Chutná roksová lízátka jsou určeny pro děti od 3 let a dospělé. Více informací
2ks skladem, Dnes od 08:00 u vás.Více informací
Pilulka Expresem již dnes od 08:00
Doprava ZDARMA při nákupu nad 1 499 Kč
Identifikace produktu
Pro rodiče, kteří chtějí děti od 3 let a dospělé zapojit do doplňování vitaminu C a zinku bez boje s polykáním tablet. Produkt kombinuje standardizovaný extrakt z echinacey s vitaminem C a zinkem v chutném cukrovém lízátku. Forma na tyčce je praktická na cestování a snadno se užívá, balení obsahuje 12 lízátek vyrobených v České republice. Není to multivitamin ani lék – jde o krátkodobou podporu při zvýšené potřebě.
Typické situace použití
- Dítě chodí do školky/školy a často jsou kolem něj nachlazení nebo virózy
- Chcete rychlou, chutnou formu doplnění vitaminu C a zinku pro děti, které nechtějí polykat tablety
- Potřebujete malý balíček na cesty nebo do kabelky – snadné podání kdykoli během dne
Jak funguje
Vitamin C v lízátku je v dobře vstřebatelné formě a přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy (splňuje hranici pro použití těchto tvrzení). Zinek rovněž přispívá k normální funkci imunitního systému. Echinacea purpurea je v produktu jako standardizovaný extrakt (4:1) a je tradičně používaná pro podporu obranyschopnosti v dětském věku. Jablečný pektin je sacharid podobný vláknině, který přispívá k textuře a struktuře lízátka.
Role suplementu v celkovém přístupu
Tato lízátka jsou doplňkovým a krátkodobým nástrojem, který pomáhá snadno dodat dětem a dospělým vitamin C a zinek v době zvýšené potřeby (např. častější výskyt nachlazení). Nejsou náhradou pestré stravy ani lékařské péče; jejich role je praktická – přinést vhodné látky v podoby, kterou děti ochotně užijí. Pro dlouhodobou péči o imunitu je důležitá celková výživa, spánek a hygiena.
Co za vás řeší
- Rychlé a atraktivní podání vitaminu C a zinku pro děti, které nerady polykají tablety
- Jedno balení obsahuje 12 lízátek – vystačí na přibližně 3–6 dní podle dávkování
- Kombinace echinacey s vitaminem C a zinkem spojuje tradiční bylinnou složku s dvěma látkami, které přispívají k normální funkci imunitního systému
Kdy není vhodný
- Pokud jde o dítě mladší 3 let – výrobek není určen pro děti do 3 let.
- Pokud máte diabetes nebo potřebujete omezovat cukr ve stravě – lízátka obsahují cukr a škrobový sirup.
- Pokud hledáte dlouhodobé, komplexní pokrytí všech vitaminů a minerálů – nejde o multivitamin ani náhradu pestré stravy.
Jak užívat
| Dávkování | Děti 3–10 let: 1 lízátko 2× denně. Děti od 10 let a dospělí: 1 lízátko 3–4× denně. |
|---|---|
| Načasování | Kdykoli během dne podle potřeby – snadné podání bez ohledu na jídlo. |
| Délka užívání | Určeno především pro krátkodobé užívání při zvýšené potřebě (např. sezónně). Balení obsahuje 12 lízátek a vydrží přibližně 3–6 dnů podle dávkování. |
| Skladování | Uchovávejte na suchém a chladném místě, v uzavřeném obalu, mimo dosah dětí; chraňte před přímým sluncem. Doporučené teplotní rozmezí 4–30 °C. |
| Synergie | Echinacea, vitamin C a zinek jsou běžně kombinovány pro podporu imunitních funkcí; produkt lze bezpečně doplnit o jiné podpůrné látky, např. vitamin D nebo probiotika, podle potřeby. |
| Nevhodné kombinace | Pozor na současné užívání s jinými doplňky, které obsahují vysoké dávky vitaminu C nebo zinku, abyste nepřekročili doporučené denní množství. |
Závěrečné shrnutí
Pokud chcete dětem od 3 let nabídnout chutný a snadný způsob, jak krátkodobě doplnit vitamin C a zinek při zvýšené potřebě, VitaPop lízátka nabízejí praktické řešení v jednom balení.
Bezpečnost
Běžné použití
Vhodné pro děti od 3 let a dospělé, kteří potřebují krátkodobě doplnit vitamin C a zinek. Lízátka obsahují cukr a potravinářská barviva, proto nejsou vhodná pro diabetiky nebo osoby citlivé na barviva.
Vyžaduje konzultaci
- Děti mladší 3 let
- Diabetici nebo osoby na dietě s omezeným příjmem cukrů
- Těhotenství a kojení (poradit se s lékařem)
- Alergie nebo přecitlivělost na složky výrobku, včetně barviv a příchutí
- Pokud užíváte pravidelně léky – konzultujte se s lékařem nebo lékárníkem
Povinné informace
- Není náhrada pestré stravy.
- Nepřekračujte doporučenou dávku.
Přehled složení
VitaPop lízátka nejsou multivitamin – jde o ochucená cukrová lízátka s cílenými látkami pro krátkodobé doplnění. Obsahují echinaceový extrakt, vitamin C a zinek, a navíc jablečný pektin; součástí jsou i cukr, příchutě a potravinářská barviva. Výrobek je vyroben v ČR a balení obsahuje 12 kusů.
