Dobexil H ung 40mg/20mg rektální mast 20 g

Dobexil H ung je rektální mast k použití do konečníku, která obsahuje …

Zobrazit více

Dobexil H ung je rektální mast k použití do konečníku, která obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, kalcium-dobesilát a lidokain. Používá se k podpůrné léčbě vnějších a vnitřních hemoroidů a dalších onemocnění konečníku, jako jsou bolestivé trhliny kůže a svědění v okolí konečníku.

Můžete mít v úterý 21. 5.  více info
Skladem u dodavatele
V Pilulka Boxu již ve středu 22. 5. od 15:30
Pilulka Expresem již v úterý 21. 5. od 13:00
139 Kč
Cena za 100 g: 695,00 Kč
  • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

    Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

    Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

    Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

Nakupujte společně
Dobexil H ung 40mg/20mg rektální mast 20 g
+ Hemostop Gel Max 75 ml
358 Kč
Dobexil H ung 40mg/20mg rektální mast 20 g
+ Valetol 24 tablet
298 Kč

Hemoroidy se nejčastěji projevují zduřením, bolestí, pálením, svěděním či krvácením. U hemoroidů a bolestivých trhlin konečníku se přípravek může používat bez porady s lékařem. Po poradě s lékařem se přípravek používá k léčbě před a po chirurgických zákrocích na konečníku nebo při akutním ucpání hemoroidů krevní sraženinou. Kalcium-dobesilát upravuje porušenou funkci stěn hemoroidálních žil, tlumí jejich zvýšenou propustnost, zvyšuje jejich odolnost a snižuje tvorbu otoků. Lidokain místně znecitlivuje sliznici a kůži a tím snižuje svědění a bolest. Na postižená místa působí příznivě i mastný charakter masťového základu, který brání sliznici před mechanickým a chemickým drážděním. Přípravek je vhodný pro dospělé a dospívající od 15 let.

Dávkování a způsob užití

Ke každému balení přípravku je dodáván plastový aplikátor, jehož pomocí vtlačíte rektální mast do konečníku. Před a po použití aplikátor pečlivě omyjte. Odšroubujte uzávěr tuby a vrchním koncem uzávěru narušte hliníkovou membránu tuby. Našroubujte aplikátor na tubu. Pokud je aplikátor opatřen víčkem, sejměte jej. Vsuňte aplikátor do konečníku. Tubu poté lehce stlačujte, aby mast vytékala postranními otvory aplikátoru na postižená místa. Současně tubu s aplikátorem pomalu vytahujte z konečníku. Lehkým otáčením tuby dosáhnete rovnoměrného nanesení masti po celém obvodu konečníku. Z technologických důvodů obsahuje uzavřená tuba určité množství vzduchu. Přípravek používejte nejdéle 14 dnů.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci. Tento přípravek nesmí používat děti do 15 let. Tento přípravek se nesmí podávat v období těhotenství a při kojení. Dobexil H ung obsahuje 0,26 g propylenglykolu v 1g masti. Dobexil H ung obsahuje butylhydroxytoluen. Může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu) nebo podráždění očí a sliznic.

Složení

Léčivými látkami jsou calcii dobesilas monohydricus 40 mg, lidocaini hydrochloridum monohydricum 20 mg v 1 g masti. Pomocnými látkami jsou: polysorbát 80, propylenglykol, makrogol 400, makrogol 3350, butylhydroxytoluen, askorbyl-palmitát, glycerol-stearát, kyselina citronová.

Vyzkoušejte také další produkty značky Dobexil, které jsou v kategoriích Zdravotnické potřeby. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Na hemoroidy.

Ohodnoťte tento produkt jako první.

EAN3830044946937
ZnačkaDobexil
SUKL kód0246521
ATCC05AD01
Velikost balení20 g
Věk>15 let
Cesta podání  Rektálně
Forma  Mast
Pro  Pro dospělé
Na co je  Na hemeroidy
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Originální názevDobexil H UNG 40mg/20mg rtc.ung.1x20g II
Ke staženíPříbalová informace