Arašídy (3 produktů)

Někdo by možná mohl namítnout, že arašídy nejsou ve skutečnosti ořechy ale luštěnina. Dávno jsme si ale zvykli je mezi ořechy zařazovat a zkrátka už patří do party. Arašídy jsou semena rostliny podzemnice olejné z čeledi bobovitých, stejně jako …

Zobrazit více

Někdo by možná mohl namítnout, že arašídy nejsou ve skutečnosti ořechy ale luštěnina. Dávno jsme si ale zvykli je mezi ořechy zařazovat a zkrátka už patří do party. Arašídy jsou semena rostliny podzemnice olejné z čeledi bobovitých, stejně jako například fazole, sója, hrách, cizrna nebo čočka. Skvěle se hodí do asijských pokrmů, snídaňových kaší, salátů nebo jen tak na zobání. Na Pilulce koupíte buráky pražené, solené i přírodní. Pro gurmány tu máme například arašídy v cukru, ve slaném karamelu nebo v podobě lahodných sladkých másel, které se dokonale hodí na pečení.

Arašídy a jejich vliv na zdraví

Arašídy neboli burské oříšky mají vysoký obsah sacharidů, tuků, proteinů, vitaminy skupiny B, C, E a cenné minerální látky jako vápník, hořčík a draslík. Patří k potravinám s nejvyšší koncentrací výživných látek rostlinného původu a navíc neobsahují cholesterol. Mají podobné množství a složení tuků jako oříšky, což znamená vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, které preventivně pomáhají v boji proti srdečním onemocněním.

Alergie na arašídy

Alergie na burské oříšky není ojedinělou záležitostí. Trpí jí 0,5–1,1 % dospělé populace v USA i v Evropě. Projevuje se v dětství kolem pátého roku a většinou z ní člověk už „nevyroste“. Alergické reakce se objevují zpravidla během několika minut po konzumaci arašídů a mohou být velmi prudké a nebezpečné. Mezi její příznaky se řadí zrychlený tep, otoky, pokles krevního tlaku, v některých případech i ztráta vědomí. Při vyvolání alergické reakce je nutné vyhledat lékařskou pomoc. Jedinou prevencí je absence přijmu alergenu a celoživotní studování etiket.

Arašídy v těhotenství 

Pokud nemá nastávající maminka prokazatelnou alergii na arašídy, neexistují žádné důkazy o tom, že by jejich konzumace mohla vystavit dítě riziku vzniku alergie. Proto si je v období těhotenství upírat určitě nemusíte.

 

Uživatelé si nejvíc oblíbili řady Allnature, Seeberger a Snäksy. Nejlépe hodnoceným produktem je Snäksy Arašídy pražené loupané solené 1000 g.

Arašídy - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Arašídy ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Arašídy lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Snäksy Arašídy pražené loupané solené 1000 g
5 / 4x
.
Recenze produktu: Seeberger Pražené arašídy v cukru se sezamovými semínky 150 g
5 / 2x
Výborné. Snězeno na posezení ????
Recenze produktu: Wolfberry Medium Arašídy loupané 500 g
5 / 37x
parádní chut
Recenze produktu: Allnature Arašídy pražené loupané nesolené 1000 g
4.1 / 7x
slusne za tu cenu

Produkty z kategorie Arašídy jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Arašídy jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. V kategorii Arašídy najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.