Tepe (11 produktů)

TePe je švédský výrobce pomůcek pro zubní a ústní hygienu. O blaho úst svých zákazníků se tento rodinný podnik stará už od roku 1965. Jejich cílem je, aby zákazníkům díky správné péči zuby vydržely celý život. Nabízí proto zubní kartáčky pro …

Zobrazit více

TePe je švédský výrobce pomůcek pro zubní a ústní hygienu. O blaho úst svých zákazníků se tento rodinný podnik stará už od roku 1965. Jejich cílem je, aby zákazníkům díky správné péči zuby vydržely celý život. Nabízí proto zubní kartáčky pro dospělé, dětské zubní kartáčky, mezizubní kartáčky a různé druhy speciálních kartáčků (např. jednosvazkový).

Na co dbát při čištění zubů a ústní dutiny?

Nejdůležitější ze všeho je správná technika čištění (mimo jiné lehký tlak nebo správný sklon kartáčku). Abyste ji zvládli, měli byste na čištění zubů mít dostatek času, často zmiňované tři minuty jsou opravdu minimum.

Jaké jsou nejlepší zubní kartáčky?

Tvar a velikost zubního kartáčku je nutné vybírat individuálně. Nezáleží jen na fyzických předpokladech, ale i na tom, jak dobře ovládáte techniku čištění. Stejně nelze ani obecně říci, zda je lepší obyčejný zubní kartáček nebo elektrický, popř. sonický. U všech je ale nutné dbát na vhodnou tvrdost štětin a při opotřebování jej včas vyměnit.    

Jaké výhody mají zubní kartářky TePe?

Zubní kartáčky TePe mají specifický tvar – úzkou kartáčkovou hlavičku, která umožňuje lepší přístup k zadním zubům. Nabízí se v různých stupních tvrdosti. Každá tvrdost má svoje výhody a nevýhody. Tvrdí se, že s tvrdým kartáčkem lépe a rychleji odstraníte zubní plak, s měkkým zase dopřáváte jemnější péči dásním.

Kdy začít používat dětské zubní kartáčky?

Protože i správná hygiena ústní dutiny dokáže pomoci v prevenci některých civilizačních chorob jako je cukrovka nebo srdeční onemocnění, je nutné dohlédnout na vaše dítě již od doby, kdy se mu vyklube první mléčný zub. Jen velmi málo rodičů tak přitom činí. Dohlížet na čištění zubů potomků je nutné až do 12 let věku, kdy už má dítě zcela vyvinutou motoriku a správnou techniku zvládne samo. 

Proč a jak používat mezizubní kartáčky?

Použití mezizubních kartáčků by mělo patřit k vaší denní rutině. Obyčejný zubní kartáček totiž neodstraní zubní plak ze všech částí zubu. Tam, kde se zuby dotýkají, se s ním zkrátka nedostanete. Některé mezizubní prostory se sice dají částečně vyčistit sonickým zubním kartáčkem nebo ústní sprchou, přesto je ale péče mezizubním kartáčkem nenahraditelná a pomáhá předcházet vzniku mezizubního kazu a zánětu dásní.

Jak vybrat správnou velikost mezizubního kartáčku?

Nejobtížnější je zvolit správnou velikost mezizubního kartáčku. A je velmi pravděpodobné, že bude potřebovat velikostí víc.  Nejlepší je, necháte-li si poradit přímo od vaší dentální hygienistky. Pokud tuto možnost z nějakého důvodu nemáte, prodává se speciální testovací sada, díky které si můžete jednotlivé velikosti mezizubních kartáčků vyzkoušet v pohodlí domova.  

Je nutné ještě používat ústní vodu?

I ústní voda má v péči o zuby a ústní dutinu své opodstatnění. Obyčejná krátkodobě osvěží dech, ale neodstraní příčinu tohoto problému. Jako doplněk ke každodenní péči je proto vhodnější používat ústní roztoky, které pomáhají udržovat mezizubní prostory čisté a často obsahují fluorid, který snižuje pravděpodobnost vzniku zubního kazu a ztěžuje tvorbu nového plaku. Taková péče je vhodná zejména pro osoby s odkrytými zubními krčky nebo s paradontózou.  

