Wobenzym (1 produktů)

Léčivá síla enzymů

Wobenzym® je jediný lék pro systémovou enzymoterapii dostupný v České republice. Sílou přírodních enzymů urychluje hojení po úrazech a některých operacích, posiluje oslabenou imunitu, zmírňuje otoky, bolesti kloubů a zlepšuje celkovou pohyblivost kloubů. Užijte si více zdravých dnů díky léčivé síle enzymů.

tělo a pohyb
tělo a pohyb

Wobenzym® je lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Lék Wobenzym® významně zkracuje dobu hojení po úrazech a po některých operacích (artroskopické výkony, ORL a stomatologie).

tělo a pohyb

Wobenzym® působí proti zánětu

Léčivý přípravek Wobenzym® obsahuje unikátní kombinaci enzymů, které mají schopnost podpořit imunitu, příznivě ovlivňují zánětlivou reakci a do jisté míry i rozpouštějí krevní sraženiny. Urychlují průběh zánětu a zmírňují jeho následky, snižují otok. Wobenzym® snižuje vazkost krve a tím zlepšuje krevní oběh v nejdrobnějších cévách. Obsažený rutin snižuje propustnost cévní stěny. Záněty, bolesti a otoky rychleji odeznívají a hojení je tak usnadněno.

Kdy použít lék Wobenzym®?

tělo a pohyb

*Nenahrazuje antibiotickou léčbu bakteriálních zánětů, ale zvyšuje jejich účinek.

Účinné složky

  • Lék Wobenzym® obsahuje komplex aktivních enzymů a rutin
  • Léčebné účinky Wobenzymu® jsou ověřeny rozsáhlým vědeckým výzkumem a více než 50letou léčebnou praxí

Jak užívat Wobenzym®?

  • Zahájení léčby 3× 5 až 3× 10 tablet denně
  • S ústupem nemoci se dávkování sníží až na 3× 2 až 3× 5 tablet denně
  • Pro maximální aktivitu enzymů doporučujeme užívat tablety nejméně 30 minut před jídlem nebo alespoň 90 minut po jídle. Zapíjejí se větším množstvím vody (přibližně 250 ml)
  • Enterosolventní tablety se nemají kousat, dělit nebo drtit, protože potahová vrstva chrání tabletu před její degradací vlivem působení kyselého pH v žaludku
tělo a pohyb

Dávkování

tělo a pohyb
tělo a pohyb

Enzymy k vašim službám

Léčebné účinky léku Wobenzym® jsou postaveny na unikátní kombinaci přírodních enzymů, která je ověřena rozsáhlými vědeckými studiemi. Enzymy jsou zvláštní druh bílkovin umožňující průběh desítek zásadních procesů lidského těla. Podílejí se například na hojení ran a úrazů, nervové činnosti či imunitní odezvě. Bez enzymů by tyto procesy v organismu v podstatě nemohly probíhat. 

tělo a pohyb
tělo a pohyb

Přírodní enzymy proti zánětům

Při zvládání zánětů mají v našem těle zvláštní význam takzvané proteolytické enzymy. Pomáhají nám zajišťovat rovnováhu imunitního systému tak, aby záněty proběhly rychleji a pokud možno bez následků. Jestliže však máme oslabenou imunitu nebo nás ohrožuje silný zánět, je vhodné podpořit náš obranný systém podáváním obdobných enzymů zvenčí. Enzymy obsažené ve Wobenzymu® působí proti zánětům kdekoli v našem těle. Urychlují vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů, zkracují dobu hojení a podporují úplné doléčení zánětů tak, aby nedocházelo k jejich opakování. Protože záněty jsou součástí mnoha zdravotních potíží, Wobenzym® lze používat při léčbě širokého okruhu onemocnění.

Složení

Jedna enterosolventní tableta obsahuje:
pankreatin 300 proteáza Ph. Eur.-j., papain 90 F.I.P.-j., bromelain 225 F.I.P.-j.,
lipázu 34 F.I.P.-j., amylázu 50 F.I.P.-j., trypsin 360 F.I.P.-j., chymotrypsin
300 F.I.P.-j., trihydrát rutinu 50 mg.
Celková proteolytická aktivita: 570 F.I.P.-j.
Celková amylolytická aktivita: 4 030 F.I.P.-j.
Celková lipolytická aktivita: 4 525 F.I.P.-j.

F.I.P. jednotka je míra enzymatické aktivity dle Mezinárodní farmaceutické federace. Vyjadřuje, jaké množství substrátu jsou příslušné enzymy schopny zpracovat za danou jednotku času.

Pomocné látky: jádro: monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, stearan hořečnatý, kyselina stearová 95 %, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek. Potahová vrstva: mastek, kopolymer MA/MMA 1 : 1, laurethsulfát sodný, triethylcitrát, hydroxypropyl­methylcelulóza, hydroxypropyl­celulóza, mikrokrystalická celulóza, glycerol 85 %, košenilová červeň A (E124), oranžová žluť (E110), oxid titaničitý, makrogol 6000.

tělo a pohyb

Upozornění

Wobenzym® nelze užívat při známé přecitlivělosti na léčivé látky či pomocné látky; při vrozené nebo získané poruše srážení krve jako hemofilie nebo trombocytopenie. Užívání Wobenzymu® v těhotenství se nedoporučuje. Při kojení je nutno na základě posouzení prospěšnosti kojení pro dítě a prospěšnosti léčby pro matku rozhodnout, zda přerušit kojení, nebo nezahajovat/pře­rušit podávání přípravku Wobenzym®.


Wobenzym® je lék k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Wobenzym - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Wobenzym ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Wobenzym lidé hodnotí na 94 %
Recenze produktu: Wobenzym 800 tablet
4.7 / 424x
Po delším užívání mi opravdu pomáhá lépe bojovat s nemocemi a rychleji se uzdravit.
Recenze produktu: Wobenzym 300 tablet
4.7 / 424x
poznám lepšie
Recenze produktu: Wobenzym 200 tablet
4.7 / 424x
Používala jsem při rehabilitaci přetrhaných vazů v kotníku a nepomohlo. Doporučila bych levnější produkt.