Betadine chirurgická tekutina (H) 1000 ml

Betadine je dezinfekční prostředek, který ničí řadu choroboplodných zárodků (antimikrobiální účinek) a je vhodný k dezinfekci pokožky a sliznic. Čtěte podrobně příbalový leták.

Betadine je dezinfekční prostředek, který ničí řadu choroboplodných zárodků (antimikrobiální účinek) a je vhodný k dezinfekci pokožky a sliznic. Čtěte podrobně příbalový leták.

Velikost balení
Můžete mít v úterý 5. 3.  více info
Skladem u dodavatele
V Pilulka Boxu již v úterý 5. 3. od 21:00
Pilulka Expresem již v úterý 5. 3. od 17:00
639 Kč
Cena za 10 ml: 6,39 Kč
  • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

    Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

    Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

    Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

5
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotili 3 zákazníci
Napsat hodnocení
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Účinnost
100%
Má výhodné balení
100%
Komfort při užívání
60%

Charakteristika:

Chirurgický roztok Betadine je dezinfekční prostředek, který ničí řadu choroboplodných zárodků (antimikrobiální účinek) a je vhodný jak pro hygienickou, tak i pro předoperační dezinfekci rukou. Působí na bakterie, plísně, viry a prvoky. Přípravek je prakticky netoxický.

Indikace:

Přípravek se používá k hygienické dezinfekci rukou i předoperační dezinfekci rukou. Přípravek mohou použít dospělí a děti od 6 měsíců věku.

Kontraindikace:

Přípravek se nesmí používat při: přecitlivělosti na jód a nebo na některou z pomocných látek, některých onemocněních štítné žlázy, zánětu kůže provázeného výsevem puchýřků (dermatitis herpetiformis Duhring) a před léčbou nebo vyšetřením radioaktivním jódem. Pouze ze zvlášť závažných důvodů (po zvážení poměru rizik a výhod) se používá u dětí do 6 měsíců, a to pod lékařským dohledem. Bez lékařského doporučení nelze používat od 4. měsíce těhotenství a během kojení. Pokud se stavy uvedené v tomto odstavci vyskytnou teprve během používání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře.

Nežádoucí účinky:

U citlivých lidí může v ojedinělých případech dojít k přechodnému podráždění pokožky jako je: pálení, svědění kůže, zarudnutí (až puchýře), splývající vyrážka až mokvání. Proto se doporučuje před prvním použitím chirurg. roztoku Betadine provést zkušební hygienické nebo předoperační mytí. Pokud k dráždění dojde nebo se během používání vyskytnou jiné neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem.

Interakce:

Účinky přípravku Betadine, chirurg. roztok a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete k přípravku Betadine, chirurg. roztok současně užívat volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. Pokud Vám bude lékař doporučovat nebo předepisovat nějaký lék, informujte ho, že používáte přípravek Betadine, chirurg. roztok. Chirurgický roztok Betadine se nesmí kombinovat současně s jinými dezinfekčními přípravky obsahujícími rtuť. Rtuť reaguje s jódem obsaženým v přípravku na jodid rtuťnatý, který je silně leptavý. Proto nelze nanášet sloučeniny rtuti současně s chirurg. roztokem Betadine nebo v krátké době po jeho použití. S přípravkem Betadine, chirurg. roztok nesmějí být současně podávány enzymatické prostředky na ošetřování ran, protože enzymatické složky těchto přípravků by ztratily účinnost.

Způsob použití:

Chirurg. roztok Betadine se vždy používá koncentrovaný, bez dodatečného ředění. Hygienická dezinfekce rukou Ruce a předloktí se umyjí pod tekoucí teplou vodou, potom se 5 ml chirurg. roztoku Betadine odlije do jedné dlaně a rozetře rovnoměrně po obou rukách a předloktích. V případě nutnosti je možno přípravek mírně přivlhčit až vytvoří pěnu, kterou se ruce myjí nejméně po dobu jedné minuty. Potom se pěna dokonale smyje dostatečným množstvím tekoucí teplé vody. Předoperační dezinfekce rukou Obě ruce a předloktí se dokonale umyjí mýdlem pod tekoucí teplou vodou. Veškeré mýdlo se potom smyje velkým množstvím tekoucí vody, přičemž je nutno dbát, aby na rukách a předloktích nezůstaly žádné zbytky mýdla. Pomocí dávkovače se odlije do jedné dlaně 10 ml chirurg. roztoku Betadine a rovnoměrně rozetře po obou rukách a předloktích. V případě nutnosti je možno přípravek mírně přivlhčit, až se vytvoří pěna, kterou se ruce myjí po dobu 2,5 minuty. Potom se pěna dokonale smyje velkým množstvím teplé tekoucí vody a celý postup se ještě jednou opakuje s dalšími 10 ml přípravku Betadine, chirurg. roztok po dobu dalších 2,5 min. Ruce se pak důkladně opláchnou sterilní vodou a osuší se sterilizovanou textilií. Doba nutná pro dezinfekci: 5 minut. Potřebné množství přípravku Betadine, chirurg. roztok pro dezinfekci je 20 ml.

Upozornění:

O vhodnosti současného používání chirurg. roztoku Betadine s jinými léky s místním působením se poraďte s lékařem. Tmavě hnědá barva přípravku Betadine chirurg. roztok je známkou jeho účinnosti. Jestliže se roztok začíná odbarvovat, jeho antimikrobiální účinnost klesá. Rozklad roztoku je podporován působením světla a teplot vyšších než 40°C. Je nutno dbát, aby se přípravek Betadine chirurg. roztok nedostal do očí. Pokud se tak přes veškerou opatrnost stane, ihned vypláchněte oči velkým množstvím vody. Při náhodném požití přípravku dítětem se ihned poraďte s lékařem.

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě 15-25 °C, chraňte před světlem.

Varování:

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

Hnědé polyetylénové kapací lahvičky o obsahu 120 ml a 1000 ml.

Složení

léčivá látka: povidonum iodinatum 75 mg v 1 ml roztoku (odpovídá 7,5 % roztoku)

pomocné látky: nonoxinol, diolamid kyseliny laurové, ethoxylovaný tuk z ovčí vlny, hydroxypropylmethylcelulóza, čištěná voda, hydroxid sodný

Indikační skupina: Lokální antiseptikum, dezinficiens.

Vyzkoušejte také ostatní produkty značky Betadine, které uvidíte v kategoriích Dezinfekce kůže, Pokožka a Trápí mě. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Dezinfekce kůže.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN5995327165639
ZnačkaBetadine
SUKL kód0062319
ATCD08AG02
Farmakoterapeutická skupinalokální antiseptikum, desinficiens.
Velikost balení1000 ml
Cesta podání  Dermálně - na pokožku
Forma  Roztok
Pro  Pro děti  Pro dospělé
Účinná látka  Jodovaný povidon
Originální názevBetadine (chirurg.)liq.1x1000ml (H)
Ke staženíPříbalová informace