Acylpyrin 500mg 10 tablet

Acylpyrin 500mg 10 tablet - Příbalový leták

Obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, což je účinná látka proti bolesti, horečce i zánětu. Acylpyrin je účinný na horečku při akutních respiračních onemocněních chřipkového charakteru a onemocněních z nachlazení. Dále je účinný na bolesti hlavy a zubů, a na záněty kloubů a svalů, zejména revmatického původu.

Skladem > 5 ks Můžete mít zítra možnosti doručení
40 Kč
Cena za 1 ks: 4,00 Kč
V jedné objednávce je možné zakoupit maximálně 0 ks tohoto produktu.
Nákupem získáte 0.4 kreditu
5.0
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5
4
3
2
1
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
Komfort při užívání
Má výhodné balení
Účinnost

Acylpyrin 500mg 10 tablet

ACYLPYRIN lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až středně silné bolesti (např. hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná porada s lékařem.

Přípravek mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a dospívající od 16 let.

Dávkování

Nedoporučí-li lékař jinak, obvyklé dávkování u dospělých a dospívajících (starších 16 let) je 1-2 tablety každých 4-8 hodin. Maximální denní dávka 8 tablet se nesmí překročit. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny.

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Zkuste také ostatní produkty značky Acylpyrin, které jsou v kategoriích Volně prodejné léky, Dýchací soustava a Horečka. Výrobek ohodnotilo 52 zákazníků a 100 % ho doporučuje. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Horečka.

EAN: 8594002959722
Značka: Acylpyrin
SUKL kód: 0084256
Velikost balení: 10 ks
Věk: >16 let
Cesta podání: Perorálně - polyká se
Forma: Tableta
Pro: Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: Zuby, dásně, Bolest hlavy, migréna, Bolest kloubů, svalů, šlach, Chřipka a nachlazení, Horečka
Originální název: Acylpyrin tbl.10x500mg
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení
5.0
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5
4
3
2
1
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
Komfort při užívání
Má výhodné balení
Účinnost

Hodnocení produktu

{{ comment.name }}
Ověřený nákup
{{ comment.updatedAt }}
Zákazník doporučuje Zákazník doporučuje
Zákazník nedoporučuje Zákazník nedoporučuje

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitečné?
Příbalovou informaci můžete stáhnout zde

sp. zn. sukls67700/2015 

                             PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE 

                    ACYLPYRIN tablety (Acidum acetylsalicylicum) 

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.                                                                                            Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

  •  Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  •  Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  •  Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů (při horečce) nebo do 5 dnů (při bolesti), musíte se poradit s lékařem.
  •  Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4. 

V příbalové informaci naleznete:

  1.  Co je ACYLPYRIN a k čemu se používá
  2.  Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete ACYLPYRIN užívat
  3.  Jak se ACYLPYRIN užívá
  4.  Možné nežádoucí účinky
  5.  Jak ACYLPYRIN uchovávat
  6.  Další informace 

 

1. CO JE ACYLPYRIN A K ČEMU SE POUŽÍVÁ 

Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové tlumí bolesti a snižuje horečku, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky.

ACYLPYRIN lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až středně silné bolesti (např. hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná porada s lékařem.

Přípravek mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a dospívající od 16 let. Děti a dospívající do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou vždy pouze po doporučení lékařem. 

 

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE ACYLPYRIN UŽÍVAT 

Neužívejte ACYLPYRIN

  •  jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na kyselinu acetylsalicylovou nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6)
  •  při chorobné krvácivosti
  •  při vředové chorobě žaludku nebo dvanáctníku
  •  před plánovaným chirurgickým zákrokem spojeným s větším krvácením
  •  při průduškovém astmatu
  •  v posledních třech měsících těhotenství.
  •  při věku do 16 let a současně probíhajícím horečnatém onemocnění                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Upozornění a opatření

Před užitím přípravku ACYLPYRIN se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem:

  •  pokud jste těhotná nebo kojíte (přípravek se může podávat v první a druhé třetině těhotenství a během kojení pouze na doporučení lékaře).
  •  užíváte-li léky proti srážení krve
  •  pokud máte chronické onemocnění dýchacího ústrojí, průduškové astma, sennou rýmu nebo nosní polypy
  •  pokud jste někdy v minulosti měl/a žaludeční nebo dvanáctníkové vředy
  •  pokud se u vás v minulosti projevila alergická reakce na nesteroidní antirevmatika
  •  při onemocnění ledvin
  •  při onemocnění jater
  •  máte-li dnu. 

