Vitamíny a minerály pro děti (79 produktů)

Děti jsou náchylné k nachlazení a virovým onemocněním, které se rychle šíří ve školním kolektivu. Proto je nutné dbát na zdravou a pestrou stravu bohatou na vitamíny. Mnohdy však jen správná životospráva nestačí. Imunitní systém je vhodné podpořit vitamíny pro děti, které obsahují optimální kombinaci vitamínů a minerálních látek. Vitamíny pro děti nejčastěji koupíme ve formě želatinových bonbónů nebo sladkých sirupů, aby dětem bylo příjemnější jejich užívání. Je třeba však dbát na to, že to nejsou běžné bonbóny a jejich doporučená denní dávka se nesmí překročit.

Zobrazit více

Děti jsou náchylné k nachlazení a virovým onemocněním, které se rychle šíří ve školním kolektivu. Proto je nutné dbát na zdravou a pestrou stravu bohatou na vitamíny. Mnohdy však jen správná životospráva nestačí. Imunitní systém je vhodné podpořit vitamíny pro děti, které obsahují optimální kombinaci vitamínů a minerálních látek. Vitamíny pro děti nejčastěji koupíme ve formě želatinových bonbónů nebo sladkých sirupů, aby dětem bylo příjemnější jejich užívání. Je třeba však dbát na to, že to nejsou běžné bonbóny a jejich doporučená denní dávka se nesmí překročit.

Vitamíny potřebné pro děti

Protože lidské tělo, až na pár výjimek, není schopno si samo vytvářet potřebné množství vitamínů, musíme je doplňovat prostřednictvím stravy. Nedostatečným příjmem vitamínů může dojít ke zhoršení některých funkcí. Proto by děti měly mít pestrou, vyváženou stravu, jsou totiž na nedostatek vitamínů citlivější.

Vitamín B pro děti

Vitamin B pozitivně přispívá ke správnému fungování mozku, zlepšuje komunikaci mezi mozkovými buňkami. Vitamín B je rozdělen na několik skupin. Nervovou soustavu a duševní vývoj ovlivňují vitamíny B1, B6, B12 a kyselina listová (B4). Všechny skupiny vitamínu B působí na celou řadu různých procesů v těle a několik lidských orgánů.
 
Zdroje vitamínu B

 • hovězí játra
 • obiloviny
 • listová zelenina
 • mléko
 • vejce

Doporučená denní dávka vitamínu B

 • pro děti: 0,8-2 mg
 • pro dospělé: 2-3 mg

Vitamín C pro děti

Nedostatek vitamínu C působí negativně na nervovou soustavu dítěte a ohrožuje správné fungování imunitního systému. Vitamín C podporuje správné fungování imunitního a nervového systému, snižuje pocit únavy a vyčerpání a přispívá k tvorbě kolagenu.
 
Zdroje vitamínu C

 • rakytník
 • šípky
 • černý rybíz
 • petržel
 • jahody
 • medvědí česnek
 • citron

Doporučená denní dávka vitamínu C

 • pro kojence: 50 mg
 • pro batolata: 50-60 mg
 • pro předškoláky: 60-70 mg
 • pro dospělé: 80-100 mg

Vitamín D pro děti

Vitamín D je důležitý pro správný růst a vývoj dětí. Má velkou roli při získávání vápníku a fosforu z potravy a udržuje optimální hladinu těchto látek v krvi. Stará se o správné fungování svalů a tvorbu kostí.
 
Zdroje vitamínu D
 
UV záření, tedy slunce, je hlavním zdrojem vitamínu D. Dokážeme z něj získat až 80 % potřebné denní dávky. Pro děti stačí denně 30minutový pobyt na slunci. Je ale důležité doplňovat vitamín D i ze stravy.

