastným zplihlým dojmem, umaštěně a bez lesku. Buďte trpěliví, vlasy ošetřované chemickými šampony jsou více porézní, v pórovité části vlasů se pak mohou zadržovat zbytky tuhého rostlinného produktu. Zkuste před používáním tuhých šamponů nebo obecně “no-poo” metody umýt vlasy jedlou sodou, která je zbaví starých nánosů silikonů, tedy takový “detox”. Po umytí můžete použít oplach z jablečného octa, abyste uzavřeli strukturu vlasu.

Proč zkusit tuhý šampon:

 • Bez chemických látek
 • Nezatěžuje přírodu ani vlasy
 • Vhodný pro lidi s kožními problémy
 • Malý, lehký, snadno přenosný
 • Snadné použití
 • Dlouhá výdrž

Nevýhody:

 • Může trvat, než si vlas zvykne
 • Častější nutnost umývat vlasy
 • Vyšší pH
 • Může se hůř vymývat, máte-li tvrdou vodu
 • Mastnější vlasy bez lesku, než si na tuhý šampon zvyknou

Jaké budou mé vlasy po použití tuhého šamponu?

Samozřejmě záleží na typu vašich vlasů, ale obecně lze říci, že vlasy získají zpět svou přirozenou strukturu, nebudou zatížené, což nejvíce prospěje kudrnatým a vlnitým vlasům. Díky tomu budou lépe držet svůj tvar, ani nebudete muset používat speciální stylingové přípravky, jako laky na vlasy a tužidla.

Je tuhý šampon vhodný na barvené vlasy?

Ano, tuhé šampony jsou ideální i na barvené vlasy. Protože neobsahují žádné agresivní látky, vydrží barva na vašich vlasech dokonce i o něco déle. Vyzkoušet můžete Navia Tuhý šampon s kondicionérem pro světlé vlasy Ylang Ylang nebo Navia Tuhý šampon s kondicionérem pro tmavé vlasy Vzácné dřevo a další z naší nabídky tuhých šamponů.

V kategorii Tuhé šampony jste si nejvíc oblíbili značky Organic Shop a Kvitok. Máte zálusk na něco konkrétního z kategorie Tuhé šampony? Nejlépe hodnoceným výrobkem v kategorii Tuhé šampony je Kvitok Tuhý šampon s kondicionérem pro mastné vlasy Čajovník 25 g .

Vymazat všechny filtry

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?

Podívejte se na produkty z kategorie Tuhé šampony seřazené od těch nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Tuhé šampony seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Tuhé šampony najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.