Složení
| Složka | Forma | Množství | Jednotka | DDD % |
|---|---|---|---|---|
| Vitamin C | vodorozpustná forma | 15 | mg | 25 |
| Zinek | anorganický iont zinku | 3.3 | mg | 22 |
| Echinacea Purpurea | extrakt 4:1 | 6 | mg | — |
| Jablečný pektin | pektin | 10 | mg | — |
Hlavní složka
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Hlavní látka | Echinacea Purpurea |
| Forma | extrakt 4:1 |
| Dávka | 6.0 |
| Jednotka | mg |
| Kvalita | Vylepšená |
Popis výrobce
Kdo vyrobil první lízátko není s jistotou známo. První strojová výroba tzv. bonbónů na tyčce započala ve Wisconsinu v Kalifornii v roce 1908. První stroj vyráběl asi 40 kusů za minutu a jeho týdenní produkce se prodávala rok.
Ruský emigrant Samuel Born stál u zrodu prvního stroje s automatickým vkládáním tyčky. V roce 1916 bylo San Francisco centrem výroby sladkostí na tyčce. Born zde poprvé světu představil klasickou zmrzlinu na tyčce s čokoládovou polevou.
Obsahuje:
- Echinacea purpurea podporuje obranyschopnost organismu
- Vitamin C snižuje míru únavy a vyčerpání
- Zinek přispívá přirozené funkci imunitního systému
- Jablečný pektin patří mezi sacharidy s mechanickým působením, které je podobné účinkům vlákniny
Doporučené dávkování
Děti od 3 do 10 let: 1 lízátko 2x denně, děti od 10 let a dospělí: 1 lízátko 3-4x denně.
Skladování
Uchovávejte na suchém a chladném místě, v uzavřeném obalu, mimo dosah dětí! Minimální trvanlivost do data uvedeného na obalu.
Upozornění
Tento produkt není běžnou cukrovinkou ani nenahrazuje řádnou lékařskou péči. Výrobek není určen dětem do 3 let. Nevhodné pro diabetiky. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Složení
|
|
hmot./líz. |
%DDD |
|
Vitamin C |
15 mg |
25 |
|
Jablečný pektin |
10 mg |
* |
|
Echinacea Purpurea (extr. 4:1) |
6 mg |
* |
|
Zinek |
3,3 mg |
22 |
Přídatné látky: Cukr, škrobový sirup, kyselina citrónová (E330), citrónová příchuť, pomerančová příchuť, indigotin (E132), košenilová červeň A (E124), chinolinová žluť (E104), oranžová žluť S (žluť SY) (E110).
Zkuste také další výrobky značky VitaHarmony, které uvidíte v kategoriích Imunokomplexy pro děti, Vitamíny pro děti a Imunita a obranyschopnost. Výrobek ohodnotilo 38 zákazníků a 100 % z nich by ho doporučilo ostatním. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Imunokomplexy pro děti.
Doplňující informace
Recenze a zkušenosti s produktem
Testovali jsme my a naši zákazníci
VitaHarmony StressPop 12 lízátek
VitaHarmony lízátka jsou velice originální doplněk stravy proti stresu. Působí pozitivně, jsou velmi chutné a účinné proti stresu. Užívání je pohodlné a bez problémů.
Originální doplněk stravy
Ulevuje od stresu
Velice chutné
Lízátka proti stresu
Rodičovská dovolená s dvěma malými dětmi opravdu není žádná dovolená. Někdy je stresu až příliš a proto, jsem se rozhodla, že tato lízátka vyzkouším.
Nenápadný pomocník
Lahodná chuť
Opravdu pomáhají
Jsou moc sladká
Lízátka na nachlazení
Vzhledem k tomu, že mám letos děti s nástupem do školky často nemocné, chtěla jsem jejich imunitě napomoci lízátky. Jejich účinnost jsme však bohužel nemohli moc ověřit, neboť dětem vůbec nechutnají a nechtějí je lízat, i když sladkosti mají jinak rádi (pokud je dostanou).
Zajímavý nápad sladkost a vitaminy
Nechutnají nám
VitaHarmony StressPop 12 lízátek - chutné sladké mlsání
Jedná se o cukrová lízátka obohacená o výtažky bylin a vitamíny, které mají deklarovaný pozitivní účinek na fyzickou i duševní pohodu. Příchuť lízátek je guava a jablko, která je velmi dobrá a osvěžující v kombinaci s cukrovým základem. Jedná se o sladkou odměnu vhodnou pro malé i velké mlsání. V krabičkovém balení je 12 ks lízátek.
Cena za 12 ks lízátek
Chuť
Nic
Chutná a ne moc sladká lízátka
Výborná lízátka, která jsem koupila jako alternativu klasických lízátek. Ač jsou určena při nachlazení, přiznám se, že jsem je koupila jen tak, aby si dcera příležitostně mohla dopřát nějaké to lízátko . Velmi se mi líbí, že lízátka nejsou moc sladká, takže dítě neučí na sladkou chuť. Navíc se v puse příjemně rozpouští. Dceři chutnají a mi se libí i jejich retro design, který mi připomíná lízátka mého dětství.
nejsou příliš tvrdá
příjemná spíše méně sladká chuť
dítětem oblíbené
Lízátka proti nevolnosti
Mému synovi bývá v autě špatně. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet tato lízátka, která by nevolnosti a zvracení měla předcházet.
Lahodná chuť
Přírodní složení
Vhodné pro děti od 3 let
Obsahují cukr

