Dýňová semínka (4 produktů)

Semínka z dýně jsou, jak mnozí možná vědí, pro naše tělo skvělou zásobárnou prospěšných látek. Věděli jste ale, že hrst těchto semínek před spaním pomáhá k lepšímu usínání i bez chemických pilulek? A co dalšího tahle super potravina s ořechovou …

Zobrazit více

Semínka z dýně jsou, jak mnozí možná vědí, pro naše tělo skvělou zásobárnou prospěšných látek. Věděli jste ale, že hrst těchto semínek před spaním pomáhá k lepšímu usínání i bez chemických pilulek? A co dalšího tahle super potravina s ořechovou chutí dokáže?

Dýňová semínka a jejich účinky na zdraví

Pokud vás trápí nedostatek zinku, jste na správné adrese. Tato semínka ho obsahují v dokonale stravitelné formě a jsou zároveň jeho nejlepším přírodním zdrojem. Díky přítomnému zinku příznivě působí na zdraví prostaty. Dále jsou nabity antioxidanty, zdravými tuky, vitamíny jako je  A, B, nebo E. A co nesmí našemu zdraví chybět jsou omega 3 a omega 6 nenasycené mastné kyseliny. Dýňová semínka účinkují antibakteriálně, pomáhají chránit naše oči, srdce a trávicí systém. 

Těhotenství

Dýňových semínek se v období těhotenství není třeba bát. Jsou dobrým zdrojem zinku, a dalších důležitých živin, které jsou pro nastávající maminky velmi důležité. 

Loupat nebo neloupat?

Schovat si semínka z dýně hokaido je určitě skvělý nápad, dají se zpracovat na mnoho způsobů. Jak ale zbavit dýňová semínka slupek? 

  • Nejprve semena opražte - usnadní to celý proces loupání.
  • Troubu předehřejte cca na 200 °C a nechte pražit přibližně 10-15 minut. 
  • Narušte boční rýhu slupky nožíkem. (U čerstvých semen to půjde snadno i nehtem).
  • Oddělte slupky od sebe a vyjměte jadérko.

Pokud vás neláká proces loupání, určitě si vyberete v naší nabídce již loupaných semen, která jsou určena k přímé konzumaci. 

Dýňová semínka - využití 

Receptů, jak zpracovat dýňová semínka najdete na internetu celou hromadu. Určitě ale neuděláte chybu, když je přidáte do polévky nebo pečiva. My nedáme dopustit na chroupání semínek jen tak „za syrova“. Společně s oříšky nahradí kdejaké nezdravé křupání, spolehlivě zaženou hlad a navíc dají tělu samé zdravé látky.

Zákazníci nejlépe hodnotí značky Wolfberry, Allnature a VanaVita. Nejlépe hodnoceným produktem je Wolfberry Dýňové semínko BIO 100 g.

Dýňová semínka - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Dýňová semínka ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Dýňová semínka lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Farmland Tykev loupaná 1000 g
5 / 3x
Skvele chuti výhodne balenie
Recenze produktu: Allnature Dýňové semínko loupané 500 g
4.9 / 62x
Zdravý a chutný produkt.
Recenze produktu: Allnature Dýňové semínko loupané 1000 g
4.9 / 62x
Chutné a zdravé.
Recenze produktu: Wolfberry Dýňové semínko loupané BIO 500 g
4.9 / 14x
Jeste nevim, prilis brzo po zakoupeni
Recenze produktu: Allnature Dýňové semínko BIO 500 g
4.8 / 8x
Výhodné balení

Produkty z kategorie Dýňová semínka jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Dýňová semínka jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. Ty nejprodávanějších kousky v kategorii Dýňová semínka najdete mezi prvními.