Děti a dospívající

U dětí a dospívajících do 16 let s virovým onemocněním (např. chřipka nebo chřipce podobné infekce horních dýchacích cest, plané neštovice) existuje v souvislosti s užíváním kyseliny acetylsalicylové vyšší riziko rozvoje Reyova syndromu. Reyův syndrom je život ohrožující stav, který bez včasné diagnózy a léčby končí smrtí. Příznaky se mohou objevit buď během nemoci, nebo (nejčastěji) až ve stádiu rekonvalescence, tj. po odeznění akutních příznaků onemocnění. Může se jednat o: vytrvalé zvracení, průjem, poruchy dýchání (nepravidelné, zrychlené), ztrátu energie, únavu, ospalost, netečnost, strnulost, pohled „do prázdna“, nebo naopak podrážděné a agresivní chování, vzrušenost, zmatenost, křeče, delirium. Pokud se u dítěte nebo mladistvého vyskytne kterýkoliv z uvedených příznaků, je třeba neprodleně vyhledat lékaře. 

Další léčivé přípravky a ACYLPYRIN

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat. Účinek léčby může být ovlivněn, pokud se ACYLPYRIN užívá současně s některými jinými léky podávanými při léčbě: 

  • - nepřijetí orgánů po transplantaci (cyklosporin, takrolimus)
  • - vysokého krevního tlaku (např. diuretika a ACE inhibitory)
  • - bolesti a zánětu (např. kortikosteroidy nebo nesteroidní protizánětlivé léky)
  • - dny ( probenecid)
  • - nádorů nebo některých zánětlivých onemocnění kloubů (metotrexát)
  • - deprese (lithium)
  • - epilepsie (fenytoin, kyselina valproová, barbituráty)
  • - onemocnění srdce (digoxin)

Kyselina acetylsalicylová zesiluje účinek látek snižujících srážlivost krve (např. warfarin) , při současné hormonální léčbě zvyšuje riziko krvácení ze zažívacího traktu. Dále zesiluje účinek léků používaných při léčbě cukrovky a zesiluje nežádoucí účinky sulfonamidů. Kyselina acetylsalicylová snižuje účinek léků působících na močový systém. 

Užívání ACYLPYRINU s jídlem pitím a alkoholem

Tablety užijte celé nebo rozpadlé v malém množství vody, ke konci jídla nebo po něm a zapijte vhodnou tekutinou, nejlépe zásaditou minerálkou. Při užívání ACYLPYRINU se nesmí konzumovat alkohol. 

Těhotenství, kojení a plodnost

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.  

ACYLPYRIN se nesmí užívat ve třetí třetině těhotenství. V první a druhé třetině těhotenství může být přípravek užíván jen na doporučení lékaře, který zváží poměr přínosu a rizika léčby. ACYLPYRIN se výjimečně může užít během kojení, při pravidelném užívání vyšších dávek se však kojení musí přerušit, protože kyselina acetylsalicylová přechází do mateřského mléka. Přípravek patří do skupiny léků (nesteroidních antirevmatik), které mohou poškodit plodnost u žen. Po přerušení užívání dojde k úpravě. 

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Přípravek neovlivňuje schopnost řídit motorová vozidla ani obsluhovat stroje. 

 

3. JAK SE ACYLPYRIN UŽÍVÁ 

Nedoporučí-li lékař jinak, obvyklé dávkování u dospělých a dospívajících (starších 16 let) je 1-2 tablety každých 4-8 hodin. Maximální denní dávka 8 tablet se nesmí překročit. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny. Pokud vám do 3 dnů neklesne horečka nebo do 5 dnů neustoupí bolesti nebo se Váš stav zhorší, případně se vyskytnou vedlejší účinky nebo jiné neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání ACYLPYRINU se svým lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů i pokud příznaky onemocnění ustupují. 

Použití u dětí a dospívajících

Kyselina acetylsalicylová se nesmí podávat dětem a dospívajícím do 16 let v průběhu horečnatého onemocnění. 

Děti a dospívající do 16 let smí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. Dávkování vždy určí lékař.

Obvyklá dávka pro děti od 7 let je 1/2 tablety 3-krát denně, pro dospívající nad 12 let 1 tableta 3-krát denně. 