Vyplatí se mi zubní sprcha?

Ústní sprcha neboli zubní irigátor je dobrou pomůckou pro osoby trpící paradontózou nebo záněty dásní a pro osoby využívající fixních zubních rovnátek. Díky proudu vody zamířeného do konkrétního místa v ústech (nejlépe do toho, kam se obvykle špatně dostává zubním kartáčkem) se naruší zubní plak a vodou je pak odplaven. Je to velmi šetrné řešení, nicméně je nutné vybírat zubní sprchu s dostatečným tlakem vody.  

Jaké jsou nejoblíbenější dentální pomůcky od společnosti TePe?

Mezi našimi zákazníky jsou nejoblíbenějším výrobkem od společnosti TePe mezizubní kartáčky různých velikostí. Nejprodávanějším výrobkem je jednosvazkový zubní kartáček určený pro cílené čištění jednoho zubu. Z výrobků pro děti hodnotí naši zákazníci v recenzích nejlépe výhodné balení dětských zubních kartáčků Select Compact Zoo, které jsou nejen hezky barevné, ale mají rovný zástřih štětin, plochý držák a malou trojúhelníkovou hlavici.

Zákazníci si nejvíc oblíbili značky TePe. V případě, že jste si nevybrali v této kategorii žádný výrobek, podívejte se také na kategorie Dětské kartáčky Tepe a Kartáčky Tepe. Nejlépe hodnoceným výrobkem je TePe G2 Mezizubní kartáčky modré 0,6 mm 8 ks.

Tepe - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Tepe ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Tepe lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: TePe Zubní kartáček Mini s potiskem x-soft blister 1 ks
5 / 10x
Než jsme došli k tomuto kartáčku, vyzkoušeli jsme několik jiných značek a žádná nedosahovala kvality tohoto výrobku. Je skvělý zvláště pokud dítěti čistí zuby rodič, na dětskou ruku je trochu velký a dítěti se s ním hůře manipuluje. Štětinky jsou velmi jemné a hlava dostatečně malá. Kartáček hodně vydrží, i když má dítě ještě tendence do kartáčku kousat.
Recenze produktu: TePe Gingival gel 20 ml
5 / 5x
super
Recenze produktu: TePe Select Soft Zubní kartáček 1 ks
5 / 20x
skvělé zubní kartáčky
Recenze produktu: TePe Select x-soft Zubní kartáček 1 ks
5 / 20x
Příjemné kartáčky za rozumnou cenu. Ještě by mohly mít o maličko měkčí štětiny.
Recenze produktu: TePe GOOD Mini x-soft Zubní kartáček
5 / 1x
Nejlepší dětský kartáček
Recenze produktu: TePe Mini Compact x-soft Zubní kartáčky 3 ks
5 / 10x
spokojenost
Recenze produktu: TePe TePe Original mezizubní kartáčky z bioplastu 0,45 mm, oranžové, 6 ks, krabička 6 ks
4.9 / 187x
Nejlepší mezizubní kartáčky. Vydrží absolutně nejdéle.
Recenze produktu: TePe Jednosvazkový zubní kartáček Compact Tuft blistr
4.9 / 104x
Kupuji opakovaně, vydrží o něco kratší dobu než konkurenční curaprox, ale ze tu cenu..
Recenze produktu: TePe G2 Mezizubní kartáčky modré 0,6 mm 8 ks
4.9 / 187x
Najlepšie medzizubné kefky
Recenze produktu: TePe Mezizubní kartáčky zelené 0,8 mm 8 ks
4.9 / 187x
Můžu jen doporučit

Produkty z kategorie Tepe jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Tepe jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. Nebo se podívejte na produkty z kategorie Tepe seřazené od těch nejkvalitnějších kousků.