 • plnotučné kravské mléko
 • tučné ryby (losos tuňák, sardinky, pstruh, makrela)
 • játra
 • vaječné žloutky
 • hovězí maso
 • vepřové sádlo

Doporučená denní dávka vitamínu D

 • pro děti: 0,01 mg
 • pro dospělé: 0,05-0,10 mg

Multivitamíny pro děti

Děti proto potřebují pravidelně doplňovat vitamíny, které přispívají k posílení imunity. Zároveň je třeba dodávat jejich organismu vápník, který podporuje správný vývoj kostí a zubů. To vše, včetně minerálů, obsahují multivitamíny pro děti, ať už ve formě chutných cucavých tablet nebo sirupů. Dopřejte vašemu potomkovi to nejlepší a podpořte jeho správný vývin!

Vitamíny pro děti na imunitu

Při velké fyzické aktivitě, růstu, ale také při chladném a nevlídném počasí je imunitní systém vystavován velké zátěži. I to nejmenší oslabení imunity se projeví únavou a náchylností k onemocnění. Doplňky stravy pro posílení imunity vyživují organismus vitamíny a přispívají ke snížení únavy. Pro děti jsou určeny vitamíny na imunitu ve formě želatinových kapslí, sirupů a bonbónů. Dospělí ocení vitamínové tobolky a chutné pastilky, které jsou vhodné na doma, do práce i na cesty do auta.

Pokud jste si nevybrali žádný výrobek, zkuste se podívat také na kategorie Vitamín B pro děti, Vitamín C pro děti, Vitamíny pro miminka a Želé vitamíny pro děti.

Product image

Generica B-komplex forte 100 tablet

Můžete mít dnes209 Kč

Betaglukan Glukánek sirup pro děti 150 ml

Můžete mít dnes
181 Kč
163 Kč
Banner

Betaglukan JUNIOR 100 mg 30 tobolek

Můžete mít dnes
179 Kč

Farmax Vitamin C postupně uvolňujících 120 tobolek

Můžete mít dnes
129 Kč
Datum expirace: 3. 3. 2024

Colafit JUNIOR kostičky 60 ks

Můžete mít dnes
269 Kč
Vitamíny a minerály pro děti - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Vitamíny a minerály pro děti ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Vitamíny a minerály pro děti lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Fructolax ORTIS Sirup pro děti 250 ml
5 / 3x
...
Recenze produktu: NatureVia Vitamín C-MIX 500 mg 90 tablet
5 / 26x
V tomto počasí nutnost. Beru ho každý den a podzim i zimu překonávám bez rýmy a bolení v krku. Všem rozhodně doporučuji.
Recenze produktu: Barny's Dětský HypnoX zklidňující sirup 120 ml
5 / 7x
Odporúčam pokiaľ ma dieťa problem zo spankom, zaspat, či sa budi po zaspati. Nechcela som synovi davat silný liek no tento prípravok pomohol. Syn ma diagnostikovane ADHD, ma mentalne postihnutie
Recenze produktu: Pharma Activ Tekutý hořčík + Vitamín C 300 ml
5 / 4x
Skvělý výrobek se škodlivými konzervanty, bravo.
Recenze produktu: Doktor Sirup kalciový Čokoláda 100 ml
5 / 5x
Na zapal hrdla a hlasivky aj pre dospelych
Recenze produktu: Jack Hlívák Hlíva JACK HLÍVÁK sirup glukany a laktoferin 300 ml
5 / 2x
Za nas super. Dětem strasne chutnal. Davkovani naprosto bez problemu. Jestli to funguje nedokazu zhodnotit.
Recenze produktu: Vibovit Déčko vitamín D3 500IU sprej 10 ml
5 / 3x
První vitamíny o které si dcera říká sama.
Recenze produktu: Bactoral Baby s vitamínem D 30 sáčků
5 / 1x
.
Recenze produktu: GS Extra C 500 šumivý citron 25 šumivých tablet
5 / 2x
chutný, bez cukru.
Recenze produktu: Terezia HLÍVÁČEK sirup s hlívou a rakytníkem s příchutí višně 100 ml
5 / 20x
Chutnejší ako hruškový. odporučam.
Nahoru

Produkty z kategorie Vitamíny pro děti jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Vitamíny pro děti seřazené od těch nejlevnějších. Vitamíny pro děti jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.