Jestliže jste užil(a) více ACYLPYRINU, než jste měl(a) nebo při náhodném požití přípravku dítětem vyhledejte lékaře. Předávkování se může projevit hučením v uších, bolestí hlavy, závratěmi a zmateností. Závažnější předávkování se projevuje prohloubeným dýcháním, nevolností, zvracením, křečemi až bezvědomím. 

Jestliže jste zapomněl(a) užít ACYLPYRIN Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. 

Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. 

 

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY 

Podobně jako všechny léky, může mít i ACYLPYRIN nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Při hodnocení nežádoucích účinků se vychází z následujících údajů o četnosti:

  • Velmi časté: více než 1 z 10 léčených osob.
  • Časté: méně než 1 z 10, avšak více než 1 ze 100 léčených osob.
  • Méně časté: méně než 1 ze 100, avšak více než 1 z 1000 léčených osob.
  • Vzácné: méně než 1 z 1000, avšak více než 1 z 10000 léčených osob.
  • Velmi vzácné: méně než 1 z 10000 léčených osob, včetně ojedinělých případů. 

Nežádoucí účinky: 

  • Poruchy zažívacího ústrojí Časté: bolesti břicha, pálení žáhy, žaludeční nevolnost, zvracení. Vzácné: zjevné nebo skryté krvácení ze zažívacího ústrojí (zvracení krve nebo zvracení s příměsí krve, dehtovitě černá stolice obsahující natrávenou krev), které může vést k chudokrevnosti (anemii) z nedostatku železa, žaludeční a dvanáctníkové vředy a jejich proděravění (perforace). 
  • Poruchy jater a žlučových cest Velmi vzácně: zvýšení hodnot jaterních testů (transamináz) 
  • Poruchy nervového systému Závratě a ušní šelest obvykle svědčí o předávkování. 
  • Poruchy krve a lymfatického systému Vzhledem k vlivu na krevní srážlivost může být kyselina acetylsalicylová spojována se zvýšeným rizikem krvácení. 
  • Celkové poruchy a reakce v místě aplikace Méně časté: kopřivka, alergické kožní reakce. Vzácné: anafylaktická reakce, astma, Quinckeho edém. 

Nežádoucí účinky u dětí a dospívajících do 16 let 

U dětí a dospívajících do 16 let s virovým onemocněním existuje možnost vzniku tzv. Reyova syndromu projevující se poruchami vědomí, křečemi, vysokými teplotami. 

Hlášení nežádoucích účinků

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu: 

  • Státní ústav pro kontrolu léčiv
  • Šrobárova 48
  • 100 41,Praha 10
  • Webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informaci o bezpečnosti tohoto přípravku. 

 

5. JAK ACYLPYRIN UCHOVÁVAT 

Uchovávejte při teplotě do 25 °C v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí

Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí. 

 

6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE 

Co přípravek ACYLPYRIN obsahuje

Léčivou látkou je acidum acetylsalicylicum (kyselina acetylsalicylová) 500 mg v 1 tabletě Pomocnou látkou je bramborový škrob, mastek 

Jak ACYLPYRIN vypadá a co obsahuje toto balení

ACYLPYRIN jsou bíle až slabě našedlé tablety s půlicí rýhou na jedné straně, na druhé straně vyražen název ACYLPYRIN. Tabletu lze rozdělit na stejné dávky. Balení obsahuje 10 tablet nebo 100 tablet (10 x 10 tablet). 

Držitel rozhodnutí o registraci

Herbacos Recordati s.r.o., Štrossova 239, 530 03 Pardubice, Česká republika Tel: +420 466 741915 e-mail: recordati@recordati.cz 

Výrobce

Herbacos Recordati s.r.o., Štrossova 239, 530 03 Pardubice, Česká republika s místem propouštění šarží na adrese Herbacos Recordati s.r.o., Generála Svobody 335, 533 51 Pardubice-Rosice nad Labem, Česká republika 

Tato příbalová informace byla naposledy schválena: 10.4.2015 

EAN: 8594002959722
Značka: Acylpyrin
SUKL kód: 0084256
Velikost balení: 10 ks
Věk: >16 let
Cesta podání: Perorálně - polyká se
Forma: Tableta
Pro: Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: Zuby, dásně, Bolest hlavy, migréna, Bolest kloubů, svalů, šlach, Chřipka a nachlazení, Horečka
Originální název: Acylpyrin tbl.10x500mg
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení