Flixonase 50 mcg nosní sprej 60 dávek

Nosní sprej se používá u dospělých ve věku 18 let a starších pacientů k …

Zobrazit více

Nosní sprej se používá u dospělých ve věku 18 let a starších pacientů k léčbě alergických příznaků senné rýmy a reakce na alergeny ve vzduchu, jako jsou alergie na domácí zvířata, roztoče a spory plísní. Ulevuje od příznaků kýchání, svědění očí a slzení, svědění nosu a ucpaného nosu po dobu až 24 hodin.

Tento produkt není momentálně dostupný.
 • Dárky doručíme ještě dnes

  Dárky doručíme ještě dnes

 • Nevhodný dárek vyměníme zdarma

  Nevhodný dárek vyměníme zdarma

 • Každodenní nadílka<br> v Adventním PilulKalendáři

  Každodenní nadílka
  v Adventním PilulKalendáři

5
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotilo 10 zákazníků
Napsat hodnocení
5
10x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Účinnost
100%
Má výhodné balení
80%
Komfort při užívání
100%
flixonase rýma

Nosní sprej FLIXONASE je vhodný pro dospělé ve věku 18 let a starších pacientů. FLIXONASE blokuje 6 klíčových spouštěčů alergické reakce* a tím léčí příznaky senné rýmy. Zmírňuje reakce na alergeny ve vzduchu, jako jsou alergie na pyly, domácí zvířata, roztoče a spory plísní. Ulevuje od příznaků kýchání, svědění očí a slzení, svědění nosu a ucpaného nosu po dobu až 24 hodin.

24-hodinová úleva od nosních příznaků

Blokuje šest klíčových spouštěčů alergické reakce*, ne pouze jednu

Léčí příznaky alergické rýmy

*Většina běžných volněprodejných léků proti alergii (takzvaných antihistaminik, tedy nejpoužívanějších léčivých přípravků na alergii na základě dat IMS Health Czech republic MAT 01/2019) bojuje primárně pouze s 1 látkou spouštející příznaky alergie, histaminem. Flixonase jich zvládne 6 = působí proti několika klíčovým zánětlivým mediátorům (histamin, prostaglandiny, leukotrieny, cytokiny, tryptáza a PAF). Přesný počet zánětlivých mediátorů a působení nejsou známy.

fluticasoni propionas

Léčivé látky

Léčivou látkou je fluticasoni propionas; jeden vstřik poskytuje 100 mg suspenze obsahující fluticasoni propionas 50 mikrogramů jako podanou dávku. Působí protizánětlivě, používá se k prevenci a léčbě alergické rýmy.

Další složky

 • Glukosa
 • Mikrokrystalická celulosa
 • Sodná sůl karmelosy
 • Fenethylalkohol
 • Benzalkonium-chlorid
 • Polysorbát 80
 • Čištěná voda

Dávkování

Dospělí ve věku 18 let a více užívejte dva vstřiky do každé nosní dírky jednou denně (200 mikrogramů flutikason-propionátu), nejlépe ráno. Jakmile se příznaky zlepší, můžete snížit dávku na jeden vstřik do každé nosní dírky jednou denně. Když jsou příznaky obzvláště závažné, může být nutné dávku zvýšit na dva vstřiky do každé nosní dírky dvakrát denně až do doby, kdy se příznaky zlepší. Tuto dávku lze ale použít pouze krátkodobě. Nepoužívejte více než 8 vstřiků (4 do každé nosní dírky) denně. Používejte nejnižší možnou dávku potřebnou ke zvládnutí příznaků. Nepoužívejte u dětí a dospívajících mladších 18 let. Může trvat 3 až 4 dny, než se plně rozvine ochranná funkce přípravku. Je proto důležité pokračovat v pravidelném používání, aby bylo dosaženo plně léčebného účinku. Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Upozornění

O správném použití léčivého přípravku se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. FLIXONASE 50 mikrogramů/dávka nosní sprej, suspenze k nosnímu užití obsahuje flutikason-propionát.

V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, e-mail: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: cz.safety@gsk.com.

Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. ©2020 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence.

Aktualizováno dne: 1. 7. 2020
PM-CZ-FLX-20–00003

Flixanose, alergická rýma, úleva od alergie

Vyzkoušejte také ostatní produkty značky Flixonase, které naleznete v kategoriích Dýchací soustava, Rýma a Léky. Výrobek hodnotilo 10 zákazníků a 100 % z nich by ho doporučilo. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Rýma.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN8596149000725
ZnačkaFlixonase
SUKL kód0173423
ATCR01AD08
Cesta podání  Nasálně - do nosu
Forma  Sprej
Pro  Pro dospělé
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Originální názevFlixonase 50mcg/dávka nas.spr.sus.60DÁVx50RG/DÁV
Ke staženíPříbalová informace